Jump to content
v3ctor

Pentru cei care merg la sala si vor sa auda niste sfaturi bune !

Recommended Posts

gore un nebun sa injectat cu Synthol (ulei) .sa nu se faca confuzie de stero ( Sustanon Organon, Sutanon Balkan, Sustanon 350 Diamond, Test Enanthate, TEst Propionate, Test Cipionate, Omnadren, Primobolan Bayer, Winstrol inj Balkan, Winstrol inj Desma, Durabolin (nandrolonfenil propionate) , Decadurabolin Olanda, Decadurabolin Balkan, Trenbolone aCetate, Tren Enanthate, Tritren, Equipoise, Pregnil, Proviron, Clomid, Tamoxifen, Winstrol tablete, Danabol, Anapolon, Oxandrolone, Undestor testo caps undecanoate, ) cu (Synthol (ulei)

Edited by wycked
Link to comment
Share on other sites

Asa doar pe principiu? N-am mai auzit de el pana acum dar a aratat o poza in care era natty si .. nu cred ca a atins cineva pe forumul asta performanta aia ca sa zica altceva. In plus, daca sfaturile nu-s bune, de ce nu zici care si de ce?

Nu cred ca puteti judeca o persoana ca n-ati fost in aceeasi situatie. Omul probabil s-a platonizat dupa multi ani de munca naturala si vazand ca nu mai poate altfel.. a bagat steroizi.

S-o pun altfel, sa zicem ca lucrezi tu si esti dumnezeu pe pamant in programare, esti considerat unul din top 10 din lume care au adus contributii masive in domeniu dar simti ca nu mai inveti nimic nou, ca nu te mai duce mintea. Daca ar exista un drog care ti-ar injumatatii viata dar te-ar face de 2 ori mai destept , esti 100% sigur ca nu l-ai lua?

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu as face asa ceva si nici nu-mi place cum arata dar nu zice nici o prostie in clipul ala

Nu zice nici o prostie ? :)) El in sine reprezinta prostia .

@Nytro da pe cine sa urmarim ? Sti tu altu mai cunascator ?

Ii cunosti tu pe aia care iau steroizi sau nu ? El macar a recunoscut si nu are nici o legatura cunostintele despre sportul respectiv cu steroizii .

Link to comment
Share on other sites

Ronnie Coleman - Wikipedia

[h=2]Palmares[/h]

  • 1990 Mr. Texas loc I
  • 1991 World Amateur Championships loc I (cat. grea)
  • 1995 Canada Pro Cup loc I
  • 1996 Canada Pro Cup loc I
  • 1997 Grand Prix Russia loc I
  • 1998 Night of Champions loc I
  • 1998 Toronto Pro Invitational loc I
  • 1998 Mr. Olympia loc I
  • 1998 Grand Prix Finland loc I
  • 1998 Grand Prix Germany loc I
  • 1999 Mr. Olympia loc I
  • 1999 World Pro Championships loc I
  • 1999 Grand Prix England loc I
  • 2000 Mr. Olympia loc I
  • 2000 Grand Prix England loc I
  • 2000 World Pro Championships loc I
  • 2001 Arnold Schwarzenegger Classic loc I
  • 2001 Mr. Olympia loc I
  • 2001 New Zealand Grand Prix loc I
  • 2002 Mr. Olympia loc I
  • 2002 Grand Prix Holland loc I
  • 2003 Mr. Olympia loc I
  • 2003 Grand Prix Russia loc I
  • 2004 Mr. Olympia loc I
  • 2004 Grand Prix England loc I
  • 2004 Grand Prix Holland loc I
  • 2004 Grand Prix Russia loc I
  • 2005 Mr. Olympia loc I
  • 2006 Mr. Olympia loc II
  • 2006 Austrian Grand Prix - loc II
  • 2006 Romanian Grand Prix - loc II
  • 2006 Holland Grand Prix - loc II
  • 2007 Mr. Olympia loc IV

Dar na, voi luati-va dupa un boschet injectat ca va pricepeti. Si nu stiu de ce am impresia ca nu ati ridicat o gantera in viata voastra...

Link to comment
Share on other sites

vector, ce zice el e la ce se refera arnold cand zice mind-body connection si oricum nu e el singurul care zice 'do what's right for you' , stai cateva zile si citeste sticky-urile de pe bb.com si o sa stii 90% din informatia relevanta pentru inceput + poti sa intrebi o gramada de oameni mai mari ca tine naturali.

LE : @nytro : quote cine a recomandat, a dat o oarecare banuiala ca ar considera steroizii buni in threadu asta. Nu cred ca ai ascultat tot clipu ca sa critici CE A SPUS, nu cum arata.

Oricum informatiile astea le stiam in mare dinainte. La afirmatia ta.. ai dreptate, nu am experienta dar cand ma bag in ceva ma informez decent. Tu pe de alta parte n-ai adus nici o informatie utila in threadul asta.

Edited by phreak
Link to comment
Share on other sites

Am fost un an si ceva, pana am inceput sa am probleme.

La 72 de kg faceam:

- 13 flotari intr-o mana

- ridicam la presa 320 de kg

- ridcari la paralele cu 40 de kg legate de mine

- 95 kg la piept

- piept cu gantere de 40 de kg

- tractiuni cu 20 de kg legate de mine

Apoi:

- de la presa am avut probleme cu un picior, calcam pe el si "imi scapa in jos"

- cu mana stanga aveam ceva probleme la cot

- am patit sa stau intins pe spate in pat si pur si simplu sa nu pot sa ma ridic de durere

De aceea m-am lasat. Stiu ca am fortat inutil.

Bun, voi ce ati facut la sala? Cat timp ati mers?

Despre Ronnie stiu de la Katmai.

Cat despre ce spune ala, sunt simple incurajari morale, nu sunt sfaturi tehnice.

Deci, voi cate tone ridicati cu sau fara steroizi?

Link to comment
Share on other sites

Sfatul tehnic este corectitudinea exercitiului si sa nu faci exercitii daca nu SIMTI ca lucrezi muschiul respectiv. Tu zici ca 'simplul' sfat de a-ti ASCULTA CORPUL e de dat la o parte? Tu faceai pauza cand simteai ca ti se rupe picioru sau dadeai mai departe ca sa ridici mai mult decat costica?

Nu vad ce relevanta are cat ridic eu , el sau oricine altcineva, nu s-a inceput thread-ul pentru a compara stat-uri. Te-am contrazis pentru ca ai denigrat doar dupa ce 'greseli' a facut omul ala, fara sa te uiti la clip complet.

Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate, "simte muschiul", nu conteaza ca faci asta:

4478871_460s.jpg

E mai important un "hai ca poti" decat un sfat tehnic...

Mai trebuie doar sa aud ca "Dumnezeu imi da putere si imi zice cand sa ma opresc"...

Nu neg ce spune el, m-am uitat partial la videoclip, ceea ce spune te ajuta moral, dar daca nu stii sa tii o gantera si iti dai cu ea in gura?

Link to comment
Share on other sites

Eu fac box de exact 5 ani si 3 luni , pe la sala merg de 2 ani sau mai bine , nu vreau sa fac o performanta in culturism dar imi place sa ma antrenez la sala . Eu am considerat ce spune respectivul cateva principii de baza si simple in sportul asta care pot ajuta un incepator sa inteleaga mai bine cum sa procedeze , pot posta si chestii tehnice dar rst nu este un forum de culturism si majoritatea s-ar plictisii sa citeasca chestii legate de alimentatie executarea exercitilor corect samd . Legat de video ce l-ai postat tu , tipul vroia sa ajunga la extrem a ajuns si la puscarie din cauza asta , alt exemplu este Munzer care a dus sportul la un asa extrem ca a murit . Probabil tu nu ai auzit despre acestia il sti doar pe Ronnie ca e mare si castiga Olympia an dupa an , dar culturismul nu este numai despre asta .

indianule Gore l-am postat pentru amuzament e o gluma baiatul , greg s-a antrenat 23 de ani fara sa se atinga (cel putin nu abuziv) de steroizi si performanta ceva a facut , evident nu grazava pentru ca a avut un alt tel inafara sa castige conpetitii !

Edited by v3ctor
Link to comment
Share on other sites

@Nytro, clipul ala n-are ca audienta pe oameni care n-au auzit in viata lor de culturism, dupa ce inveti tehnica ramane si partea asta.. motivationala, state of mind etc. care este foarte importanta si pentru cineva care nu vrea sa participe la mr olympia.

Ma duc la sala si vad o gramada care fac half reps, pauze de 5 minute intre seturi in care se uita pe geam, pe telefon, incep conversatii de 10-15 minute cu antrenorii pe acolo. Eu am terminat azi piept, spate si umeri in timp ce unu d-asta 'distrat' a terminat lat pulldowns si trecea la row-uri, tin sa precizez ca era la sala inainte sa ajung eu. Vezi tu la oamenii de genul asta nu tine de tehnica, chiar daca stiu tehnica o stiu degeaba ca n-o pun in aplicare pentru ca n-au motivatie, disciplina.

Ai dreptate, mentalitate fara tehnica e degeaba dar si vice versa. Totusi daca incepi cu motivationale.. poate te motiveaza sa inveti si tehnica calumea.

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca 90% din accidentele la sala se produc din cauza ca nu esti "incalzit";eu fac in jur de 45 de minute incalzirea,multi iau in ras asta,dar am patit si eu o accidentare,si nu vreau sa ma mai ard;plus alimentatie,vitamine,suplimente pt incheieturi si articulatii,etc

pt cei care vor sa ia steroizi,fiti atenti la efectele lor:micsorarea testiculelor, reducerea numarului de spermatozoizi, chelirea, dezvoltarea glandelor mamare, hipertrofia prostatica, cresterea parului pe fata si corp;acum faceti voi o socoteala,credeti ca se merita?

Nu sunt eu culturist dar 45 de minute? Nu crezi ca exagerezi?

Adica faci 45 de minute de incalzire si apoi 1 ora si 15 minute sau?

Din putinele care le stiu, 5-10 minute de incalzire + 2 ore sala + alimentatie corecta face minuni (daca vrei un corp intr-o forma buna si sanatos, si ati putea lasa salile sunt metode mai bune pentru a te tine in forma, gasiti un lucru care va antreneaza si facetil hobbie, de obicei pana sa te obisnuiesti cu ceva trebuie sa faci acel lucru minim 2 saptamani si ti se va parea mai usor).

Cum ati spus si voi mai sus Motivatia este esentiala, nu poti incepe nimic fara motivatie dar sala si culturismul inseamna sa faci sacrifiicii.

Apropo, indianule vezi sa nu iei foc de la atata incalzire. (No offence)

Edited by sharkyz
Link to comment
Share on other sites

Ce vorbesti bre, e plin aici de experti in culturism, fitness si diete. Fac pariu ca sunt la fel de multi aia de 65 de kile cu tot cu telefon in buzunar. Se mai lauda unul ca face culturism de performanta si cand l-am intalnit, stateau pantalonii pe el ca pe gard la uscat.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

As vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva care merge de mai mult timp la sala cu ceva:

1. Merg de 2 luni la sala si am luat Milk&Egg si Pro Whey in prima luna si acuma as vrea sa incerc ceva mai puternic pentru ca am impresia ca l-am luat degeaba.

2. Mai multi de la sala care merg eu spun ca daca faci febra iti creste muschiul...e adevarat? Eu trag destul de tare si nu fac niciodata febra...nu inteleg cum fac altii :)

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt eu culturist dar 45 de minute? Nu crezi ca exagerezi?

Adica faci 45 de minute de incalzire si apoi 1 ora si 15 minute sau?

Din putinele care le stiu, 5-10 minute de incalzire + 2 ore sala + alimentatie corecta face minuni (daca vrei un corp intr-o forma buna si sanatos, si ati putea lasa salile sunt metode mai bune pentru a te tine in forma, gasiti un lucru care va antreneaza si facetil hobbie, de obicei pana sa te obisnuiesti cu ceva trebuie sa faci acel lucru minim 2 saptamani si ti se va parea mai usor).

Cum ati spus si voi mai sus Motivatia este esentiala, nu poti incepe nimic fara motivatie dar sala si culturismul inseamna sa faci sacrifiicii.

Apropo, indianule vezi sa nu iei foc de la atata incalzire. (No offence)

Nu crezi ca e cam mult doua ore ? Mi se pare exagerat.... o ora maxim e ok. Asta daca iti faci treaba in sala si nu stai la povesti.

Link to comment
Share on other sites

@GumaTurbo :))) ma faci sa rad 2 luni ...:))))....Rezultatele nu se vad imediat, trebuie sa ai rabdare.Mai da si tu un search pe google ca iti spune tot.

Cat despre febra musculara aici.

Ce am observat la mine e ca faceam febra musculara din 2 motive: pauza prea mare intre antrenamentul unei grupe musculare [mai mult de 4 zile] ori din cauza alimentatie proaste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...