Jump to content
CrashOverride

Vand Nokia 1100

Recommended Posts

Ete cacao, s-a stins treaba cu 1100 pentru ca nu s-a mai mediatizat si sa dus "spuma". Daca stiai ca e Made in Germany si aveai cea mai mica banuiala pentru ce ar fi bun, nu veneai sa il vinzi. Ori e bulit, teapa etc. Iar telefoanele care nu pot fi ascultate sunt de alt gen.

P.S. Inca mai merge Nokia pe langa aparate ;) Nu il mai vinde pe 2 lei

Link to comment
Share on other sites

Pove?ti de adormit copii.

În primul rând acel firmware RH17 nu exist? ?i nici nu a existat vreodat?, iar în al doilea rând, astea sunt/ au fost "strategii" ale unor oameni de?tep?i care au scos ceva lovele din buzunarele fraierilor !!!

Telefonul nokia 1100 este bun doar pentru ce a fost el fabricat, nimic mai mult.

Iar telefoane care nu pot fii ascultate... :)):))

Link to comment
Share on other sites

Povestea e veche si e vorba doar de Nokia 1100 fabricat acum 6 ani in (Bochum Germania) si nu are nici o legatura cu ascultarea convorbirilor.e vorba de un bug prin care telefonul respectiv memoriza(clona) nr de telefon al posesorului de cont bancar in momentul primirii sms-ului de la banca,apoi puteai folosi orice alt sim si tot puteai primi sms de la banca cu datele contului. s-au cheltuit sume absurde pt achizitia acestui tip de telefon (25.000 euro) oricum cred ca faptul e consumat si cred ca bancile au schimbat deja sistemul.concluzie:cu baterie noua vei avea 5 zile de autonomie la convorbiri.doar atat!

Link to comment
Share on other sites

Cum am mai spus ?i în postul anterior, sunt pove?ti de adormit copii ?i de p?c?lit fraierii care viseaz? la câ?tiguri mari prin metode mai pu?in ortoxe. S? nu uit?m de celebrele ma?ini de cusut Singer sau Zinger...

1. M? folosesc de serviciile unei anumite b?nci de peste 10 ani, dar niciodat? nu am primit date sau informa?ii despre contul meu prin serviciul SMS. Aceste date sunt absolut confiden?iale ?i nu se trimit prin nici-un fel de "sistem de comunica?ii" care poate fi interceptat. Datele despre starea contului fiec?rui client se comunic? doar "face to face", sau de la caz la caz altei persoane care de?ine o imputernicire încheiat? în fa?a unui notar public.

2. Nu-mi pot explica despre ce bug ar putea fi vorba în fabrica xxxxx din cucubau. Procesul tehnologic, software-le ?i firmware-le sunt acelea?i în toate fabricile unde se fabric? aceste terminale Nokia, doar mâna de lucru, na?ionalitatea ?i culoarea pielii este diferit?.

Dac? într-adev?r exista un bug în firmware-le respectivului model de telefon, atunci tot lotul l-ar fi avut...

3. Spor la vânzare. Este un "telefon de ?antier" foarte rezistent ?i bine realizat, dar atât!!! :)

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

dixongsm >> sunt banci care trimit pe sms anumite coduri de confirmare ale unei operatiuni, de exemplu transfer bancar.in general spania foloseste acest sistem..si nu numai..netcode se numeste in australia, nab foloseste..spania totusi tind sa cred ca e prima ce a implementat acest sistem.am inteles si eu din auzite ca se pot face multe cu un telefon de genul, totusi unul in mana nu am avut niciodata ( unul din Bochum pe acel firmware ), pe langa asta..sa fim seriosi..99% din noi chiar de ar avea ceva de genul nu ar stii sa il configureze corespunzator.

Link to comment
Share on other sites

În ceea ce prive?te b?ncile am vorbit din experien?? proprie, nu din auzite. ?i nu contest faptul c? în alte ??ri st? treaba cum spui tu.

Ceea ce scap? multora dintre voi este faptul c? acel firmware RH-17 nu exist? în serverele de la nokia, ?i nici nu a existat vreodat?.

Firmware-le sunt cam a?a: 1100 (RH-18), 1100B (RH-36), 1100A (RH-36), 1101 (RH-75), ?i cu asta am spus tot. Cine are ceva "materie cenu?ie" trage singur concluziile.

Numai bine !

// O mic? corec?ie: Firmware RH-17 exist?, doar c? nu este pentru acest model de telefon, ?i în nici-un caz nu se poate scrie pe 1100. M-am exprimat gre?it mai sus...

http://uploadimage.ro/images/40453074434220701893.png

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

RH-15 pe nokia 1100? Tare asta. :))

Te rog cât se poate de respectuos s? te mai informezi pu?in înainte de-a face astfel de afirma?ii. Nu de altceva dar nu faci decât s? dezinformezi...

Sau, dac? tu e?ti a?a de sigur pe ceea ce afirmi, d?-mi ?i mie un link de download cu acest firmware RH-15. A?TEPT!!!

L.E. Nu mai pierde timpul cu c?ut?rile, RH-15 nu ai s? g?se?ti în veci. Nu exist? nici m?car pt alt model de telefon, ap?i pt 1100 :)

Baft? !

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

Numai tampenii am auzit , ban Crash pentru tentativa penibila de teapa.

Dintre toti doar dixongsm are dreptate.

NU ESTE NICI UN TELEFON PENTRU PROSTIILE SPUSE MAI SUS.

Convorbirile/sms-urile trec printr-o serie de centre(gateway-uri), este imposibil sa nu le poti asculta/citi.

Mafia scotiana ce poezii insira, poetule care esti tu.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...