Jump to content
akaroot

Mare atentie cand incepeti sa lucrati la un proiect pentru unii membrii ai forumului

Recommended Posts

Sambata userul "D-S" cum scrie si in post, a dat de cineva care sa il ajute, contracost normal. Dupa niste discutii mai indelungate incep sa lucrez, scriptul a fost terminat inainte de deadline. Avand un numar de telefon de la el am zis sa il sun sa ii spun cum sta treaba, iar el a zis ca totul e ok si verifica in 20 de minute. De atunci nu am mai dat de el, am primit ignore pe Yahoo Messenger iar la telefon da ocupat.

Ce puteti unii invata de aici: Nu lucrati fara plata in avans , 20-30% dar macar nu lucrati deageaba.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ dar ce baza poti avea in unul care:

Join Date 15-05-2012

Posts 32

??? daca ai de gand sa faci lucruri serioase fa pentru oameni cu minim 500 de posturi si minim 2 ani vechime.

nu cu agarici care si-au facut cont ieri aici.

Sincer din punctul meu de vedere o meriti, ai intrebat si tu pe cineva din staff daca acel user este ok pentru trade? ai intrebat daca a mai colaborat cineva cu el? ai intrebat daca e om serios?

Link to comment
Share on other sites

^ dar ce baza poti avea in unul care:

Join Date 15-05-2012

Posts 32

??? daca ai de gand sa faci lucruri serioase fa pentru oameni cu minim 500 de posturi si minim 2 ani vechime.

nu cu agarici care si-au facut cont ieri aici.

Sincer din punctul meu de vedere o meriti, ai intrebat si tu pe cineva din staff daca acel user este ok pentru trade? ai intrebat daca a mai colaborat cineva cu el? ai intrebat daca e om serios?

Trebuia sa il intrebe pe el daca e om serios sau nu. :)

On: tzepe s-au dat, se dau, si se vor mai da. Bucura-te ca nu ai pierdut bani. Salut.

Link to comment
Share on other sites

Romania e plina de tepari.. acum sa nu exagerez dar nicaieri ca aici. Mai ales pe net.. iar adaugand la sfatul tau verificati o firma inainte sa aplicati la ea. Va da exemplu siteul portavoce.ro clienti are pare ok insa asta pana cand am luat contact cu unul din clienti:

tzepari am platit de 2 ori sa imi afiseze o data nu este pe 360de site decat pe 110 si plm eu scriu jud cta ei bucuresti eu pun poza cu o cheste ei pun alta poza mam cam plictisit de tzepari dastea inainte isi faceau treaba acuma nu!!!1 astae parerea mea

Verificati o firma inainte.. incercati sa luati contact cu unii clienti!

Si la clienti de pe net este la fel.. am patit-o pe cont propriu cu siteurile!

Link to comment
Share on other sites

Prin postul asta nu vreau sa ma plang sau sa cer pedepsirea lui oricum scriptul a fost vandut altei persoane. Am facut postul pentru a le reaminti la restul userilor ce se poate intampla.

Verificati o firma inainte.. incercati sa luati contact cu unii clienti!

Si la clienti de pe net este la fel.. am patit-o pe cont propriu cu siteurile!

Problema mea a fost ca nu m-am interesat doar dupa ce fapta a fost comisa, si chiar nu am gasit nimic despre el, tot ce stiu este ca sta in Bucuresti, numarul de telefon si un id de Y!M care este nonstop online.

Edited by akaroot
Link to comment
Share on other sites

In privinta celor care spun ca daca nu ai 2 ani vechime si 500 de posturi .... eu spre exemplu e posibil sa am nevoie peste cateva saptamani de cineva care sa ma ajute cu o treaba. De ce nu ar avea incredere in mine? pentru ca sunt nou si postez doar la ajutor si cereri unde cer anumite informatii ? bunul simt este dat din nastere si se modifica in timp. Treaba cu posturile si vechimea e mai mult "rasism" daca ma pot exprima asa.

@akaroot ai avut ghinion

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...