Jump to content
alexalghisi

Password list generator

Recommended Posts

Un mic programel facut in intregime de mine . Momentan se bazeaza doar pe CPU , dar pe viitor sper sa reusesc sa il implementez si cu GPU.

Descriere pe scurt : introduceti caracterele din care sa fie compuse parolele din lista , lungimea parolelor , si el le genereaza :).

Sursa: Ideone.com | Online C++ Compiler & Debugging Tool

Download : Download pwgen.exe for free on uploading.com

Virus scan : https://www.virustotal.com/file/c5018939bbc636d33c34c0112b662ea2fe958a7929167153403fd4fc58a75932/analysis/1335868469/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

este foarte bun programu...RESPECT...doar daca ar putea fi adaptat...sa poate crea lista de cuvinte intre anumite valori ca lungime...

de exemplu...

pasword lenght:1-6 sau ceva de genu...

ar fi perfect...stima.

asta este foarte simplu de facut , trebuie adaugat doar un simplu for , toata problema este spatiul pe care il va ocupa dictionarul de parle apoi :)

Am facut eu unul simplut, cu gui, uite aici. Poti sa iti selectezi propriul charset, poti selecta charseturi prestabilite, marimea. Totusi aveti grija ca dureaza destul de mult sa faca listele cu mai multe caractere.

Si al tau se bazeaza tot doar pe cpu nu ?

Link to comment
Share on other sites

Da, si al meu e facut tot pe cpu, e foarte cpu intensiv, spre exemplu pe un dual core imi tine unul din core-uri in 100%, dar.. dupa cum am pus functia care genereaza de fapt pass-urile dupa mintea mea nu prea algoritmica cred ca o alta metoda mai eficienta nu am gasit.

Pentru un viitor proiect: Cum ar trebui sa fie stocate pass-urile? Avand in vedere ca un pass file nu e decat o lista cu pass-uri fiecare pe linia lui? (cel putin pass file-urile pe care le-am vazut eu asa erau, daca sunt salvate si altfel te rog sa imi spui si sa vad, poate reusesc sa mai imbunatatesc proiectul :)

Link to comment
Share on other sites

Si al meu foloseste un core 100% , pentru ca nu prea vad ce se poate dualiza( sau ma rog .. pe 4 etc ) :-/ ideea e ca am vazut ceva la rainbow tables cum ca ar fi mai multe pe o linie si indexi si.. nush nu ma bag ca nu prea am habar cum sa treaba :) dar banuiesc ca ar ocupa la fel de mult spatiu din moment ce sunt la fel de multe caractere in fisier :-?

Link to comment
Share on other sites

acest program la ce este bun in principal adik poti afla parola cuiva cu el ? ca face f multe parola si trb sa le incerc pe fiecare sau sunt modalitati mai usoare

Da, SPARGI PAROLE YAHOO, e program de HACKERI AVANSATI, poti sparge parola la nasa, nu o furi, o spargi, asta inseamna ca esti HACKER,

Caterinca :

shi s-ar ptea sa yey ban, cont din nov 2011 shi doar 2 posturi, vuat da fak? shi apropo, atat de tampit eshti incat nu shtii ce inseamna un generator?

"CATERINCA" am scris eu intetionat in acel hal, pentru ca unii oameni ca si alexbacosca nu inteleg romana daca le scrii corect, doar cu sh k q etc.

Link to comment
Share on other sites

Treaba excelenta, de mult timp imi doream ceva de genul asta. Un mic comment legat de ultimele 2 posturi... pe un i7 2600k foloseste 12% din procesor si am observat ca folosesti doar un thread.

O chestie extraordinara ar fi daca pe viitor il faci multi-threaded si sa ocupe ceva mai mult procesor... fiind CPU intensive, nu vad de ce nu as pune sistemul sa genereze un dictionar si sa il las in pace (sleep goes well with architecting :D)... as putea sa traiesc cu o ocupare de 85% pe 40-50 de threaduri.

Inca o data, multumiri pentru tool.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...