Jump to content
Fatal1ty

cum sa spargi forumuri powered by phpbb 2.0.13 si sub 2.0.13

Recommended Posts

<div class='quotetop'>QUOTE("sym")</div>

deci, am incercat si eu sa ma joc putin cu el da nu prea vrea sa o ia :)

am facut totu ca la carte, imi arata linkul catre panoul administratorului, dau click dar imi cere datele de login ... wtf ?!

de aici ce mai fac ? :D  :@

asa mi sa mai intamplat si mie de foarte multe ori , si la versiuni fara modd'uri sau alte kestii, singura solutie e sa treci la urmatoarea "tinta", parerea mea :@

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("Pytbullu")</div>

Am incercat la vreo 20 de forumuri si la toate mi-a aparut chestia cu autentificare...eu zic k lumea si-a dat seama cat de slaba e securitatea la phpbb 2.0.10 si au schimbato..

normal ca lumea se mai securizeaza (da nu toata :P ).....mie din 10 forumuri daca mia mers unul..... :@

Link to comment
Share on other sites

Salut . E primul meu post dar nu sunt vrednic de prezentare . Deci metoda merge , am testat-o eu , nici mie nu mi-a mers in multe feluri prima data . Daca cumva v-ati enervat din cauza ca codul SID din a doua linie nu coincidea cu cel din trainer , nu a avut rost ca nu are legatura , 99% probabil sa fie diferit la fiecare 2.0.10 pe care ati intrat :) . Daca de fiecare data cand ati dat replay v-a aparut o icoana in colt sau alte obiecte grafice , observati cand intrati ca din al doilea segment din cod incepe cu html-ul pe care vi l-a dat replay-ul . Asa veti observa ca apare si in casuta text de sus cand dati replay . Pur si simplu inlocuiti html-ul din casuta cu adresa initiala pe care doreati sa o ^@#))^#@ . Eu nu am intalnit probleme cu cereri de user si parola la admin , nici nu cred ca e "normal" sa primiti asa ceva cand trucul trimis srv este sa va recunoasca automat admin , trecand peste partea de logare , deci neluand asta in calcul . Daca am zis vreo prostie o primesc cu mandrie :) , nu am orgoliu prea mare . Am o poza , indexul era deja mesterit de niste musulmani si oricum am facut asta sa clarific unele presupuse probleme nu sa fac "show" , pe care oricum nu mi-l permit . Bafta .

http://img50.imageshack.us/img50/4900/scre...nshot0013gl.jpg

Later Edit : Singura versiune care mi-a cerut mie login a fost 2.0.13 cu 6sagera mod , parca asa se numea :) .

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("rhadoo")</div>

(faza e ca nu ma lasa sa instalez live http headers)

,,lasa" e la trecut in propozitia asta . m-ati inteles gresit.

am reusit pana la urma sa instalez livehttp...si sa ,,hack-uesc'' cateva forum-uri

mersi fratilor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...