Jump to content
Mareshal

Telefon defect in amanet

Recommended Posts

Guest Kovalski
Asta e 100% sigur? ca nu vreau sa am politie pe urme sau recuperatori, ori alte neplaceri de genul

da unde te crezi ma in Matrix? sa trimita interventia dupa tine? recuperatori si alte vise deastea umede?

sa fim seriosi, daca e sa isi dea seama de teapa cel mai probabil lucru va fi acela de a il musamaliza si de a il plasa mai departe la un client.

Link to comment
Share on other sites

L-am dus astazi la amanet, am luat pe el 550 ron. dar o clauza din contract ma nelinisteste: "r?spunde pentru viciile ascunse ale bunurilor amanetate".

Tipul de acolo nu a gasit nici un defect, cat l-a testat. Ce se intampla daca il gasesc de azi inainte ? Pot fi dat in judecata pentru asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Nu ai treaba... crezi ca aia de la amanet sunt oameni ok cu afaceri normale ? au aia legaturi cu toti ciudatii din oras si piete care vand telefoane. O sa ii fraiereasca pe aia si lantul continua. Si cu stricatul au dreptate cei de mai sus. Cand il dai teoretic se "semneaza" faptul ca tu l-ai dat bun si el l-a primit bun. Deci daca nu mai e bun => ca ei l-au stricat. Si pt. 550 de ron nu se complica ei cu recuperat si dinastea, pentru ei asta e doar un ciubuc acolo... cand ii fura pe altii de case si apartamente, acolo se complica ei mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa vina dupa tine, numai ca trimit o citatie la politie sa te gaseasca si in maxim 1 luna cred... trebuie sa inapoiezi banii sau iti baga dobanda, dupa mintea mea...

Nare ma omule ce sa iti faca... :) daca ti l-au luat e raspunderea lor, u poti sa zici ca nu stiai nimic si ca posibil sa il fi stricat iei... tie ti-a mers si cam atat :)

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...