Jump to content
Endakin

ROMÂNIA, suspectată că ar fi creat cel mai puternic virus...

Recommended Posts

Sa le spuna cineva alora de au facut sondajul ca cei iesiti de pe bancile scolii n-au de munca si de-aia se apuca de magarii :) macar vor sti si motivul

OFF: glumesc putin ca pana la urma nu orice "feisbucãr" ajunge sa faca un virus

Link to comment
Share on other sites

99% din articolele de genul sunt defapt reclama de doi lei la Kaspersky Laba. Cum apare ceva, trebuie sa apara un gigel apretat sa-si dea el cu presupusul. Eu cred ca o buna parte din virusi sunt facuti chiar de catre companiile ce produc solutii de securitate (antivirusi)

Link to comment
Share on other sites

99% din articolele de genul sunt defapt reclama de doi lei la Kaspersky Laba. Cum apare ceva, trebuie sa apara un gigel apretat sa-si dea el cu presupusul. Eu cred ca o buna parte din virusi sunt facuti chiar de catre companiile ce produc solutii de securitate (antivirusi)

Marketing ce basca lor.

Si eu daca as avea leac pt. ciuma bubonica, as vinde miligramu la 100 de euro si as infecta toata apa potabila.

Link to comment
Share on other sites

Va dati seama,fie care dintre noi cred ca aveam antivirus,daca prin acele updateuri care se fac periodic owneri antivirusilor ne infecteaza automat cu un asa zis virus "flame" Nici macar nu putem contracara acest virus.Si cred ca la nivel mondial exista un articol din asta cum spune la noi titlu Romania suspecta.... il alta tara scrie Ungaria suspecta..... Cred ca fie care tara are un deshumat dasta care suspecteaza pe draqu ghem...

Link to comment
Share on other sites

Am creeat cel mai puternic virus. Se supara daca le zici tigani, deci am sa le zic rromi.

@tex, spun de la inceput ca n-am nici pe departe experienta ta (desi as vrea sa o am), insa nu vad de ce ar trebui sa faca ei virusi. Oamenii cauta profit, mereu, si il fac facand virusi noi, FUD, usor de raspandit, care ofera control mai mare, etc. Nu zic ca daca ar fi in pana de virusi n-ar face-o, insa nu au de ce sa investeasca in "fabricarea" de virusi, cand sunt atatia rusi, americani, si de ce nu si romani, care vor sa faca bani pe curu altora (si sa tot faca daca ii duce bostanu').

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

facuti de guverne???

'Flame este extrem de complicat, dar cred c? multe ??ri pot face acela?i lucru sau aproape acela?i lucru, chiar ?i ??ri care nu au destul? expertiz? la acest moment. Pot angaja sau r?pi ingineri sau pot angaja exper?i în hacking ('hacktivists')', a spus el.

ai dreptate, practic e vorba de spionaj si nu sint facuti de vreo companie comerciala, dar in orice caz nu poti sti sigur ce guvern e la mijloc. Dati prea mult credit la Mossad indiferent de banii de care dispun.

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

mare parte e adevarat ca astia fac virusi ca sa-si vanda antivirusii .dar mai e si controlul asupra datelor personale.peste tot acum e o lupta pt a avea date personale ale populatiei . pe smatphone-uri pe calculatoare chiar si pa telefoane normale.cine draqu ii mai controleaza pe astia.eu llocuiesc in italia si aici e dezastru.te suna pe tel iti da emailuri etc .de unde p.la calului au astia si nume si adresa si codul fiscal? de pe net. fura cu toptanul datele astea. o sa ajungem ca nici la buda sa nu mai mergem fara sa stie , asa zisa autoritate democratica .ne ia draqu pe toti.totul e manipulare si influenza. oricum mie imi ia praful de pe tobe.le dau m.ie cu picamarul

make love not war

Edited by zak
Link to comment
Share on other sites

Mereu ca omul sa poata face un lucru,sa actioneze,are nevoie de un motiv.Ca sa mearga in Irak trebuiau sa isi distruga turnurile gemene,ca sa intre in afghanistan au zis ca sunt teroristi,ca sa ajunga in romania au bagat scutul antiracheta,ca sa ataci o tara zici ca a facut un virus,Flame sau nu stiu ce alt virus,care sa le stearga toate bazele de date.Cat despre boli si virusuri,nu exista boala fara leac,nu exista virus fara antivirus care sa il opreasca.

Link to comment
Share on other sites

99% din articolele de genul sunt defapt reclama de doi lei la Kaspersky Laba. Cum apare ceva, trebuie sa apara un gigel apretat sa-si dea el cu presupusul. Eu cred ca o buna parte din virusi sunt facuti chiar de catre companiile ce produc solutii de securitate (antivirusi)

Raspunsul asta am primit si eu prima data cand am intrebat de unde provin virusii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...