Jump to content
AnON1m

Credeti ca 2pac este Mort sau Viu ?

Recommended Posts

20 de motive ca`i viu :)

1. 2Pac si-a luat aliasul Makaveli. Niccolo Machiavelli a fost un strateg italian care a spus ca daca vrei sa scapi de dusmani poti sa-ti inscenezi moartea. 2Pac era un fan al lui Machiavelli, citise de mai multe ori cartile sale. Oare foloseste sfatul acesta ?

2. Tupac a fost incinerat cu o zi dupa ce a murit. Religia sa nu permite incinerare.

3. Nu se poate cere sa fie dezgropat pentru ca a fost incinerat.

4. Cover-ul albumului Makaveli, il arata pe 2Pac ca si pe Isus. Planuieste oare o reintoarcere ?

5. Las Vegas e un oras unde se da si se ia mita. Asta inseamna Doctori, Avocati, Reporteri si Gabori...

6. Producatorul albumului Makaveli se numeste simplu "Simon". "Simon" e apostolul care l-a ajutat pe Isus sa-Si duca crucea si printre primii care l-au vazut reinviind. Ar putea Suge sa fie Simon ?

7. Sunt o multime de "coincidente" in legatura cu cifra "7". A murit cand avea 25 de ani (2+5=7). A fost impuscat pe 7 septembrie si a supravietuit 7 zile. A murit la 4:03 Pm (4+3=7). Mai sunt si alte "coincidente"...

8. In interiorul Cover-ului Makaveli scrie: "Exit 2Pac, Enter Makaveli", ca si cum Tupac ar fi murit si Makaveli s-ar fi nascut...

9. Videoclipul piesei " I Ain't Mad At Cha" ii cam prevesteste moartea.

10.In videoclipul "Toss It Up" poarta Sneakers, "Penny Hardaway" si in "To Live & Die In L.A."

Michael Jordan'Sneakers, care nu erau inca pe piata la datele editarii videoclipurilor.

11.Tupac purta tot timpul vesta antiglont, dar dintr-un motiv ciudat in seara aia nu purta...

12.Seviciile memoriale care trebuia sa fie deschise publicului in L.A. si Atlanta au fost anulate...

13.Masina lui 2Pac a fost atinsa de 12 ori de gloante, dintre care 4 l-au atins pe 2Pac si unul doar i-a zgariat "Chelul" lui Suge...

14.Cadillacul continandu-i pe atacatori, nu a fost gasit niciodata. Cum drak ? L.V. este in mijlocul desertului.

15.In Las Vegas daca cineva incearca sa jefuiasca un cazino este urmarit de elicopter (L.V.P.D.). Cum de ucigasii lui Pac nu au fost urmariti de elicopter ?

17.Suge a zis ca in timp ce l-a dus pe Pac la spital au avut o discutie coerenta. Cat de grav era ranit 2Pac ?

18.2Pac apare in videoclipul "Smile" al lui Scarface.

19.In melodia impreuna cu Richie Rich "Nigga's Done Change" Tupac stia ca va "muri", dupa cum si spune.

20.In melodia "White Man'z World" 2Pac spune : "We Ain't Never Gonna Walk Off The Planet Unless Ya'll Choose To". A ales el calea inscenarii mortii pentru parasirea planetei ...?

Link to comment
Share on other sites

VIU 99%...Razvane, ca sa te ascunzi, nu trebuie sa traiesti in munti...Al 21-lea motiv pt care eu zic ca Tu e viu este ca, inainte sa fie incinerat, cei care l-au vazut au spus ca, singurul tatuaj care era la vedere cand 2 era imbracat, era cel de pe gat-pe care nu-l avea "cadavrul" sau...Oricum, sper sa traim cu totii pana cand acesta va reveni[sau sa traiasca el pana cand vrea sa revina :o].Pace !

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("Hannibal")</div>

Mort

Poate cineva vrea sa faca lumea sa creada ca ii viu  :o

Nu cineva .. mai multi .. da dupa cate albume o scos dupa ce o murit, prea multe dovezi ca`i viu, prea multe coincindente cu numarul 7 (A murit cand avea 25 de ani (2+5=7). A fost impuscat pe 7 septembrie si a supravietuit 7 zile. A murit la 4:03 Pm (4+3=7). Mai sunt si alte "coincidente") shi multe altele .. da gandestete cum poate un om sa scoata albume dupa ce moare ? :@shi poza de la morga nu e facuta corect shi ii lipsesc 2 tatuaje, cu Machiavelli shi inca unu ...

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("!_30")</div>

Hai sa intreb si eu ? .. Elvis , Ceausescu , Kennedy ,Einsten  voi credeti ca sunt morti? :@

Lol .. mah aistia au trait de mult.. daca vrei sa faci misto, fa altundeva .. sau poate vrei o avertizare :|

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("Shocker")</div>

Ce te face sa crezi ca Einstein nu a inventat elixirul nemuririi

Si... ADN-ul ? Se stie ADN-ul lui E. Traieste fara creier ?

M????... da' off-topic cu hack-ul... v-ati apucat sa hackuiti filozofia ?

Link to comment
Share on other sites

draq, ati inceput sa faceti Off Topic la Off Topic :@

deci

1)o fi aici Off Topic dar asta nu inseamnca ca daca fac post cu Masini vb despre fotbal

2) AnON|m vezi k poate vrei u avertizare pt dublu post ;)

3) !_30 si eddie47 continuati pe private sau mess cearta voastra...

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("icarius")</div>

draq, ati inceput sa faceti Off Topic la Off Topic  :@  

deci  

1)o fi aici Off Topic dar asta nu inseamnca ca daca fac post cu Masini vb despre fotbal

2) AnON|m vezi k poate vrei u avertizare pt dublu post ;)

3) !_30 si eddie47 continuati pe private sau mess cearta voastra...

lol .. n`am vazut ca am facut dublu post .. scz .. puteai sa`l stergi unu.. nu tre sa te umfli`n pene ca esti moderator acuma ... puteai pur shi simplu sa stergi un post + cel care ar trebui sa primeasca avertizare este !_30, eu am intrebat ce credeti .. daca e mort sau viu 2pac .. nu de ceausescu shi enstein :@ :?

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("icarius")</div>

intrebare lui !_30 avea rostul ei. crede-ma :@  

nu iti sterg eu tie posturile decat dc e nevoie. invatati si voi sa dati un edit... cum adica nu ai vazut ca ai facut dublu post??? :?

am vazut ca am facut :| .. totushi daca !_30 vrea sa vb. despre Ceausescu shi Enstein shi Guta, putea sa faca un topic despre ei .. aici ii despre 2pac

+ icarius daca totushi nu vezi le-am raspuns la Hannibal shi !_30 :| shi nu am scris aceeasi chestie in amandoua, nu are rost sa ne mai certam ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...