Jump to content
Guest Nemessis

Apocalipsa dupa Nemessis [RST version (1)]

Recommended Posts

Repet, PDL si USL nu sunt singurele partide. Chiar cred ca Vadim ar fi cea mai buna varianta pentru romani. E un om cult si pe deasupra nu prea "se impaca" cu ungurii si tiganii de la noi din tara.

Hai sa fim seriosi. Suntem baieti mari.

3a93b44dd3d8b039179d942cecd67ebe.jpg

Numi spune ca Vadim si restu nu sunt la fel? Ca si in SUA toti parlamentarii sunt doar niste papusi.

http://www.youtube.com/watch?v=-PkWf9M3rUw&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Vadim e un om bolnav.

Il simpatizam si eu cu ardoare acum cativa ani, impartasindu-i 'ura' pentru unii unguri.

Acum insa, ma gandesc ca nu mi-ar placea ca o persoana ca el sa reprezinte Romania.

@Encoded: Nu cred ca cineva s-ar fi asteptat ca USL-ul sa fie atat de violenti si hapsani. Nu se discuta gusturile in materie de politica (plus ca eu nu am nici o afinitate fata de vreun partid), dar totusi, poti sa-l vezi/auzi pe Antonescu asta si sa nu iti doresti sa comiti omucidere?

L.E.: Mai in gluma mai in serios, George Carlin povesteste destul de bine care e treaba cu democratia si de ce suge asa grav:

http://www.youtube.com/watch?v=GseyaEibb_4

Edited by hades
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Nu am apartenenta politica ... dar ma gandesc oarecum destul de logic : In 8 ani de zile , nu s`a facut nimic in tara asta ... de ce as vota cu PDL ? Mai departe ... Degeaba votez cu un partid mic daca nu are o sustinere macar asemanatoare sau apropiata de cele 2 mari puteri in stat ( PDL - USL ) ... asa ca mai bine votez cu USL care nu au mai fost la guvernare de 8 ani , decat sa mai fie PDL`ul ... alta solutie nu este decat Regalitatea...care la noi nu este posibila ...

Ignor discutiile despre pdl-usl dar ma intereseaza de ce consideri tu ca este monarhia o solutie.

Link to comment
Share on other sites

@neme o monarhie ar fi mult mai buna pentru ca 1 singur om nu poate sa fure cat pot multi :) si daca incearca e mult mai usor "sa gasesti vinovatul" si sa il linsezi :)

plus ca daca dai de unu care chiar e corect atunci e perfect

si inca un bonus daca monarhul e 10% din nea` Vlad Dracul sa ii impuste pe aia care incearca sa fure... scapam si noi de niste jeguri :)

alta varianta ar putea sa fie decriminalizarea/legalizarea tuturor drogurilor ca sa inceapa selectia naturala. In 10-20 de ani scapam de toti oamenii care sunt prea prosti sa traiasca... si poate atunci lumea nu o sa mai vanda votul pe 2 mici sau o galeata

Link to comment
Share on other sites

USL-u e un super mare, mega, ultra, giga cacat...

tumblr_m0izvrs3Dm1qfczas.gif

@neme o monarhie ar fi mult mai buna pentru ca 1 singur om nu poate sa fure cat pot multi :) si daca incearca e mult mai usor "sa gasesti vinovatul" si sa il linsezi :)

plus ca daca dai de unu care chiar e corect atunci e perfect

si inca un bonus daca monarhul e 10% din nea` Vlad Dracul sa ii impuste pe aia care incearca sa fure... scapam si noi de niste jeguri :)

alta varianta ar putea sa fie decriminalizarea/legalizarea tuturor drogurilor ca sa inceapa selectia naturala. In 10-20 de ani scapam de toti oamenii care sunt prea prosti sa traiasca... si poate atunci lumea nu o sa mai vanda votul pe 2 mici sau o galeata

Basescu nu era intr-o pozitie prea directa de a fura, a furat tot PDL-ul pentru el si el fiind ala care i-a pus in functie normal ca a primit bani deci logica asta ca 'unu nu poa sa fure... etc' e gresita. Nu poate un singur om sa supravegheze toate institutiile statului sa fie atent ca nu fura sau sa le conduca el pe toate ca sa nu aibe cine fura.

In legatura cu drogurile.. in tarile in care s-au legalizat si se poate droga oricine cu doctorul langa el a scazut substantial numarul drogatilor din tara si numarul crimelor violente care erau asociate cu traficul de droguri.

Edited by phreak
Link to comment
Share on other sites

Cei 8% au fost dati de PDL practic ba, era stabilit sa se dea din primavara, si sa se mai dea inca ceva din decembrie. Si salarile nu au fost taiate de Basescu, ci de Guvern, Basescu doar a anuntat ca se vor taia.

Informati-va ba, nu e de mirare ca tara se afla in cacat cu asa informare...

Link to comment
Share on other sites

Deci PDL-ul tine cont de vointa poporului dar.. le e frica sa faca referendum?

da cu virgula rau de tot

Apropo , ordonantele astea nu sunt ca sa rectifice ce au schimbat PDL-ul in mandatul lor? asa am inteles, corectati-ma daca gresesc.

Mai Phreak, poate nu iti mai amintesti ce facea Bombonel si ai lui cand erau la guvernare... Stai sa vina PSD -ul din nou, sa vezi cum incepe din nou cenzura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...