Jump to content
lolzap

Forget AlertPay, now it's Payza !

Recommended Posts

Am cautat pe forum dar vad ca nu s-a deschis topic legat de acest subiect. Imi cer scuze daca nu am postat intr-o categorie buna, atunci rog un moderator sa stearga sau sa mute topicul.

Deci... sa trecem la treaba !

Am citit diverse articole pe net legat de Payza, aka Alertpay care in ultimele luni nu si-a aratat o imagine buna (posibil ca de aceea si-au schimbat numele in Payza? Sau datorita faptului ca a fost cumparat de un Canadian?). Probleme cu transferuri, clientii s-au pans, blocari conturi etc. Din cate am inteles, au implementat o noua metoda de verificare (ce zvonuri ati auzit?), Payza disponibil si in mai multe tari. Eu fiind iubitor de Paypal nu am simtit nevoia de a apela la Alertpay, doar acum in ultimele zile cand am aflat ca se poate face schimburi (LR -> Alertpay si vice-versa). Nici in ziua de azi nu mi-au activat contul, degeaba i le-am trimis enspemii de mail-uri, nu am primit nici un raspuns. Posibil din cauza schimbarii in Payza?

Ce parere aveti de design? Ce parere aveti de Alertpay? Credeti ca in viitor vor atrage mai multi clienti cu schimbarea in Payza?

Ce ati auzit de exchangeri (e-currency changer)? Payza va accepta schimbul intre companii externe? Sau va copia ideologia Paypal, Moneybookers?

Commentati!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...