Jump to content
Guest Kovalski

Warnuri si banuri pentru offtopic.

Recommended Posts

Guest Kovalski

Deci, ca sa lamuresc pe toata lumea.

Sectiunea offtopic este pentru a se posta lucruri care nu se incadreaza in celelalte categorii.

Sectiunea offtopic nu inseamna ca postam toate cacaturile acolo.

Daca cineva deschide un topic cu tema.. Cartea Junglei la sectiunea offtopic si vine Gheorghe si incepe cu posturi gen,

mda, aham, cuuul, :))=)) prost.. interesant.. uauu..

va primi warn/ban dupa caz.

Posturile inutile, un post inutil este un post care nu ajuta cu absolut nimic pe nici un user din aceasta comunitate exemplu cele de mai sus. Indiferent ca este la sectiunea offtopic sau la alta sectiune, un post inutil este un post inutil.

Iar un post offtopic este un post care nu are legatura cu threadul in care a fost postat acel mesaj.

Sper ca am lamurit pe cei ce imi dau mesaje privat cu intrebari de ce am luat warn ca postasem la offtopic sau alta balarii.

Cei ce nu sunteti multumiti va rog sa postati aici.

O dupa amiaza placuta va doresc.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Si pana acuma de ce nu sa dat warn si ban ????

Pentru ca mi-a fost lasata mie aceasta "onoare"?

Pentru ca adminii/moderatorii au avut lucruri mai importante de facut?

Si pentru lamurirea ta, au fost date warn-uri si ban-uri si pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Sincer am observat de mult timp aceste off-topicuri si oameni ce vorbesc pe langa. Eu as avea o mica propunere, care vine in evitarea unor astfel de situatii. Ideea ar fi daca signup-ul ar fi inchis, iar inregistrarea s-ar face doar pe baza de invitatie, ref etc. Iar atunci cand unu o da in bara, sa fie tras la raspundere cel ce l-a adus. "Garantezi pentru el ? Atunci inseamna ca e mai bun ca tine" Ceva de genu gandesc eu....

L.E. Am cautat pe forum o sectiune potrivita frazelor de mai sus, dar nu cred ca am gasit-o, sau poate nu am cautat destul de bine. Iar un Thread nou nu cred ca isi avea rostul, aveam si alte posibilitati. M-am folosit de aceasta oportunitate pentru a va scrie acele mici randuri.

Edited by sicilianul
Link to comment
Share on other sites

Sincer am observat de mult timp aceste off-topicuri si oameni ce vorbesc pe langa. Eu as avea o mica propunere, care vine in evitarea unor astfel de situatii. Ideea ar fi daca signup-ul ar fi inchis, iar inregistrarea s-ar face doar pe baza de invitatie, ref etc. Iar atunci cand unu o da in bara, sa fie tras la raspundere cel ce l-a adus. "Garantezi pentru el ? Atunci inseamna ca e mai bun ca tine" Ceva de genu gandesc eu....

L.E. Am cautat pe forum o sectiune potrivita frazelor de mai sus, dar nu cred ca am gasit-o, sau poate nu am cautat destul de bine. Iar un Thread nou nu cred ca isi avea rostul, aveam si alte posibilitati. M-am folosit de aceasta oportunitate pentru a va scrie acele mici randuri.

Suntem comunisti sau ce dreq face prietenul invitat o prostie platesti tu. Eu zic ca e mai bine fara invitatie. Daca n-are cine sa-i dea invitatie si acea persoana vrea sa invete si sa ajute comunitatea? nu e tracker + ca se inregistreaza si oameni, ceilalti fac si ei SEO.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne bagam picioarele in ea limba romana, ca avem alte valori pe care sa le conservam. Ne pasa ca se face offtopic pe forum, dar ne doare in cur, ca loc la intamplare, de cum vorbim.

Las-o asa, e bine! Noroc!

Nu am nimic cu tine dar hai sa nu mai fim hateri si sa ne uitam putin si in oala noastra.

Link to comment
Share on other sites

Conform lor:

Se pune virgula inainte de "dar".

La fel si in prima propozitie, "ca" fiind o prescurtare din "pentru ca".

Numai bine!

Mai lasa-ma in plm cu mofturile astea de pizda, in loc sa stai geana sa vezi daca am scris corect, mai bine ai invata sa iti scrii o functie calumea.

Da chiar toti trebuie sa fiti cei mai culti, cei mai inteligenti, cei mai hackeri si ce dracu mai vreti voi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

exact la un topic care se refera la posturi inutile si offtopic faceti offtopic?

ce legatura are ceea ce spui tu cu topicul asta?

doh.. de acord ca am gresit o virgula dar nu am maltratat gramatica limbii romane.

din momentul asta orice post inutil si offtopic va fi pedepsit cu warn/ban dupa caz.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Legat de tot spamul de pe forum, cred ca v-o faceti cu mana voastra. Atata timp cat se tolereaza trollingul ieftin pe seama moldovenilor si a femeilor (zeci de threaduri si sute de comentarii create de cei din staff), nu vad de ce v-ati astepta ca utilizatorii de rand sa fie sfinti.

Puteti sa dati warn-uri si ban-uri cat vreti, ar fi mai bine sa fiti voi un exemplu bun de urmat.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

Problema cu tine nu este aceea ca tintesti prea sus si nu reusesti, ci ca tintesti prea jos si reusesti. (Din semnatura cuiva pe care il respect)

Cine mai esti si tu?

Problema cu tine e ca esti un nimeni da ai impresia ca ti-ai castigat dreptul de a comenta si a cere socoteala cuiva.

(Din respectul enorm care il am pentru tine)

Link to comment
Share on other sites

O prostie de intiativa, warn / ban pentru offtopic da ce cacat e comunism aici, de ai tu dreptul de a cataloga post-ul meu ca offtopic sau nu, uitati-va la Nytro si ceilalti mai vechi cum stiu sa catalogheze un offtopic, si nu sare cu warn-ul repede pentru fiecare cacat care il vede, ca pana la urma toti avem trolling-ul in sange.

Nu ma intereseaza ca nu am contribuit cu nimic comunitatii, imi zic doar parerea deci nu are legatura nimic altceva.

S-a dus vremea pe cand Nemessis si ai mai vechi "conduceau" forumul, cam atat am vrut sa spun.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...