Jump to content
Guest Nemessis

Apocalipsa dupa Nemessis [RST version (1)]

Recommended Posts

Cei 8% au fost dati de PDL practic ba, era stabilit sa se dea din primavara, si sa se mai dea inca ceva din decembrie. Si salarile nu au fost taiate de Basescu, ci de Guvern, Basescu doar a anuntat ca se vor taia.

Informati-va ba, nu e de mirare ca tara se afla in cacat cu asa informare...

Dupa unii, tot ce se intampla rau intr-o tara este din vina presedintelui si atat ...

Link to comment
Share on other sites

Cei 8% au fost dati de PDL practic ba, era stabilit sa se dea din primavara, si sa se mai dea inca ceva din decembrie. Si salarile nu au fost taiate de Basescu, ci de Guvern, Basescu doar a anuntat ca se vor taia.

Informati-va ba, nu e de mirare ca tara se afla in cacat cu asa informare...

E normal sa anunte presedintele ce-o sa faca guvernu si ministrii sa afle din conferinta de presa ce o sa faca EI?

De altfel guvernul e independent, nu are legatura cu basescu si ei au taiat ei au facut o gramada de prostii. Nu basescu.

@neeo cu pdl-isti la CNA nu e cenzura deloc nu?

Iei amenda daca aduci parlamentari pe post in weekend.

Iei amenda daca nu esti de acord cu guvernarea.

Juma de presa e controlata de basescu.

Link to comment
Share on other sites

E normal sa anunte presedintele ce-o sa faca guvernu si ministrii sa afle din conferinta de presa ce o sa faca EI?

De altfel guvernul e independent, nu are legatura cu basescu si ei au taiat ei au facut o gramada de prostii. Nu basescu.

@neeo cu pdl-isti la CNA nu e cenzura deloc nu?

Iei amenda daca aduci parlamentari pe post in weekend.

Iei amenda daca nu esti de acord cu guvernarea.

Juma de presa e controlata de basescu.

50%? Cine sloboz cite?te fi?uici PDL-iste?

Dau dou? nume: Antena 3, Realitatea. Nu spun mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Am mai scris undeva, asa mai plastic, despre cum vad eu votul/referendumul asta.

Hai sa dau un c/p aici:

Ma plimb noaptea pe strada, printr-un cartier nu tocmai prietenos. In calea mea, apar doi boschetari (sa le zicem asa), ambii cu intentia bine definita de a ma jegm?ni. Eu ii vad cum vin spre mine, dar nu am ce face. Ajuns in fata lor, sau ei in fata mea, cei doi stimabili incep sa se certe care sa ma fure si sa ma violeze. In momentul ala, cand cearta e mai apriga si se iau de gat intre ei, ratiunea nu imi dicteaza sa fac pace si sa aleg eu ‘castigatorul’. Nu. Simtul asta de autoconservare imi dicteaza sa plec, poate sa scuip in urma mea, dar sigur sa plec. Sa fug de acolo si sa ii las sa se ia de gat in liniste si pace.

Doar zic..

L.E.: M-am amuzat binisor cand am vazut ca cineva a cautat asta pe google. Hehe.

Edited by hades
Link to comment
Share on other sites

@phreak: Daca nu ma duc la referendum, nu o fac pentru Basescu, o fac pentru ca nu vreau sa fiu cel care alege cine sa ma futa in cur x ani de acum inainte. Daca e sa fie viol, sa fie viol pana la capat, eu nu imi dau consimtamantul pentru asa ceva. Astept ziua in care nu va trebui sa ma gandesc ca sunt alegeri si am de ales ce pula sa imi intre in cur, ci am de ales ce om sa 'ma conduca'. :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer cam tot de la antena 3 mi se pare fortat impotriva lui basescu mai putin badea.

Stiu ca-s multi tare care-l urasc si nu stiu exact de ce dar mie-mi place cum prezinta problemele si n-am gasit pe cineva care sa refute complet si incontestabil ce zice el impotriva lui basescu. In plus, o face din ura pura nu neaparat ca-l 'obliga voiculescu' si e 'geniune' in felul lui pe langa al de sinteza zilei.

Ma uitam la Badea destul de des. Exact din motivele pe care le spui si tu. M-am oprit de cand a ajuns USL la putere. Mi-am dat seama cat de "impartial" e si Badea. Ca sa nu mai zic ca pentru un cacat de post pe blogu ala al lui m-a facut pe post "suporter basist" in conditiile in care postul meu nu continea absolut nimic care sa-l apere cu ceva pe Basescu. Badea e obsedat de asta cu "basistii".. el pe toti ii vede basisti. Ca sa nu fi Basist inseamna sa-l injuri pe Basescu... nu crede ca ar putea exista si varianta de a fi impartial.

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

@phreak

USL-ul e de 2 saptamani la putere si uite ce s-a intamplat : cursul EURO nu mai poate fi controlat,pana la sfarsitul anului e posibil sa ajunga la 5 lei,Europa ne-a pus la zid pt deciziile guvernului/parlamentului si suntem sub monitorizare.De cand e USL-ul la putere noi am inceput sa ne izolam de EUROPA,in loc sa ne apropiem de ea.

Nu o sa mai ai cum sa iesi in strada daca usl-ul e la putere...E nevoie de o schimbare a lui Basescu,dar pe cine punem in locul lui ?

Pe Antonescu,fost profesor de istorie la Spiru-Haret[denumita si fabrica de diplome] ? Noua ne trebuie un presedinte cu personalitate gen Basescu,poate chiar si Oprescu care sa iasa in fata alaturi de guvern/parlament si sa-si asume toate lucrurile rele/bune. Am avut presedinti care stateau in banca lor gen Iliescu,Constantinescu si sa ne amintim bine ce vremuri erau acelea,cand guvernul privatiza tot si fura fara limite...

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

@phreak - hai sa rezumam putin discutia la:

- cati ani ai?

- din ce zona a tarii esti?

- cat de des urmaresti emisiunile lui Badea?

- care trust de presa este sursa ta preferata de informare?

Toate sunt intrebari pertinente puse cu un anumit scop la care doresc sa aflu un raspuns din partea ta.

Link to comment
Share on other sites

Pai normal cand tot aparatu propagandist a lui basescu tipa in sus si in jos ca e incalcata constitutia si e practic scandal in toata sfera politica pentru ca basescu nu vrea sa admita ca a pierdut , nu ti se pare normal sa fie probleme cu politica externa?

Suntem vazuta ca o tara instabila si din cauza USL si din cauza lui Basescu, daca il durea pe basescu asa tare de tara asta si de cum eram vazuti in extern nu mai facea atata scandal, lasa referendumul sa fie cum ar trebui sa fie si sa lase POPORUL SA ALEAGA , cum zicea el de nenumarate ori acum cativa ani.

De ce fuge basescu de sentinta poporului si se ascunde in spatele unor artificii daca e el atat de patriot?

Basescu a inceput tot scandalul asta cand a insistat sa se duca la bruxelles care din cate am inteles era intrunire de PRIM MINISTRII . De acolo a inceput scandalul si pe plan extern, cand presedintele se cearta non stop cu prim ministrul nu ti se pare normal sa avem o imagine foarte proasta?

Personalitate gen basescu adica un om care conduce pe fata guvernul din umbra, schimba prim ministrii ca nu-i poate controla ( tariceanu -> boc ) , nu i se da nici buna ziua cand se duce la meeting-uri internationale si se fac proteste in mijlocu iernii la -10 grade ca sa-l dea jos. Fix presedinte de asta ne tre noua.

Eu n-am auzit nici un cacat din trecutul sau prezentul lui antonescu ca sa-l discrediteze, de basescu stiu o gramada dar multi uita.. uita foarte repede.

Link to comment
Share on other sites

@phreak - hai sa rezumam putin discutia la:

- cati ani ai?

- din ce zona a tarii esti?

- cat de des urmaresti emisiunile lui Badea?

- care trust de presa este sursa ta preferata de informare?

Toate sunt intrebari pertinente puse cu un anumit scop la care doresc sa aflu un raspuns din partea ta.

- 20

- Moldova in sud

- De cand cu usl-u la putere aproape in fiecare zi

- N-am, ma uit doar la badea si la ce se mai uita parintii din cand in cand ( realitatea, money channel si b1 rar )

Poti sa ma categorisesti cum vrei, nu o sa schimbi parerea celor ca mine decat prin argumente nu 'te uiti la aia e clar ca tii cu nastase' sau prostii d-astea :\

Link to comment
Share on other sites

Pai Basescu face toate aceste artificii stiind ca va cadea la referendum si va iesi USL la putere,deoarece cei 15% din pensie si ce cacat au mai dat astia inapoi au luat mintile pensionarilor,si au uitat ce coruptie pana in maduva oaselor au comunistii astia ratati cu 2 fete;asta nu inseamna ca tin cu Basescu si gasca lui de incompetenti vanduti FMI-ului(ca de altfel,cam toti politicienii);avem nevoie de altceva,avem nevoie de politicieni cu mana de fier,cum sunt in china,cum sunt in rusia,avem nevoie de stabilitate cum e in germania sau japonia,de oameni care sa nu ne minta,care sa nu-si futa poporul si toata tara pentru o mana de parale

Totul pleaca de sus,cam in orice domeniu,eu nu zic ca suntem mai buni sau mai destepti ca altii dar da-o-n **** masii de treaba,nici spartii lumii n-om fi;putem sa facem iar fabrici si uzine,politica,nu cearta,cu oameni competenti care sa aiba o scoala de politica in spate,cum am avut in perioada interbelica,nu terminati ca Antonescu,Ponta sau Basescu care se cearta ca pizdele pe la tv,si tara geme de saracie,avem nevoie de presa de calitate,fara cenzura;e nevoie de pedeapsa cu moartea,de legi extrem de dure pentru coruptie,furtul trebuie pedepsit mai aspru decat crima,pana va incepe sa se constientizeze ca asa,cu imprumutul,minciuna si furatul nu se mai poate,tata

Link to comment
Share on other sites

Oamenii iarna trecuta nu s-au dus sa protesteze pentru ca era asa rau in tara..Sa ne aducem un pic aminte ca protestele la inceput au inceput din cauza conflictului Arafat-Basescu,unde dupa parerea mea Basescu trebuia sa-si ceara public scuze pentru interventia aia...Romanii nu o sa iasa in strada daca usl-ul va vinde tot sau va face tot ceea ce doresc,ei o sa iasa doar in momentul in care le ajunge cutitul la os sau este atacata o persoana care este in continuare apreciata de romani.

phreak,majoritatea judetelor din Moldova timp de 22 de ani au fost conduse numai de psd-isti.Acesta fiind un alt motiv pentru care moldova e cea mai saraca regiune din tara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
phreak,majoritatea judetelor din Moldova timp de 22 de ani au fost conduse numai de psd-isti.Acesta fiind un alt motiv pentru care moldova e cea mai saraca regiune din tara.

Nu ii mai zice ca dupa aia spune ca faci parte din masinaria propagandistica a lui Basescu. Eu m-am abtinut cu greu sa nu i-o trantesc in nas pe asta :)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Pai Basescu face toate aceste artificii stiind ca va cadea la referendum si va iesi USL la putere,deoarece cei 15% din pensie si ce cacat au mai dat astia inapoi au luat mintile pensionarilor,si au uitat ce coruptie pana in maduva oaselor au comunistii astia ratati cu 2 fete;asta nu inseamna ca tin cu Basescu si gasca lui de incompetenti vanduti FMI-ului(ca de altfel,cam toti politicienii);avem nevoie de altceva,avem nevoie de politicieni cu mana de fier,cum sunt in china,cum sunt in rusia,avem nevoie de stabilitate cum e in germania sau japonia,de oameni care sa nu ne minta,care sa nu-si futa poporul si toata tara pentru o mana de parale

Referendumul este daca mai vrem sau nu sa mai fie Basescu presedinte, nu daca-i vrem pe cei din USL la putere. Daca, in urma voturilor, Basescu nu va mai fi la putere, atunci vor fi alegeri anticipate. Da, poate ca USL va fi votat de majoritatea pensionarilor, insa vor fi si alte variante. Vom trai si vom vedea.

Vorbeam cu un amic zilele trecute si ziceam ca cea mai buna varianta ar fi punerea intelectualilor la putere, asa cum a fost la revolutia din 1848.

Totul pleaca de sus,cam in orice domeniu,eu nu zic ca suntem mai buni sau mai destepti ca altii dar da-o-n **** masii de treaba,nici spartii lumii n-om fi;putem sa facem iar fabrici si uzine,politica,nu cearta,cu oameni competenti care sa aiba o scoala de politica in spate,cum am avut in perioada interbelica,nu terminati ca Antonescu,Ponta sau Basescu care se cearta ca pizdele pe la tv,si tara geme de saracie,avem nevoie de presa de calitate,fara cenzura;e nevoie de pedeapsa cu moartea,de legi extrem de dure pentru coruptie,furtul trebuie pedepsit mai aspru decat crima,pana va incepe sa se constientizeze ca asa,cu imprumutul,minciuna si furatul nu se mai poate,tata

Dupa '89, s-a pus dobanda de 120-130% la toate fabricile din tara, ca sa poata sa le falimenteze si sa le vanda. Nu o sa vezi prea curand sa se investeasca in fabrici sau uzine.

Daca poti sa gandesti "outside of the box" sau macar sa te duca putin mintea, poti castiga bani sa ai un trai linistit in tara.

Fiecare trust are un conducator de sus, nu prea o sa vezi lucruri ok prin presa, doar coruptie, sex, ce-a mai facut nu stiu cine, etc. De ce? Pentru ca pe chestia asta isi castiga painea.

Legi au fost, sunt si vor fi.. dar uiti unde esti..

Link to comment
Share on other sites

Romania ii luata ostatica de o mana de hoti; indiferent ca-i zice PSD, PDL, PNL. Gradul de prostie si incultura al romanilor ii usor de masurat dupa cat de repede pun botul la "sloganele" unuia si altuia : "sa traiti bine", "romanii nu pot accept necinstea", "nu putem lucra cu basescu" etc ...

Pentru un singur lucru as mai lupta : sa-i bag la puscariepe TOTI. Pana de curand nu stiam ce culoare politica am, acum stiu - sunt anarhist. O anarhie mi se pare mai buna acum decat orice. Ce a facut PDL la guveranare ? A imprumutat 20 mld de euro sa plateasca spagile de partid mai intai si dupa aia pensionarii si bugetarii. Asta pentru ca aia dinainte au vandut tot si astia nu mai aveau ce vinde.

Cum poti sa fii atat de dobitoc inacat sa nu-ti dai seama ca pe criza USL nu a guvernat si nici nu a propus masuri concrete, a tipat doar "vrem puterea!!!". Cum poti sa fii atat de dobitoc incat sa nu-ti amintesti ca scandalul cu demiterea a inceput dupa arestarea lu Nastase - adica lupta pentru putere a ajuns la sange ...

Arahie sau sa renuntam la suveranitate mi se pare o idee mai buna decat sa votez pe oricine din ziua de azi.

Asta pentru ca nu am emigrat pana acum

Link to comment
Share on other sites

ce ar fi amuzant? s? fie lumea a?a oarb?, s? voteze cu crin ( + ponta ), s? ajung? ??tia s? poa` s? fac? "ce vor", ?i s? ne exclud? ??tia din UE, s? vede?i voi atunci, subven?ii _)_, bani europeni _)_, cum o s? se goleasc? ?ara.. nu zic c? nu e mai bun nici b?sescu, dar m?car s? stea în coasta lor, s? nu-i lase s? fac? chiar "ce vor".. crede?i c? americanii, Obama, le e indiferent? da nu poa` s? zic? nimic, c? e în campanie, tace mâlc deocamdat?.. cum s?-i fie indiferent, dac? avioanele lor alea vechi, pe care vor sa le arunce la fier vechi, ?i b?sescu le ia cu câteva milioane de euro? cum s? nu-l iubeasc?? :))

totu?i, ca om serios ca "pre?edinte" m? gândesc la ungureanu.. m?car dac? ne conduce cineva, s? fie în stare s? rosteasc? câteva cuvinte, pentru teza lui de doctorat, a umblat 10 ani, ?i acum e model pentru o facultate de prin anglia.. in caz ca trece referendumul, sigur o s?-l bage pe el la "înaintare"..

Link to comment
Share on other sites

@tjt

Ok deci fiecare face orice le este in putere sa ramana acolo, care-i problema cand o face USL-u si de ce e basescu indreptatit sa faca CE VREA EL CUM VREA EL si pe restu-i criticati?

Nu stiu cum o fi in restul Moldovei dar la mine-n oras nu-i asa rau. Nu e infect pe strazi, parcuri sunt, se repara drumuri, s-a reparat si canalizarea intr-un final. In rest nu vad a fi mai naspa decat in alta parte deci m-a cam durut in cot de cine si ce a facut la primarie, nu ma intereseaza alegerile locale si nu am votat.

@redox , fii tu tata cat de anarhist vrei tu. N-o sa se ajunga la anarhie. Stai si gandeste-te in continuare ce frumos ar fi si in timpu asta tara tot o sa se duca la dracu ca toata lumea-si imagineaza si nu face nimic.

@darky

Deci basescu si pdl-u n-avea toata puterea in stat, nu? Erau toate institutiile independente si se facea treaba de calitate. Au venit astia de la usl si au subminat tot.. nesimtitii dracu

Din nou, basescu a facut toate lucrurile care le face usl-u ca sa poata avea putere de schimbare si de furt, de ce dracu vreti sa-l tineti pe el si nu va place de usl?

@alecseu : e invalid referendumul = ramane basescu = practic ai votat NU demiterii presedintelui

Tu tot nu pricepi ca la guvernare n-ajunge cine da K.O aluilalt ci dupa cum judeca publicul lupta?

Daca tu nu poti judeca lupta du-te si traieste intr-o societate hunter gatherer si lasa pe restu sa aleaga.

-----------------

Eu personal ma retrag din threadu asta, am stat destul incat sa-mi dau seama ca-mi pierd timpul degeaba. Mi-am terminat pofta de politica pentru inca cateva luni deci sunt impacat cu mine insumi ca m-am interesat. Ca mai atat putem face,ne interesam, ne dam cu parerea da pan la urma raman vreo 10% care se cearta si aia nu poa sa aduca nici o schimbare oricum ar fi.

Pana la threadu urmator, distractie placuta.

Link to comment
Share on other sites

@tjt

@redox , fii tu tata cat de anarhist vrei tu. N-o sa se ajunga la anarhie. Stai si gandeste-te in continuare ce frumos ar fi si in timpu asta tara tot o sa se duca la dracu ca toata lumea-si imagineaza si nu face nimic.

Anarhie - Wikipedia

De felul meu sunt un optimist, chiar cred ca oamenii se nasc buni (majoritatea) si societate ii perverteste. Nu imi doresc anarhia asa cum o intelegi tu - "legea junglei" , ci anarhia filozofica descrisa in articolul de mai sus.

Is destul de realist (in ciuda optimismului meu) incat sa stiu ca nu se va ajunge acolo, iar daca dintr-o greseala s-ar ajunge ar fi "legea junglei".

Intelege postul meu ca o mare scarba la adresa clasei politice si ca un amestec de scarba / mila la adresa concetatenilor nostri care inca sustin pe unu sau pe altul, indiferent de optiunea lor.

Link to comment
Share on other sites

:) Sa pun si eu osul la atata offtopic :)

De prin 2009 mi-am dorit ca Romania sa intre in faliment, sa fie incapabila sa mai plateasca pe oricine. Sa cada guvernul. Sa fie haos si prapad. Sa vina UE sa ne bage pe gat niste conducatori Germani... sau sa vina China sa ne cumpere (cum au facut pe la greci)..

Da' am realizat ca dragii nostri conducatori... ~2000 la numar (cu toti agaricii de pe langa ei) is ai dracu'. Pardon. Romani cu resurse. Ar gasi ei o cale sa o vanda si pe mama daca le-ar ramane lor puterea sa manuiasca 20 de milioane de suflete dupa bunul plac. Ca, de bine de rau, cu datorii sau fara, sa ai putere asupra 20 de milioane de oameni pe care sa-i prostesti zilnic iti ofera o satisfactie care dupa parerea mea e peste orice suma pe care o poti fura... (asa era mos iliescu cel putin, el a dat la toti numai sa-l tina sus).

In concluzie, nu se poate intampla nimic bun, cu/fara Base, institutiile vor fi acaparate (nu ca acum nu ar fi, dar macar umbla sa se acopere, sa nu fie pe fata) si ajungem iar in '89, numai ca fara fabrici si uzine, sa nu mai avem ce vinde.

Link to comment
Share on other sites

în primul rând, suspendarea lui traian b?sescu e o mare gre?eal? tactic? a usl-ului. e ca ?i cum ai vrea s? furi dintr-o cas? ?i prima chestie pe care o faci, ca ho?, e s? tai cablul de o?el care ?ine câinele legat. pre?edinte fiind, traian b?sescu era men?inut în "cea mai neutr?" pozi?ie oficial? a unui stat - nu se putea pronun?a cu privire la politicieni, nu putea s? r?spund? atacurilor, nu putea s? atace. acum este exact în situa?ia care-i convine cel mai mult: victim?, în plin? campanie electoral?, odihnit ?i cu muni?ie cât s? arunce în aer dou? palate. ba, mai mult, are suportul nedisimulat al uniunii europene, ca parte v?t?mat? de m?suri ilegale. dar poate gânde?ti: las?, c? e doar un câine, îl adormim, d?m cu pietre, îi facem noi ceva. problema e c? traian b?sescu e un câine campion la lupte. am mai zis: a fost ministru cam în toate cabinetele, a câ?tigat toate alegerile, pe unde-a apucat (de dou? ori la prim?ria capitalei, de dou? ori la preziden?iale), a câ?tigat ?i-un referendum (pe care l-a transformat într-un galop de s?n?tate, cu întrebarea aia cu restrângerea parlamentului la 300), a ?inut pdl-ul în spate vreo 8 ani, a f?cut-o pe fiic?-sa europarlamentar, ?i-a protejat oamenii ?i afacerile, a strâns cea mai mare parte de intelectuali în tab?ra lui (mai ales prin ei a r?zb?tut scandalul de plagiat ?i de master falsificat) - câinele ?sta n-a pierdut nici un meci, ?i-a sfâ?iat adversarii de fiecare dat?. ap?i, dac? nici asta nu-?i d? de gândit..

Cougar's Den: a doua oar? când am s? votez.

?i ca bonus

http://www.catavencii.ro/Romania-ndash-istoria-unei-democratii-cu-circuit-inchis_0_4902.html

Link to comment
Share on other sites

A redat pe seama cetatenilor care muncesc la privat,pe baza studentilor.Stii cum se justifica marirea aceasta a salariilor in Universitati ? Au crescut toate taxele la universitati de la cea pentru inscriere pana la cea de recuperare a unui laborator/seminar .

In legatura cu plagiatul si inchei acest subiect ca nu are rost sa facem romane pe aici .

Datorita plagiatului lui Ponta ,diplomele romanesti o sa fie vazute cu neincredere in afara.Si nu eu ,pdl-ul,mass-media romaneasca ,nu stiu ce consiliu corupt, spune ca a fost plagiat ci chiar publicatii prestigioase din afara tarii care nu pot fi banuite ca sunt detinute de Basescu. Sunt persoane care muncesc ani de zile pentru un doctorat care isi sacrifica timp pentru cercetare,pentru dezvoltarea unui anumit domeniu .Cum crezi ca se simt acele persoane atunci cand vad ca daca ai bani si esti sustinut in spate de mari politicieni poti sa obtii cate diplome doresti.

A redat 8 la suta si in baza imprumuturilor ce le vor face ca in realitate bani nu sunt... tara inprumuta miliarde de euro pe an pentru a plati pensiile...

Base si PDL nu erau idioti sa taie daca aveau de unde.. Astia vor face datorii si cand vor veni altii/ urmatorii la guvernare li se vor sparge in cap lor ... daca nu ajungem ca Grecia intre timp. Vrajeala penala si nesimitire cum au astia care sunt acu PDL, PSD, PNL in alte tari se pedepseste cu revolutii si executari. Ce-l doare pe Ponta-n bas ca romanu mananca fasole si turbeaza ca nu are viitor cand el are masini de zeci de mii de EURO si se da la raliuri ca omu isi traoeste viata. Ce o doare pe Udrea-n pasarica cand are genti si haine de mii de euro bucata iar romanu se imbraca de la second hand. Nici macar nationalisti nu sant ca bozgori ca Csibi Barna dau foc lui Avram Iancu si nu-l vad in puscarie. Nici macar romanu de rand nu e nationalist ca altfel daca ar fi ar lichida in stilul IRA si ETA sau prin forta toporului bozgori care au pretentie de autonomie teritoriala sau dau foc la eroii nostri. Si sa stiti ca marea majoritate dintre unguri nu prea ii intereseaza pe ei autonomia sau ce ce vor unguri extremisti si deci cu atat mai mult cacati cum sunt Csibi si Tokes trebiue bagati la inchisore rapid... eu personal ias extermina cu tot cu familiile lor pentru a da un exemplu.

Edited by Jackro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...