Jump to content
LegioNRST

Vreau sa cumpar un Laptop

Recommended Posts

Ba nene, eram sigur!

E parerea mea si gata.. postati fiecare ce vreti.. mai da-l in pula mea de sony vaio!

Imi place de asta, ca recomanda Acer in schimbul la Sony =)

Anyway eu le-am pus in ordine, in functie de care, cum se merita.

Poate omul vrea sa-si ia sh si i-am dat mai multe optiuni..

Edited by highestdcm
Link to comment
Share on other sites

Mai baieti, va rog sa nu va suparati pe mine, dar replicile voastre sunt demne de un forum de gastronomie. Nu imi pot imagina cum puteti sa spuneti ce laptopuri sunt bune judecand doar dupa... firma producatoare.

@LegioNRST,

Daca vrei sa-ti cumperi un laptop, trebuie sa-ti raspunzi singur la urmatoarele intrebari:

1. la ce vei folosi acel laptop?

2. ce buget ai la dispozitie?

3. nou sau second hand?

4. portabilitate sau robustete?

5. ai pretentii la design?

In functie de raspunsurile tale, noi putem veni sa iti sugeram anumite modele, nu firme! Nu exista laptopul perfect, ci doar laptopul potrivit exigentelor si posibilitatilor tale.

Mi se pare laba trista ca ne spui ca ai fost multumit de un Acer fara sa spui nimic de specificatiile sale.

Link to comment
Share on other sites

Eu te-as sfatui sa iti iei un Pc sunt mult mai fiabile decat laptori +sunt mai usor de upgradat si sunt ieftine piesele in comparatie cu cele de laptop si daca chiar nu vrei pc te-as sfatui sa cumperi un dell m1330 costa in jur de 1300 ron daca nu pre ai bani as zice un dell inspiron 8500 in jur de 700 lei bafta la cumparaturi

Link to comment
Share on other sites

Ai putea sa-l iei in considerare si pe asta de pe emag:

Laptop HP Pavilion G6-1122SQ cu procesor Intel® CoreTM i3-2310M 2.10GHz, 3GB, 500GB, AMD Radeon HD 6470M 1GB, Linux, Gri Carbune - nu e cel mai ieftin dar este apropae de cel mai ieftin si dimensiune ecran asemanatoare.

Edited by GhostPanzer
Link to comment
Share on other sites

Daca Sony Imi accepta oferta sa imi vanda un pc fara windows preinstalat eu optez pentru un Carbon Fiber Gold VAIO S Series 15 inch fara sa iau in considerare alte oferte .Raman indecis insa intre Carbon Fiber Gunmetal sau Carbon Fiber Gold.Este o piesa buna

Ca sa ajung la aceasta decizie am comparat urmatoarele modele

Dell XPS 15z (Sony S series imi place mai mult ca design de nu as fi ales acest model)

HP Folio ( e perfect dar are doar 13 inch)

Apple MacBook Air ( Dell XPS 15z e mai perfect)

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Detin un HP Comapq CQ61 Presario de 3 ani de zile, am avut cateva probleme cu el se incalzea foarte tare, dar am cumparat un cooling pad pentru el, si temperatura a inceput sa scada.

Poftim un link de la el -> Preturi si opinii pt. HP Compaq Presario CQ61-355SQ Core 2 Duo T6600 2.2GHz

Eu l-am luat cu 400 de euro acum 3 ani... acum cred ca e la accelasi pret.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...