Jump to content
cmiN

[Cluj] Introducere in Python

Recommended Posts

Nu am vazut sa se mai fi postat, daca da atunci search engineul e de vina :).

Dragi Pythonisti,

vreau sa va anunt ca in 29.06. voi tine o introducere in Python la sediul ISDC Romania din Floresti / Cluj. Daca sunteti interesati (prezentarea va fi la nivel de introducere) sau cunoasteti alte persoane interesate, va invit sa veniti respectiv sa-i anuntati.

Detalii aici: Fotografii pe perete | Facebook (aplicati la academy@isdc.eu)

Va multumesc pentru atentie :)

Chris

Topic din grupul Python Romania https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!topic/python-romania/C-raRPgTEYU .

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am stofa de prof si nici experienta si cunostintele necesare unei asemenea anverguri. Am fost intrebat de bcman in colaborare cu worldit (Andrei) sa contribui la niste tutoriale si chiar m-am gandit la niste smenuri si lucruri specifice/magice py, dar asta dupa bac. Ca utilitate s-a vorbit prea mult despre web, calcule stiintifice, etc, intentionez sa ma orientez catre aplicatii de smartphoneuri si in general orice multitouch mai exact kivy ... imi place grafica, dinamica si intuitivitatea ei. Pe cat de usor este sau "pare" limbajul in sine pe atat de intuitive si simplu de realizat sunt si interfetele acestea, iar compatibilitatea lor pe orice platforma ma determina sa vad un bun rol al Pythonului in acest tip de dezvoltare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...