Jump to content
M2G

XSS: Form Action Modification

Recommended Posts

E facut sa inteleaga tot incepatorul din noi (ma refer la cei care sunt la inceput ... a nu se intelege gresit) :))

Recunosc ca si eu am intrebat care e treaba cu cookie si de ce este capabil un xss dar mai am multe de invatat despre prea multe :)

Dupa cum ziceam este foarte bun pentru cei ce sunt la inceput

Link to comment
Share on other sites

Foarte multi de pe forumul acesta sunt "la inceput". Care inceput, nu stiu. O sa stati toata viata sa cautati xss si sa traiti din asta? E ok pentru o vreme si pentru a invata despre securitate dar multi raman doar la a cauta si a posta vulnerabilitatea. Nu au habar ce se intampla defapt sau cum ar putea chiar ei sa rezolve problema.

Majoritatea cand vad un camp unde pot sa introduca un input baga repede vectori de xss, daca are noroc ii sare o alerta si dupa asta posteaza la showoff pentru ca e smecher. Ce basca lui?

Macar in video-ul acesta va arata cum se scrie codul php si explica bine tipul astfel incat sa inteleaga fiecare.

Eu, cel putin, nu folosesc asa ceva si nu stau sa caut dupa xss-uri sau sqli pentru ca am alte pasiuni si prioritati dar de dragul informatiei si pentru a invata ceva eu zic ca e un clip bun.

Link to comment
Share on other sites

@tex

Nu e acelasi lucru. :)

Din punctul meu de vedere, nu e fail faptul ca are bookmark cu pagina respectiva. Fail e ca acest lucru apare in video.

E ca si cum as face un preview la alpha ,beta ,gamma? ,delta ,epsilon ,zeta ,eta ,tetha ,iota ,kappa ,lambda ,mu ,nu ,xi ,omicron ,pi ,rho ,sigma ,tau ,upsilon ,phi ,chi ,psi ,omega tool-ul meu pentru DDoS si ca bookmark am "Download DDoS tool 4shared.com" sau "How to hack websites/ ping command CMD"... :)

@MG2, nu de felul in care a explicat m`am luat. Mi se pare aiurea faza cu bookmark-ul cu vectori xss.

Edited by Wubi
Link to comment
Share on other sites

Nu ati inteles din reguli ai?

Omu a facut ceva constructiv, decat sa faceti cu mana ca pizdele din colentina, faceti si voi in pula mea jumatate din gestul care l-a facut el.

Va dau ban fara sa discut, nu aveti ce cauta pe aici daca va legati in pula mea de un bookmark cand omul a facut ceva pentru comunitate.

Ca sfat: nu va faceti remarcati dandu-va voi perfecti si carcotind ce fac altii! Doar atrageti atentie... negativa !

Link to comment
Share on other sites

Nu e acelasi lucru. :)

Din punctul meu de vedere, nu e fail faptul ca are bookmark cu pagina respectiva. Fail e ca apare in video.

E ca si cum as face un preview la alpha ,beta ,gamma? ,delta ,epsilon ,zeta ,eta ,tetha ,iota ,kappa ,lambda ,mu ,nu ,xi ,omicron ,pi ,rho ,sigma ,tau ,upsilon ,phi ,chi ,psi ,omega tool-ul meu pentru DDoS si ca bookmark am "Download DDoS tool 4shared.com" sau "How to hack websites/ ping command CMD"... :)

Poate azi cauti informtii despre ce e ddos si cum se face un astfel de atac.

Poate mai spre seara faci un tool care da ping. Tool inutil in ziua de azi dar din care ai ceva de invatat.

Poate maine incepi sa studiezi mai mult si intelegi mai bine sistemul. Incepi sa faci modificari la tool.

Dupa cateva saptamani/luni de studiat si incercat poate ai o chestie noua la care nu sa gandit nimeni pana atunci?

Acum intrebarea: Cum ai ajuns sa faci un tool nou daca nu ai inceput prima data de undeva?

Nu e o rusine sa studiezi, nu e o rusine sa inveti lucruri de baza.

E rusine mai mare sa postezi ca ai gasit un xss cand defapt nu prea stii ce ai facut sau cum il poti expoata.

Nu suntem toti nascuti invatati ca si unii de pe aici... "Viata e greu." :))

Apropo ahead, nu sunt eu atutorul clipului. L-am postat doar dupa ce l-am vazut si mi sa parut util.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...