Jump to content
giok123

Samsung Galaxy Note 2 va avea un ecran flexibil

Recommended Posts

1405.jpg

Samsung a dat lovitura cu telefonul-tableta Galaxy Note, inregistrand un numar de 7 milioane de unitati vandute.

Mai multe site-uri au anuntat ca Samsung va lansa un nou model Galaxy Note 2, in aceasta toamna.

Galaxy Note 2 va avea probabil un procesor quad-core Exynos , o camera de 12 megapixeli si o baterie cu o autonomie mult mai mare.Ecranul ar putea avea o dimensiune mai mare de 5,5 inci, avand o rezolutie de 1680 x 1050 pixeli si ar putea sa fie flexibil cu ajutorul tehnologiei UBP (unbreakable plane).

Galaxy Note 2 ar putea avea instalata o noua versiune a sistemului de operare Android: 4.1 Jelly Beam.

Modelul este asteptat sa fie lansat in luna octombrie a acestui an.

Samsung va lansa display-ul flexibil indestructibil anul acesta

Sursa : Samsung Galaxy Note 2 va avea un ecran flexibil

Edited by giok123
Link to comment
Share on other sites

mi se pare prea exagerat acest telefon,am umblat pe el pe note si nu stiu cum mama dracu il poti purta in buzunar,tre sa faci implant...

Note 2 are configurati mai bune ca majoritatea pc-urilor si mi se pare ca se exagereaza deja cu telefoanele procesoare quad core wtf? in urmatori ani o sa se ajunga la telefoane cu procesor cu 8 nuclei la ce concurenta e pe piata si la rami nu mai zic..

Nu stiu ce sa zic in privinta ecranului flexibil,o sa para ca telefonul e din alta galaxy'e :))

Link to comment
Share on other sites

Mda..nici eu nu-mi dau seama momentan la ce ajuta ecranul flexibil:-? Anti-casant?

De ce dracu le face mari? pai ar trebui sa-si ia si baietii posete, sa poata purta smart-phoanele astea...[-(

Eu astept de alea..cu holograma touch-sensitive..ecran expandabil, smecherii :> telefoane mici...dar la nevoie...MARIII:)))

8->

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg care ii rostu unui telefon cu ecran flexibil.

Pai unii oameni cand se duc la baie isi iau si telefonul, iar altii descopera ca au incepout o traba si nu s-au pregatit cu cele necesare. Cu ce sa te stergi? :|

Solutie:

Folosesti telefonul!

Nu se pateaza si nu imprumuta mirosul! Este revolutia stersului la c*r!

Asa vor falimenta companiile care fac hartie igienica!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...