Jump to content
OnlineHelp

Noua imagine RST - Apocalipsa RST

Recommended Posts

Sunt gelos, nu vad nimic despre mine acolo :(

Lucram, aproximativ toti, cand stai 8 ore pe zi sa scrii cod (bine, cam asta ar trebui sa fac) nu prea iti vine odata ajuns acasa sa scrii din nou cod, sa faci un proiect ceva...

Ce cont aveai inainte? Din informatiile oferite nu pari un membru foarte activ in trecut, dar poate ma insel.

Ca moderator/administrator, e datoria ta sa fii putin nesimtit, deoarece e datoria ta sa asiguri, pe cat posibil, "linistea". Si da, luati de multe ori avertismente si banuri si nu va convine, dar nu realizati ca daca nu ati primi ar fi (si mai) haos aici.

Lucrurile sunt simple: cei care se acomodeaza si raman aici, de-a lungul timpului, nu datorita RST, ci datorita mentalitatii de a sta pe RST, isi creaza o baza oarecum solida de cunostinte. Problema e simpla: nu le folosesc, sau mai exact, le folosesc in interes personal, nu si in interesul altora.

PS: RST asa a fost mereu, nu e mare diferenta intre RST de acum si RST din trecut, daca te intereseaza rahaturile, citesti rahaturi, daca te intereseaza chestii utile, ca sa vezi, chiar SE POSTEAZA chestii utile, desi fiind distrasi de topicurile "fierbinti" evitati sa vedeti partea buna.

No, acu baga si ceva despre mine. :(

Link to comment
Share on other sites

Sunt gelos, nu vad nimic despre mine acolo :(

Lucram, aproximativ toti, cand stai 8 ore pe zi sa scrii cod (bine, cam asta ar trebui sa fac) nu prea iti vine odata ajuns acasa sa scrii din nou cod, sa faci un proiect ceva...

Ce cont aveai inainte? Din informatiile oferite nu pari un membru foarte activ in trecut, dar poate ma insel.

Ca moderator/administrator, e datoria ta sa fii putin nesimtit, deoarece e datoria ta sa asiguri, pe cat posibil, "linistea". Si da, luati de multe ori avertismente si banuri si nu va convine, dar nu realizati ca daca nu ati primi ar fi (si mai) haos aici.

Lucrurile sunt simple: cei care se acomodeaza si raman aici, de-a lungul timpului, nu datorita RST, ci datorita mentalitatii de a sta pe RST, isi creaza o baza oarecum solida de cunostinte. Problema e simpla: nu le folosesc, sau mai exact, le folosesc in interes personal, nu si in interesul altora.

PS: RST asa a fost mereu, nu e mare diferenta intre RST de acum si RST din trecut, daca te intereseaza rahaturile, citesti rahaturi, daca te intereseaza chestii utile, ca sa vezi, chiar SE POSTEAZA chestii utile, desi fiind distrasi de topicurile "fierbinti" evitati sa vedeti partea buna.

No, acu baga si ceva despre mine. :(

Nu am ce zice despre tine. Eu acum zic despre cei care sunt in prezent cu grad mare aici pe forum. Tu ai fost foarte ciufut la timpul tau, dar probabil ca si tu te-ai saturat sa intri si sa dai ban... SI TU DADEAI BAN FARA MOTIV!

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

:) imi place cum ai abordat subiectul si da, ai o oarecare dreptate.. observam toti cum forumul decade pe zi ce trece.. dar asta nu este datorita mie.. eu fac eforturi sa il mentin curat, si am incercat sa aduc lucruri noi pentru forum.. ce ma doare capul ca este flux mega coder daca creeaza un program si il vinde pe 9211231 de euro.. ajuta cu ceva membrii acestei comunitati? nu prea cred.

in legatura cu incepatorii, ii ajut cand este cazul, cand pun intrebari cat de cat inteligente.. cum crezi ca ar trebui sa sfatuiesc unul cu 3 posturi care deschide topic la "1337 > Tutoriale Romana" cu titlul "Hellllppppppppppp" iar in thread un text de genul "cine imi da si mie 1 euro pe cosmote sau un program de spart yahoo" ?? cum crezi tu ca as putea eu sau noi restul membrilor sa scoatem ceva din acea persoana? eu nu am primit vip pentru radio si nici mod pentru pos sau mai stiu eu ce...

adevarat, pentru VIP m-a propus Ahead, dar... moderatorul l-am primit de la kw3 impreuna cu Nytro, adminul pe chat l-am primit de la tex... si nu au fost pentru radio.

Da, stiu ca sunt exigent, dar stii de ce? pentru ca doresc sa sterg cat de mult pot mizeria din RST, topicuri inutile gen "vand marmura si gem de prune" sau alte tampenii cum au fost cazuri.. cum ar trebui sa ii tratez pe acei useri? sa fiu indulgent si sa nu vad mizeria? asta vreti? o comunitate de posturi inutile offtopic injuraturi si alte mizerii? am dat ban si pentru un post inutil, dar am si incurajat pe cei ce incearca sa faca ceva pentru aceasta comunitate. Nu ma intereseaza ca X este mega coder atata timp cat nu face nimic in aceasta comunitate. Ce rost are sa fac un program dupa care sa il vand pe 999 de euro? cu ce am ajutat RST in cazul asta? ah da.. in caz ca ar face cineva un program pentru RST gratis as fi foarte fericit si l-as sustine. in fine.. cred ca am zis ce aveam de zis...

Link to comment
Share on other sites

Nasoala aceasta mentalitate de a vorbi fara a fi informat...

Sunt destul de informat crede-ma :P... Probabil in ultima vreme am stat mai mult decat tine pe RST. Eu muncesc in fata calculatorului si frecventez destul de des pe forum, deci sunt destul de informat.

Link to comment
Share on other sites

:) imi place cum ai abordat subiectul si da, ai o oarecare dreptate.. observam toti cum forumul decade pe zi ce trece.. dar asta nu este datorita mie.. eu fac eforturi sa il mentin curat, si am incercat sa aduc lucruri noi pentru forum.. ce ma doare capul ca este flux mega coder daca creeaza un program si il vinde pe 9211231 de euro.. ajuta cu ceva membrii acestei comunitati? nu prea cred.

in legatura cu incepatorii, ii ajut cand este cazul, cand pun intrebari cat de cat inteligente.. cum crezi ca ar trebui sa sfatuiesc unul cu 3 posturi care deschide topic la "1337 > Tutoriale Romana" cu titlul "Hellllppppppppppp" iar in thread un text de genul "cine imi da si mie 1 euro pe cosmote sau un program de spart yahoo" ?? cum crezi tu ca as putea eu sau noi restul membrilor sa scoatem ceva din acea persoana? eu nu am primit vip pentru radio si nici mod pentru pos sau mai stiu eu ce...

adevarat, pentru VIP m-a propus Ahead, dar... moderatorul l-am primit de la kw3 impreuna cu Nytro, adminul pe chat l-am primit de la tex... si nu au fost pentru radio.

Da, stiu ca sunt exigent, dar stii de ce? pentru ca doresc sa sterg cat de mult pot mizeria din RST, topicuri inutile gen "vand marmura si gem de prune" sau alte tampenii cum au fost cazuri.. cum ar trebui sa ii tratez pe acei useri? sa fiu indulgent si sa nu vad mizeria? asta vreti? o comunitate de posturi inutile offtopic injuraturi si alte mizerii? am dat ban si pentru un post inutil, dar am si incurajat pe cei ce incearca sa faca ceva pentru aceasta comunitate. Nu ma intereseaza ca X este mega coder atata timp cat nu face nimic in aceasta comunitate. Ce rost are sa fac un program dupa care sa il vand pe 999 de euro? cu ce am ajutat RST in cazul asta? ah da.. in caz ca ar face cineva un program pentru RST gratis as fi foarte fericit si l-as sustine. in fine.. cred ca am zis ce aveam de zis...

Nu am facut referire strict la tine.

Link to comment
Share on other sites

Multa dreptate in privinta moderatorilor mai ales a lui ps-axl si Benny, erau ok inainte sa aiba moderator dar acum s-au gandit ei sa schimbe RST-ul cu reply-uri cu aere de inteligenti.

Atata timp cat esti un cacanar care are topic-uri doar la ajutor si cereri ... ma doare undeva parerea ta, am dat ban cui am considerat eu de cuviinta, daca nu iti convine pai fa o reclamatie si gata.

Din punctul meu de vedere tu esti doar un rahatel ce vine cu pretentii, nu e forumul lu' maicata incat sa ai pretentii.

Vrei sa fii tratat cum este tratat Denjacker si multi alti oameni de valoare, pai fa lucruri inteligente si arata ca esti de ceva in stare.

@lllll Nu e vina staff-ului, e pur si simplu vina utilizatorilor, sunt cativa care contribuie(staff) si utilizatorii care vin si cer/leech-uiesc.

As putea sa bat campii mult si bine, da am treaba si putin timp la dispozitie.

O zi faina si un BIG FUCK YOU OnlineHelp(si daca imi raspunzi iti dau ban ca sa iti arat cat de inteligent sunt eu)

Link to comment
Share on other sites

@ElChief - Oameni de valoare, am ras putin (mai mult) :)) . Cacanar esti tu si cu familia aia a ta, tu cred ca ai uitat ca ai statut de moderator PE UN FORUM ba baiatule, nu e nicio functie in lumea reala, trezeste-te daca ti s-a urcat la cap.

PS: Nu e nici forumul lu maicata sa vii cu pretentii ca userii sa se comporte intr-un fel sau sa posteze doar ce vrea pula ta.

Edited by OnlineHelp
Link to comment
Share on other sites

Sunt destul de informat crede-ma :P... Probabil in ultima vreme am stat mai mult decat tine pe RST. Eu muncesc in fata calculatorului si frecventez destul de des pe forum, deci sunt destul de informat.

"Eu acum zic despre cei care sunt in prezent cu grad mare aici pe forum."

Sa stii ca si "Old school" este un grad pe forum. :(

Link to comment
Share on other sites

Omule bun,

Dup? ce munce?ti de diminea?a pân? sear? ?i î?i storci creierii c? nu-i vorba de munc? repetitiv?, nu î?i mai arde s? stai s? râzi la fiecare prostie ce o zice câte unul din offtopic.

Înainte cu o vreme bun? s? devin moderator, nu se permitea trolling-ul la nivelul care e acuma de când a ap?rut 9gag-ul(**** lor c? au e?uat mizerabil în copierea 4chan). Standardele de respectare a regulilor au fost mult mai ridicate pentru ca mul?i membri au avut mai mult timp de petrecut pe RST ?i se muncea la ridicarea calit??ii posturilor.

În plus, dac? nu vroiam s? v?d cur??enie le d?deam pace ?i f?ceam pe bunul samaritean doar s? m? în?eleg cu to?i.

Cred c? pot num?ra pe degetele de la o mân? când un user vechi a încasat-o de la careva de pe forum, pentru c? cei cu vechime sunt oameni cu capul pe umeri care au crescut ?i s-au s?turat de posturi gen "discu?ie cu hackerul-x-maffiozo".

Faptul c? îi ardem la greu pe cei pro?ti care ?i-o merit? nu ne face automat mai r?i ci responsabili ?i con?tiincio?i.

Solu?ia: mult timp liber ?i înc? vreo 2 ca benny loppa ?i ps-axl.

Link to comment
Share on other sites

Unele persoane au primit ;atributii speciale; doar pentru ca alti nu au timp sa le foloseasca.

Ca sa primesti o functie de moderator/administrator, e nevoie de o anumita personalitate.

Ca exemplu : vine jiji , povesteste pe chat niste aventuri in care deconspira faptul ca are peste 23 de ani, il vede nytro, el din lipsa de timp decide ca ar fi potrivit sa mai arda useri de pe forum si asa se nasc moderatori peste noapte.

Si totusi e ok atat timp cat la alegere exista putin noroc.

Link to comment
Share on other sites

ba, ps-axl isi bate joc de useri din cate observ eu. Am luat ban pe 3 conturi fara sa gresesc cu ceva....

You have been banned for the following reason:

asta inseamna smecherie intr-e 4 pereti.

Date the ban will be lifted: Never

Fostul nick ispir [ https://rstcenter.com/forum/members/ispir/ ]... am 2 posturi si nu am injurat pe nimeni si nici nu am incalcat regulamentul :|

nu inteleg care e faza cu tine ma... suferi rau tare. explica-mi si mie ce vrei de la mine. lasa-ma in plm in pace ca nu am treaba cu tine

Link to comment
Share on other sites

De ce-si bate lumea capu' cu ce se-ntampla pe RST? Cui nu-i place, sa plece!

Referitor la Nytro (parca am zarit ceva despre el), a avut el o perioada in care era panarama, cam pe la inceputurile functiei de "??f", dar a revenit la baiatu' bun care era.

Benny zice bine,

Cine vrea sa aiba drepturi... s-a si le castige.

Fapt divers:

Pierd vremea pe net, mai trec pe RST - dau click pe 2-3 topicuri, daca e interesant, citesc, daca pot sa ajut, incerc, daca e idiotic - inchid pagina.

Nu neg faptul ca nu injur diversi useri - deobicei se intampla cand vad cate un thread prostesc si observ ca userii care mi-au luat-o inainte cu postatu' o cam iau pe aratura...

N-am cunostinte foarte multe, dar prind si eu cate ceva citit cate un thread pe zi.

Am mai spus, nu-mi place - inchid pagina.

Recomand oricui nu-i convine ce-i pe-aici sa plece!

L.E.:

Majoritatea suferiti pentru atentie! Ai luat ban?

1. Baga-ti pula si inchide pagina

2. Fa-ti alt cont, si exploreaza forumul undercover.

Edited by AlStar
Link to comment
Share on other sites

ba, ps-axl isi bate joc de useri din cate observ eu. Am luat ban pe 3 conturi fara sa gresesc cu ceva....

Fostul nick ispir [ https://rstcenter.com/forum/members/ispir/ ]... am 2 posturi si nu am injurat pe nimeni si nici nu am incalcat regulamentul :|

nu inteleg care e faza cu tine ma... suferi rau tare. explica-mi si mie ce vrei de la mine. lasa-ma in plm in pace ca nu am treaba cu tine

Nu conteaza ca ai facut sau nu ceva. Daca prezenta ta e inutila, iar primul tau post se prezinta cam asa,

atunci n`ai cum sa nu`i dai dreptate. Prezenta ta e inutila pe forum. Lucru pentru care un moderator sau administrator te poate zbura de aici fara a lasa urme ale existentei tale aici.

Accesul la acest forum este un privilegiu, nici decum drept. Nu`i pasa nimanui ca ai luat tu ban pe un cont cu 2 posturi inutile. Nu`ti convine, fa o reclamatie impotriva moderatorului respectiv. Sa fa`ti alt cont, fa niste posturi de calitate si lasa de`o parte mistourile. Aici nu e piata revolutiei sa faci protest sa`ti ceri drepturile. Aici trebuie sa`ti permiti intai sa ai drepturi!

Link to comment
Share on other sites

ba, ps-axl isi bate joc de useri din cate observ eu. Am luat ban pe 3 conturi fara sa gresesc cu ceva....

Fostul nick ispir [ https://rstcenter.com/forum/members/ispir/ ]... am 2 posturi si nu am injurat pe nimeni si nici nu am incalcat regulamentul :|

nu inteleg care e faza cu tine ma... suferi rau tare. explica-mi si mie ce vrei de la mine. lasa-ma in plm in pace ca nu am treaba cu tine

^colegu`, tu ori nu ?tii s? cite?ti, ori e?ti prea prost pentru asta, ?i în ambele cazuri meri?i ban..

(

Tie prietene iti dadusem warn pentru post inutil sau ceva de genul, dupa care.. mi-ai dat pm si mi-ai cerut sa iti scot warn-ul si ti-am zis ca nu! iar tu... la care tu ai spus ceva de genul, "ce jmecher esti tu intr-e 4 pereti" si.. da dupa acel mesaj ti-am dat ban permanent ca sa vezi ce inseamna sa fii smecher intr-e 4 pereti. si iti dau si acum, ca sa iti sustin vorbele.

)

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca ai facut sau nu ceva. Daca prezenta ta e inutila, iar primul tau post se prezinta cam asa,

atunci n`ai cum sa nu`i dai dreptate. Prezenta ta e inutila pe forum. Lucru pentru care un moderator sau administrator te poate zbura de aici fara a lasa urme ale existentei tale aici.

Accesul la acest forum este un privilegiu, nici decum drept. Nu`i pasa nimanui ca ai luat tu ban pe un cont cu 2 posturi inutile. Nu`ti convine, fa o reclamatie impotriva moderatorului respectiv. Sa fa`ti alt cont, fa niste posturi de calitate si lasa de`o parte mistourile. Aici nu e piata revolutiei sa faci protest sa`ti ceri drepturile. Aici trebuie sa`ti permiti intai sa ai drepturi!

ba, ps-axl isi bate joc de useri din cate observ eu. Am luat ban pe 3 conturi fara sa gresesc cu ceva....

Fostul nick ispir [ https://rstcenter.com/forum/members/ispir/ ]... am 2 posturi si nu am injurat pe nimeni si nici nu am incalcat regulamentul :|

nu inteleg care e faza cu tine ma... suferi rau tare. explica-mi si mie ce vrei de la mine. lasa-ma in plm in pace ca nu am treaba cu tine

@lllll

Starnesti interesul cu niste basmne de-a-n pulea.

In legatura cu eroii tai din topic >> let's kill them all.

colegu`, tu ori nu ?tii s? cite?ti, ori e?ti prea prost pentru asta, ?i în ambele cazuri meri?i ban..

(

)

Mda... Exact cum ziceam:

...... iar din 50 de raspunsuri la un thread la sectiunea 'CERERI' 10 sunt pe subiect, restul de 40 de reply-uri sunt trolling/spamm/offtopic/injuraturi intre membri etc.

...................

Puteti sa ma banati, sa stergeti threadul; imi e indiferent oricum :)

Link to comment
Share on other sites

Mda... Exact cum ziceam:

Puteti sa ma banati, sa stergeti threadul; imi e indiferent oricum :)

Nu, de tine oricum pare sa nu-i fi pasat nimanui inca de la inceput, tu doar ai readus in discutie un topic aprins "de ce RST nu mai e ce a fost odata". Daca vei cauta pe aici vei gasi cel putin inca 5 topicuri aprinse tot pe exact aceasta tema.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Pe vremea rstzone.org si inceputul rstcenter.com exista o echipa, un team al forumului. Echipa a disparut incet incet deoarece fiecare membru a crescut, a intrat la facultate, si-a gasit de munca, s-a insurat, etc. si nu a mai avut timp sa intre si pe forum. De asemenea, atunci erau multi care veneau pe forum sa invete cate ceva, nu ca acum sa ceara si sa faca trolling.

In legatura cu cine este in staff, de obicei se iau oameni care au trecut de 20 de ani ca sa nu existe situatii de "suferinta" din cauza rangului. Nytro a cerut prima data la 16 ani sa intre in staff si, normal, a fost respins (topicul il puteti vedea aici).

Daca dai dovada de cunostinte in domeniul programarii si securitatii pe forum, nu este obligatoriu sa ai si rang de moderator sau administrator. In cel mai bun caz esti rasplatit cu rangul de VIP.

Proiecte au fost, sunt si vor fi in continuare, insa nu o sa vezi o echipa stabila care sa fi lucrat la o aplicatie. A fost o incercare anul trecut de a face grupuri de specialitate, insa nu au avut succes datorita lipsei de interes si de timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...