Jump to content
Mandrake1942

Ce parere aveti despre relativ noua platforma Onlive ?

Recommended Posts

Salut,

Am dat cam acum o luna peste acest miracol al tehnologiei ( asa cum imi place mie sa-i spun :D ) . Ce face acest soft / platforma ? Pai pe scurt te poti juca pe un pentium II Assassins Creed Revelations la ultra high. Este foarte usor de folosit, ideal pt calculatoarele de la munca sau scoli. Practic voi jucati jocul pe serverele lor si il vedeti la voi pe monitor. In functie de net se simte si lagul eu n-am cine stie ce net si am lag cam 50-60 ms ceea ce e ok .

Features :

Va jucati aproape orice joc

Va puteti uita cum joaca ceilalti ( mii de useri care se joaca ) le puteti da si un rating daca joaca bine sau prost :)

Nu ocupa decat vreo 10 mb parca ATAT .

Trebuie sa-l incercati !! E prea tare si parerea mea e ca asta e viitorul jocurilor.

Play on-demand video games over the internet - OnLive.com.

Link to comment
Share on other sites

Eu încerc de vreo 2 zile s? fac onLive Desktop pe o tablet? de 8" ?i îmi zice c? func?ioneaz? doar pe cele cu ecran mai mare de 7" :|.

Tre sa mearga am si eu un prieten care foloseste onlive la munca pe tableta si cred ca tot de 8" e, o sa-l intreb pe el cum a facut si daca rezolv ceva te anunt.

Link to comment
Share on other sites

Cloud computing.

Asta va fi viitorul internetului.

Nu doar jocurile vor fi asa, ci totul. Intregul sistem de operare.

Lumea va avea propriul PC pe internet.

Iar terminalele folosite de noi vor fi niste coji dpdv al performantei.

Menite doar sa aiba conexiune la net, si un minim ca sa intretina claritatea imaginii.

E doar o problema de timp si de net.

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios cum ar rula un flight simulator cu add-on-uri serioase. Ar trebui un grid intreg pentru ce monstru vreau >:)

Ce Flight simulator? Ce garafica ai vrea tu pentru asa ceva? Tu ai vrea un FS facut cu cryengine 3 cu o harta de n'spe mii de km ? Cine ar juca asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Cloud computing.

E doar o problema de timp si de net.

Ar fi bine sa fie asa simplu :) dar nu e.

Niciodata nu e, sunt interese prea mari la mijlor. Daca Nikola Tesla ar fi fost finantat acum am fi avut internet de mare viteza si electricitate moca in orice punct de pe pamant ( si inca e posibil sa fie asa ) dar interesele unora sunt prea mari si foarte greu se va ajunge la visul lui Tesla care ar impluca 10% din costurile actuale ale infrastructurii si intretinerii retelelor electrice. Tehnologia lui Tesla e dovedita stiintific si practic dar nimeni nu o va pune in practica in viitorul apropiat.

Link to comment
Share on other sites

Ce Flight simulator? Ce garafica ai vrea tu pentru asa ceva? Tu ai vrea un FS facut cu cryengine 3 cu o harta de n'spe mii de km ? Cine ar juca asa ceva ?

nu vorbi daca nu stii. iti trebuie un grid ca sa-ti mearga un flight simulator performant, cel putin 10 calculatoare pentru fiecare task. nu-i in kkt de executabil si nu consta in aia mii de km, care ocupa cativa mb pe disk. trebuie adevarata putere computationala.

Link to comment
Share on other sites

NO shit sherlock, am algoritmii pentru simulator real insa nu-i LEVEL D pentru ca i-ar trebui axe de miscare. Eu vreau sa rulez doar software-ul. Si nu, nu te poti antrena intr-un simulator sa inveti sa zbori de la 0 si sa faci atentate. Poti invata sa-l controlezi pana la un punct, insa nu cat sa-ti faci de cap. Decolezi fara squakw-ul asignat de ATC si deja ai avioane pe urmelele tale care au ordine clare sa te doboare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...