Jump to content
wildchild

Alta descoperire importanta despre cancer

Recommended Posts

Oare cand or lua oamenii atitudine pentru o amarata de boala ce s-a demonstrat ca poate fi indepartata insa manipularea mediei si nepasarea oamenilor face ca vestile sa se raspandeasca greu?

Chimo nu functioneaza deloc, bani aruncati aiurea ba mai scurteaza si drumul catre cimitir, chiar asa de greu e de vazut ca marii industriei farmaceutice vor cat mai multi morti?

Here, another method of getting rid of cancer: Descoperiri uluitoare despre adev?ratele cauze ale CANCERULUI. Corpul se vindec? singur, dac? bolnavul în?elege CAUZA BOLII | Cronica Naturalu-Lui 2012 – R?T?CIREA IN EGO – REG?SIREA IN SINE

Acelasi pronostic pentru cel ce a facut descoperirea: licenta medicala i-a fost retrasa, a fost expulzat din tara si batjocorit 25 de ani, timp in care a vindecat peste 3000 de pacienti. Bineinteles medicina nu vrea sa bage in carti studiile lui si ale altor oameni care au reusit sa bata aceasta maladie. Si cica medicii nu sunt sarlatani, jeguri de oameni care ar crapa de ciuda daca n-ar exista bolnavi pe lumea asta ca n-ar putea face un ban.

Dati mai departe, autosugestia poate face multe minuni. Combinata cu bicarbonatul de sodiu (metoda lui Simoncini), nici macar cel mai crancen cancer pancreatic n-are nici cea mai mica sansa.

Link to comment
Share on other sites

Si sincer vazusem demult la TV, pe un post de documentare, cum un tanar bolnav de cancer, isi imagina in fiecare seara cum batalia dintre el si cancer e ca o batalie dintre 2 capitani de nave spatiale. In fiecare seara cucerea tot mai mult, pana a ajuns sa fie din nou sanatos. Credeam ca e o aberatie astora de pe la tv, sau alte bullshit-uri....dar am mai vazut cazuri si cred ca e adevarat pana la urma :-?

Link to comment
Share on other sites

se poate scapa de cancer si cu cannabis, dar de ce sa nu faca si industria farmaceutica un ban cinstit in timp ce milioane de oameni sufera ?

pentru ca tot ei l-ai inventat in laborator? si sa trecem cu vederea peste amanuntul asta, macar daca ar merita banii acele chimicale. dai banul dar macar sa stii ca te tratezi, ei bine ei au facut in asa incat sa dea gres. nicaieri nu scrie (nici in statistici macar) cum ca chimioterapie ar functiona. practic, pe langa ca te imbolnavesti isi mai bat si joc de tine

Link to comment
Share on other sites

pai, in majoritatea cazurilor te simti mai bine fara ele decat cu chimo terapeutice. din cauza lor iti cade parul, dintii, iti slabeste fizicul, nu din cauza cancerului. e ca si cum ai pune paie pe foc. oricum, un fost coleg de munca s-a vindecat tot cu o metoda din asta "neoficiala" care nu-i in cartea medicului de rand, si e motiv serios incat sa mi se rupa de acum incolo de asa ceva, mai ales ca poate fi favorizata cel mai usor de stress

Link to comment
Share on other sites

Metoda respectiva de "vindecare" cu administrarea bicarbonatului de sodiu a ucis destul de multi bolnavi inclusiv persoane publice care au renuntat la clasicele tratamente, asa cum si metoda de administrare a cloraminei sau tratarea ciupercii ce duce la aparitia candidozei s-au dovedit simple speculatii care au produs numeroase victime in randul bolnavilor de cancer ce au renuntat la tratamentele medicale.

@Church - cannabisul nu are cum sa vindece cancerul dar ajuta psihicul sa treaca peste depresiile cauzate de boala, amelioreaza durerile si ajuta creierul sa ii "porunceasca" corpului sa lupte impotriva bolii, lucru extrem de important de altfel in cazul oricarei afectiuni nu doar a cancerului. Uneori actioneaza ca inhibitor natural ce opreste dezvoltarea celulelor bolnave insa acest lucru poate fi pus si pe seama psihicului ce "invata" cum sa lucreze in favoarea ta. Nu exista studii acceptate unanim care sa ateste faptul ca, cannabisul poate opri dezvoltarea celulelor canceroase in majoritatea cazurilor, iar daca procentul celor ce beneficiaza de ameliorari ale cancerului este mult prea mic atunci nu poate fi considerat numitor comun si cannabisul iese din lista tratamentelor ce dau rezultate reale. Ca sa eviti pe viitor asemenea confuzii gandeste-te ca in US se prescrie marijuana pe reteta de foarte multi ani si totusi nu s-au vindecat datorita ei nici macar 50% dintre bolnavii de cancer care au apelat la tratamentul cu THC. Cannabisul nu este nici pe departe o metoda naturala de tratament de lunga durata, beneficiile aduse de acesta fiind in timp jucate in picioare de problemele pe care incepe sa le cauzeze. Cine imi spune contrariul e neinformat asa cum am fost si eu inainte sa ma lovesc de efectele adverse ale consumului zilnic de cannabis.

Personal sunt de parere ca un om cu un psihic puternic are puterea de a se vindeca singur de orice afectiune a organismului ce nu implica oase rupte si deplasate sau membre amputate. Hipnoza spre exemplu este un factor benefic in tratarea cancerului dar, cel putin in momentul de fata, rezultatele sunt nule fara tratamentul medical de specialitate. Vindecarea unei boli nu inseamna neaparat remisia totala a bolii respective. Vindecarea poate fi si la modul "pot trai cu asta". Poti trai o viata intreaga fara probleme sau cu minore probleme suferind de orice afectiune. Daca te poti adapta si controlezi boala poti muri de batranete inainte ca afectiunea de care suferi sa te doboare.

@wildchild cancerul nu are cum sa fie creeat in laboratoare pentru ca isi are radacinile (intr-un procent mult mai mic), inaintea stiintei moderne care creeaza virusi in laboratoare. Unele forme de cancer, destule chiar, pot fi provocate de stimuli artificiali, dar cancerul ca si definitie nu inseamna doar o anumita afectiune ci mai multe tipuri de boli care se manifesta in aproximativ acelasi mod si duc la acelasi rezultat fatal. Multi fac greseala de a considera cancerul ca fiind o singura boala, dar situatia este cu totul alta. Ca sa citez wikipedia pentru ca la ora asta nu imi arde sa caut alta sursa "there are over 200 different known cancers that afflict humans." Chiar daca se va descoperi un leac pentru cancer nu inseamna neaparat ca toate formele de cancer vor fi tratabile ci o mare majoritate din ele, iar cancerul ca orice boala complexa va aparea si in forme necunoscute noua pana acum odata cu industrializarea masiva, a poluarii si a consumului de alimente pline de toxine.

Edited by secure
Link to comment
Share on other sites

Celula canceroasa o au toti in organism insa nu este declansata. In functie de afectiunile de care suferim, se declanseaza intr-un anumit loc, la un anume organ. Citostaticele sunt menite sa omoare acele celule insa sunt foarte dureroase si nu multi le pot face.

"Antidotul" acestei boli este necunoscut si inexistent doar pentru marea masa a populatiei, nu si pentru cei de sus. E imposibil ca o boala ca asta sa nu aiba vindecare farmaceutica.

Oricum, mai devreme sau mai tarziu, toti acesti mercenari numiti doctori, vor plati.

Link to comment
Share on other sites

E cea mai stupida chestie de pe saptamana asta, cum dracu sa te vindeci doar gandindu-te la asta, e doar un fel de guru Bivolaru si alti sarlatani, e vorba de modificari la nivel de celule, poate cineva de pe forumul asta sa isi modifice structura celulelor doar gandindu-se, plm daca da atunci trebuia sa jucati in Avengers.

Pentru ca e vorba de stiinta aici, ati vazut vreodata tesutul extras de la un bolnav de cancer?

Ei bine tesutul ala nu se repara in vecii vecilor, cea mai buna solutie pentru un bolnav de cancer este operatia si chimo(in caz ca este necesar), probabil ar trebui sa va aduceti aminte cum se trata JFK pentru dureri cronice de spate.

@wildchild tu probabil nu ai habar ce este cancerul si procedeul pentru a fi apt pentru chimo, crede-ma ca stiu mai bine decat tine si oricine de pe forumul asta tinand cont cat m-am chinuit cu bunicu meu

@wav3 nu e herpes sa il avem toata viata, celula canceroasa reprezinta o mutatie a celulei, probabil doar nanotehnologia ar putea sa repare celulele mutate, tu crezi ca exista nanoroboti care sa curete organismul?

Link to comment
Share on other sites

@benny ne nastem cu cancerul in organism. Acea mutatie doar produce declansarea procesului de inmultire a celulei canceroase.

Nu esti singurul care s-a chinuit cu cineva drag.

Cancerul in sine este mutatia unei celule, reciteste ce este cancerul.

Cancer - Wikipedia

=)) nu imi vine sa cred, wild tu stii ce inseamna curentul New Medicine ?

http://www.newmedicine.ca/german-new-medicine.php

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Vad multi mai sus care nu stiu ce este cancerul. E o aberatie sa spui ca te nasti cu celula canceroasa. Cancerul apare atunci cand, in timpul diviziunii celulare (toate celulele somatice fac asta singurele care nu se inmultesc sunt neuronii) apare o mutatie, mutatie care produce diviziunea intr-un numar necontrolat a celulelor, astfel formandu-se o masa canceroasa care creste in timp. Ultima faza, metastaza, este atunci cand aceasta masa incepe sa se desprinda si sa trimita prin sistemul circulator mase de celule canceroase care se devid necontrolat peste tot prin corp. Mutatiile astea pot sa aiba loc spontan, pot sa aiba loc ereditar, si scrise in codul genetic al celulelor, sau pot fi influentate de factori externi (benzen etc.). Cat despre autosugestie, nu stiu ce sa cred, e adevarat ca starea de spirit te face sa te simti mai bine, dar nu stiu cat efect poate sa aiba asupra celulelor sa modifice ceva fizic.

Link to comment
Share on other sites

Fiecare om e unic , traim in medii diferite ,unu munceste cu carca ,altul cu pixul ,unul mananca sanatos ,altul mananca numai E-uri ,ADN-ul fiecaruia este intr-un procent de 99,9% unic ....etc.

Cu toate acestea suferim de aceleasi boli si doctorii nu ne pot spune niciodata "nu face acest lucru ca sa nu faci cancer , nu face acest lucru ca sa nu faci leucemie (tot o forma de cancer) . Nu o sa gasiti niciun doctor care sa va spuna clar din ce cauza a aparut o boala la unu si la celalalt nu . La o singura boala grava va pot spune medicii ce sa faceti ca sa nu o luati , la HIV/SIDA si anume o sa va zica sa nu faceti sex neprotejat si sa nu faceti injectie cu ac folosit . Deci daca nu ma fut fara prezervativ si nu fac injectii cu ac nesteril nu o sa iau boala asta , deci boala asta nu o face organismul uman , boala asta a fost facuta de cineva in laborator pentru ca primul om care a dezvoltat aceasta boala a luat-o de undeva .

Plecand de la acest lucru dovedit de logica oricarui om ne este foarte usor sa banuim ca si celelalte boli incurabile sunt fabricate tot in laborator .Ca sa dovedim asta trebuie sa gasim un lucru pe care il facem toti ,sa facem o legatura intre oameni .Care e singurul lucru pe care il facem toti indiferent de mediul unde traim sau tara unde traim ?

Ati ghicit : VACCINURILE .

Link to comment
Share on other sites

Treaba asta cu "doar gandindu-te iti trece" este intr-o oarecare masura adevarata si depinde de persoana. Nu stiu la cancer dar pe mine cand ma doare o masea, capul sau orice altceva eu spre exemplu stau concentrat la acel lucru pentru a-mi trece, iar pastile nu bag in gura pana nu ajung sa am frisoane si desi pe unii ii surprinde o durere de masea care iti zboara creierii din cap imi trece in 1-2 ore fara medicamente deci nu mai vorbiti daca nu stiti exact ce si cum. Recunosc si faptul ca pentru a putea la varsta asta sa fac asa eu am inca 6-7 ani inainte din care in primii 5 statea cu o durere de masea incepand de la o saptamana si scazand treptat. Crudul adevar e ca arzi multe calorii si nu ai pofta de mancare cand te doare ceva dar daca te bagi si mananci si iti vezi de durere iti trece dupa ceva timp si fara pastile. Eu tuturor le-am recomandat sa nu ia pastile pana nu ajung la frisoane deoarece asa iti intaresti sistemul imunitar pe viitor. restul sa faca ce vor dar veti vedea cand pastilele n-or sa mai fie eficiente ca un sistem imunitar care a fost crscut cu forta este mai bun decat o cutie de medicamente care le inghiti fara a-si face efectul

Link to comment
Share on other sites

Treaba asta cu "doar gandindu-te iti trece" este intr-o oarecare masura adevarata si depinde de persoana.

Ecou prost ce esti, durerea e pe baza de stimuli, stimulii trimit impulsuri electrice catre o anumita parte a creierului, e vorba despre lucruri total diferite, dobitocule.

Citeste care e rolul medicamentelor, cum functioneaza nervii...

Link to comment
Share on other sites

uitati un reportaj interesant visavis de cancer si energia orgonica

http://dl.dropbox.com/u/3765936/Reich.zip

si stiu ca s-au obtinut vindecari totale folosind terapia cu ozon 1, descoperita de nemti in lagarele de concentrare (Google).

Si nu trebuie sa ne miram cat timp industria farmaceutica e pe locul doi in lume ca cifra de afaceri. Incredibil dar pe primul loc e industria cosmetica, pe 3 cea de armament, 4 alimentara si abia pe 5 cea petroliera.

Link to comment
Share on other sites

Ecou prost ce esti, durerea e pe baza de stimuli, stimulii trimit impulsuri electrice catre o anumita parte a creierului, e vorba despre lucruri total diferite, dobitocule.

Citeste care e rolul medicamentelor, cum functioneaza nervii...

Benny ai dreptate in ceea ce spui, insa si ecou are intr-o oarecare masura. Durerea este un raspuns pe care il trimite creierul organismului, ca rezultat al actiunii unor stimuli asupra unor nervi asa cum spuneai. Insa durerea am putea spune "se educa", creierul poate fi obisnuit cu un anumit tip de impulsuri primite de la nervi si sa nu le mai transmita sub forma de durere. Vezi triburile alea din jungla, unde aia au taieturi pe ei cat mama dracu si nu simt nimic, si adu unul crescut in puf si inteapa-l cu un maracine sa vezi cu sare de cur.

Edited by Ellimist
Link to comment
Share on other sites

Treaba cu "Doar gandidu-te iti trece" este falsa, sau se poate spune ca e exprimata gresit.

Mai degraba iti trece durerea daca nu te gandesti la ea. Oricum, cancerul este o boala mult prea severa ca sa-ti treaca doar "negandindu-te" la ea.

situa?iile extraordinare pot declan?a puternice mecanisme endogene, localizate în sistemul nervos central, care, odat? activate, sunt capabile s? modifice profund reac?ia la stimulii durero?i ca ?i tr?irea lor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...