Jump to content
cein

Cum sa scapi de Genuine de la Win !

Recommended Posts

Bun... in acest tutorial va voi invata cum sa scoateti alertele stresante de la windows. ESTE INCERCAT NUMAI PE SP2 ! Stiu ca au ma fost postate alte metoda si eu am mia postat o data dar pentru userii mai neatinti mai postez o data.

Intrati in Safe Mode ( F8 ). Dati un search in C:/ cu "wga" . Tot ce gasiti stergeti. Vedeti ca un fisier dll nu merge sters. Il lasati acolo. Dupa aceea mergem in start > run > regedit. Dati un search la wga. La fel si de data asta stergeti tot ce gasiti. dati search din nou ( F3 ) si stergeti pana nu mai gaseste nimic. Succes. Pentru oricene lamurire postati aici ...

[small]Tutorial facut de Cein ![/small]

Link to comment
Share on other sites

:):):):):) <<== nu m-am putut abtine.

O alta solutie:)

1. Lauch Windows Task Manager.

2. End wgatray.exe process in Task Manager.

3. Restart Windows XP in Safe Mode.

4. Delete WgaTray.exe from c:\Windows\System32.

5. Delete WgaTray.exe from c:\Windows\System32\dllcache.

6. Lauch RegEdit.

7. Browse to the following location:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\

Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify

8. Delete the folder ‘WgaLogon’ and all its contents

9. Reboot Windows XP.

Probabil te referi la WgaLogon.dll.Aveai cateva solutii ca sa stergi si dll-ul ala.Vezi ca acuse un topic asemanator si sub7.Ai fi putut posta acolo. Dezgenuire placuta!

Link to comment
Share on other sites

Aceste metode sunt pentru a sterge Windows genuite din PC. Faza-i ca nu mai potzi instala IE7 si WmP 11 daca nu ai acest update instalat in PC.

Ca sa pastratzi acest update si pentru ca sa nu va mai apara acel mesaj ca avetzi windows-ul piratat, folositzi acest VBScript :wink:

http://rapidshare.com/files/30174868/Gen-XP.rar.html

Pe scrurt:

1) Copiatzi fisierul ChangeVLKey in D ca sa nu va incurcatzi.

2)Scrietzi in CMD : D: iar apoi ChangeVLKey.vbs MRX3F-47B9T-2487J-KWKMF-RPWBY

3)Acum intratzi in executabilul MGADiag.exe si vetzi observa modificarile.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

La mine mesajul de genuine apare daca e activat Automatic updates si win ul isi descarca automat niste srvice pack uri (KB urile alea) insa daca chiar e s faceti update sa folositi optiunea custom si alegeti voi ce sa instaleze (din toata acea lista de KB uri trebuie debifat acela care e denumit ceva de genu "autentification genuine.bla bla" )altfel o sa vedeti stele ...albastre :)

Am incercat la un win cu SP2 la care ii fac si update de pe net si e totul ok ..merge struna fara sa mai fie nevoie de alte crack uri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...