Jump to content
bubu2005

masina care PLUTESTE!

Recommended Posts

ok, sa zicem ca daca am pune un motor turbojet ar fi posibila chestia. in afara ca ar consuma tone de combustibil doar sa pluteasca sa mearga incet(sta vertical in aer si propulsia ar trebui sa loveasca la un grad inclinat ca sa creeze forward momentum pentru viteze mari), n-ar fi buna cu nimic mai bun fata de o masina. e interesant conceptul copiat dupa TCAS-ul de la avioane de evitare a masinilor. oricum, doar pentru gropile din Romania ar fi utila, in rest nu vad alta utilitate

Link to comment
Share on other sites

Vorbind de prezent, sincer nu stiu de ce tot resusciteaza motorul asta in 4 timpi, si il tot tin pe aparate ca deja e invechit al naibii de mult. Uitati-va ca tehnologia a evoluat in toate directiile, numai motorul asta cu ardere interna in 4 timpi a ramas in esenta la fel. Acum vin chinezii cu asta, un cacat plutitor care daca ma uit mai bine pare a fi ceva facut pe calculator. aiurea....

Link to comment
Share on other sites

TOT TIMPUL dar absolut TOT TIMPUL m-am intrebat de ce doar site-urile astea pun astfel de stiri... vezi la protv... yahoo... acum sport.ro... si alte site-uri cu tot felul de inventii si prostii. De ce oare nu pune discovery stirile? Parerea mea... cei de la discovery gandesc lucrurile si nu baga prostii la oameni in cap. Nu ma iau dupa nimic ce posteaza astfel de site-uri... pana si detaliile de la acelasi subiect difera de la un site la altul. Peste tot numai minciuni. Raman la stiri adevarate de la oameni inteligenti. Mai bine un blog al unui om inteligent decat un site de stiri cu 1/4 stiri adevarate.

Link to comment
Share on other sites

TOT TIMPUL dar absolut TOT TIMPUL m-am intrebat de ce doar site-urile astea pun astfel de stiri... vezi la protv... yahoo... acum sport.ro... si alte site-uri cu tot felul de inventii si prostii. De ce oare nu pune discovery stirile? Parerea mea... cei de la discovery gandesc lucrurile si nu baga prostii la oameni in cap. Nu ma iau dupa nimic ce posteaza astfel de site-uri... pana si detaliile de la acelasi subiect difera de la un site la altul. Peste tot numai minciuni. Raman la stiri adevarate de la oameni inteligenti. Mai bine un blog al unui om inteligent decat un site de stiri cu 1/4 stiri adevarate.

pentru ca targetul lor e publicul idiot. si e plin frate...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...