Jump to content
pyth0n3

Ce serviciu de mail folositi?

Ce serviciu de mail folositi  

67 members have voted

  1. 1. Ce serviciu de mail folositi

    • Gmail
    • Yahoo
    • GMX
      0
    • AOL
      0
    • Rambler
      0
    • Fastmail
      0
    • Lycos
      0
    • Altul


Recommended Posts

Scrieti aici ce serviciu de mail folositi.

Specificati motivul pentru care folositi serviciul pe care il folositi iar in cazul in care nu este prezent in pool ,

si ati ales altul ca optiune specificati ce fel de mail folositi.Am creat topicul cu scop informativ pentru a intelege opiniile voastre in legatura cu diversele servcii de mail.Puteti specifica de ce folositi serviciul pe care l-ati ales si ce parere aveti despre serviciul pe care ati hotarat sa nu il folositi .As vrea sa inteleg din punctul vostru de vedere diferentele intre aceste servicii.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Gmail din aceleasi motive. Pentru aplicatii gen keylogger, etc folosesc @g.pl (alternativa poloneza tot pe baza de gmail - aici iti poti creea mai multe conturi o data, fara sa fie nevoie de nr de tel, proxy sau sa sfarsesti banat)

Yahoo mai rar... In general pt YM sau ma mai autentific cu userul de yahoo pe alte site-uri care permit acest lucru (fara sa fie nevoie de o noua inregistrare, neavand cont de facebook)

Ah si sa nu uit... Gmail Drive - o alta aplicatie are imi este la indemana oriunde ma duc. Mai simplu decat sa port grija unui USB flash drive

Link to comment
Share on other sites

Gmail, chit ca nu se sterg mesajele definitiv dupa ce le stergi si raman tot la ei, il folosesc pentru ca este usor de utilizat, arata frumos, este foarte "natural" sa-i zicem, si in combinatie cu o extensie pentru google chrome (Checker Plus) este excelent!

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc hushmail pentru ca este mult mai bun decat toate serviciile de mail enumerate mai sus la aspectul securitate(integreaza PGP in mail, mailurle tale sunt stocate cryptate , ca nu am interfata frumoasa si chestii de genul nu ma intereseaza, pentru mai multe:

https://www.hushmail.com/about/

Si inca un serviciu foarte bun de mail este tormail:

Tor Mail

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...