Jump to content
brww21

Adsense

Recommended Posts

Esti complet retardat.

Ia fa-ti un site de warez si incearca sa-l bagi in adsense.

Nici site-urile cu jocuri online nu mai sunt toate acceptate.

Te-ai trezit si tu cu pula-n brate si ai zis ca te bagi in seama putin, a?

4. Stai jos, esti corigent.

Link to comment
Share on other sites

Incepi sa o iei pe aratura tinere. Eu ti-am zis ca google nu accepta orice site dubios. Vrei sa-ti explic ce inseamna dubios, sau te las pe tine sa iti macini neuronii putini.

Inafara faptului ca esti tot cu 'pula' si 'cacat' prin gura, altceva nu spui.

Pune mana si citeste putin Terms and Conditions de la adsense apoi vino si tavaleste-te in rahat pe-aici sa ne arati cat de prostut poti fi.

Acuma hai jet, ca esti pe langa subiect si nu meriti atentie.

Link to comment
Share on other sites

eu am incercat in 2 feluri cu adsense:

Am facut un blog, am bagat cv articole (copiate si traduse de pe alte situri americane) .

Mam inregistrat la adsense cu ip de romania si adresa de romania, dar am fost respins.

Am creat alt blog si am facut acelasi lucru cu articolele (copiate si traduse ) doar ca de aceasta data am folosit ip si date (nume, adresa ..) de Italia.Sa vezi minune :)) in 2 zile am fost acceptat.

Deci... in concluzie te sfatuiesc sa iti faci un cont cu date in alta tara :)

Link to comment
Share on other sites

eu am incercat in 2 feluri cu adsense:

Am facut un blog, am bagat cv articole (copiate si traduse de pe alte situri americane) .

Mam inregistrat la adsense cu ip de romania si adresa de romania, dar am fost respins.

Am creat alt blog si am facut acelasi lucru cu articolele (copiate si traduse ) doar ca de aceasta data am folosit ip si date (nume, adresa ..) de Italia.Sa vezi minune :)) in 2 zile am fost acceptat.

Deci... in concluzie te sfatuiesc sa iti faci un cont cu date in alta tara :)

Sa inteleg ca tu nu vrei sa scoti bani din adsense ?

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cum pot sa fiu acceptat pe adsense ?

incerc de cateva luni sa ma accepte dar nu reusesc :(

Multumesc !

Pentru a fi acceptat trebuie sa ai un site legal, chiar daca e legal trebuie sa fie o nisa pe care o accepta Google Adsense. Daca crezi ca ai siteul potrivit te rog suna la ei sa trimite un email cu problema ta.

Link to comment
Share on other sites

am site la blogger de ceva timp : Just For Fun (scz pt reclama dar nu mai e folosit de ceva timp)

mi-l accepta pt cateva ore/zile iar dupa il refuza..

(Your AdSense for content application is still under review. You will only see blank ads until your account has been fully approved or disapproved. Learn more.)

Link to comment
Share on other sites

Mi-l accepta pentru maxim o zi cu mesajul : (Your AdSense for content application is still under review. You will only see blank ads until your account has been fully approved or disapproved. Learn more.)

Mesajul acela fiind in Pannelul :https://www.google.com/adsense/

Iar dupa cateva ore primesc mesaj ca nu mi-a fost acceptata cererea :(

Poza cu mesajul : adsensej.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca noi putem sa te ajutam. Tu stii ce-ai facut pe la site, ce content ai si ce fel de SEO ai facut (daca ai facut).

De ex. Google penalizeaza contentul duplicat (dupa cum am mai spus). In cazul in care tu copiezi bancurile de cine stie unde, s-ar putea sa nu te aprobe in programul lor. E doar o presupunere.

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cum pot sa fiu acceptat pe adsense ?

incerc de cateva luni sa ma accepte dar nu reusesc :(

Multumesc !

1. Iti cumperi domeniu .com sau .info

2. Incerci sa faci un site cat de cat serios cu articole originale (care sa fie si utile) nu copiate, iti alegi bine domeniul, ceva serios (nu jocuri, nu poze, nu caterinca)

3. Daca nu te pricepi in Webdesign, pune Wordpress sau Joomla

4. Adauga zilnic sau macar peste o zi continut (text util)

5. Dupa ce ai cel putin 20 articole, si site-ul e bine pus la punct si organizat (categorii, sitemap) atunci fa-ti cont adsense si sa vezi cum te accepta.

P.S Trebuie munca

Edited by Robbie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...