Jump to content
pyth0n3

[Behavior,Personality]

Recommended Posts

Stiu ca este un forum de securitate , dar "Eu ajut voi cand aveti nevoie de ceva, voi ajutati Eu"

Am nevoie doar sa raspundeti la acest topic cu un video care va caracterizeaza modul de a vorbi si modul vostru de a gesticula in fata unui public.Mie indiferent la care public va adresati si care este subiectul.Nu va trebui sa inregistrati un video dar va trebui sa gasiti un video pe internet care poate fi asemanator cu personalitatea voastra.Va dau un exemplu , eu m-as adresa catre public in acest fel ,as putea defini modul meu de exprimare cu personalitatea urmatorului personaj.Atentie nu conteaza cum arata fizic personajul ci modul in care se exprima si gesticuleaza

Astept raspunsurile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Si ce faci cand modul in care te adresezi e influentat de public, entuziasm si alte variabile cum ar fi oboseala, frustrari samd? In fond e bine sa nu ai un stil stabil, ci unul pregatit sa interactioneze cu publicul foarte bine pentru ca ideea ta sa fie transmisa asa cum vrei. :-)

Anyway, voi arunca o privire pe magnificul YT sa vedem daca ma regasesc pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca ca modul in care te exprimi poate fi influentat de catre multe variabile dar exista unul standard pe care un individ il creaza si care incearca sa il pastreze.Vreu doar sa inteleg modul de a fi atunci cand va exprimati si pentru a face o diferenta am nevoie de mai multe raspunsuri.Nu va oblig dar nu va costa nimic sa postati un video , luati in considerare ca ma veti ajuta sa conclud un research legat de personalitate si comportament.

Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu ceva carti de psihologie la viata mea, parerea mea e ca testul ar trebui sa fie mai complex decat postarea unui singur filmulet. Cred ca sunt o gramada de variabile (necunoscute), dintre care eu momentan am identificat doar doua:

1. subiectii posteaza ce le-ar place ei sa aiba (vorbirea/gesturile)

2. subiectii posteaza filme cu persoane de care sunt atrase (infatisare, sex, imbracaminte, timbru verbal)

Amandoua compromit partial testul tau, in plus, ca, daca nu ma insel, ar putea sa fie vorba de 2 tipuri de vorbire: cea interioara si cea exterioara. Cand gandesc practic, in interiorul meu vorbesc aidoma lui Hitler (vb foarte serios), pana chiar si gesticulatia (interior!). Insa, cand mi se cere sa vorbesc cu o persoana sau 2, vorbesc asa:

(majoritatea timpului vorbesc ironic - mentionez ca nu seamen fizic deloc cu el). In fata unui public, devin foarte serios si emotionat:

Spor.

Link to comment
Share on other sites

poti vorbi si in functie de persoana,modelandu-ti tonul vocii dupa mimica fetei,starea ei de spirit,cat de perceptiv esti...

evoluta tinde spre deplasarea sinelui prin personalitati multiple constient fiind,depasindl problemele "actuale" de comunicare...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...