Jump to content
kerosen

Echipa Hack a Server cauta colaboratori pentru blogul proiectului

Recommended Posts

Salutare,

Am dat drumu la blogul pentru Hack a Server si acum avem nevoie de articole scrise in limba engleza. Subiectele care vrem sa le abordam tin de PenTesting.

Daca iti place hacking-ul si vrei sa participi la echipa pentru blogul Hack a Server, PM cu descriere si motivatie.

Obligatoriu limba engleza. Articolele vor fi scrise in engleza.

Va asteptam

Echipa HaS

Link to comment
Share on other sites

@cifratorul Sa cautati motive pentru a nu va implica intr-un proict international facut cu suflet e ok, la fel cum ar fi ok, daca nu vreti sa o faceti, sa nici nu postati aici.

Ca sa fie limpede. Nu se dau bani, dar in schimb cei care doresc sa scrie o pot face la fel ca noi: Cu suflet.

Link to comment
Share on other sites

Blogul asta apartine unuia din staful RST ? Daca nu , de ce e postat la anunturi importante ?

Se pot posta aici anunturi de orice fel ,daca le consideram importante ?

Nu apartine niciunui user din staf, insa la proiect a facut referire si la forumul RST.

Din cate stiu, nu cred ca se pastreaza anunturile decat daca sunt importante si privesc forumul.

Link to comment
Share on other sites

Haideti sa nu fim rai. Oricare ar fi scopul final al blog-ului, ca poate aduce sau nu beneficii materiale unei terte parti, la urma urmei, sunt niste oameni care vor sa faca ceva. Serios, cati dintre noi am organizat vreo conferinta sau au strans 10 oameni la un loc pentru discutii libere privind (in)securitatea IT ? Ati vazut, si Andrei de la WorldIT, s-a descurcat baiatul si a facut ceva care merita respect (chiar daca este mult mai mic ca varsta decat multi de aici)

Threadul de fata este cu o propunere decenta pentru implicarea intr-un proiect, nu vad de ce am umple cu noroi doar din simplul motiv ca nu ne place ceva. Daca deschidea omul thread pentru scan de rotite, atacuri preacurvesti cu biti, scam-uri de facebook ori mai stiu eu ce balarii, ar fi fost o gramada ce s-ar fi intins precum flegma pe gard.

Sunt de acord ca s-a exagerat putin in privinta proiectului (precum ca ar fi international sau mai stiu eu ce lucrare stintifica), dar totusi este un inceput bun.

Oare cand va incerca ROMANUL sa fie mai bun ?

Link to comment
Share on other sites

@tex este un proiect international. Nu are nimic de-aface cu piata din Romania, exceptie fiind strict faptul ca suntem romani. :-) Cat despre faptul ca am postat aici, chiar m-am gandit ca este important pentru comunitatea hackerilor acest proiect. Mai mult, am fost ajutati de multi useri pana la punctul asta lucru care l-am si mentionat intr-un interviu dat. http://www.todaysoftmag.com/pdf/TSM3.pdf pagina 41.

Da, mi-as dori multi dintre cei de aici sa ajunga testeri pe viitoarea platforma, iar felul si nivelul la cere vrem sa facem platforma HaS (Hack a Server) nu am vazut deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...