Jump to content
cmiN

Facultatea de hackeri

Recommended Posts

Eu si cu preafericitul AlStar :)) (+ un amic) am intrat la info Iasi si eram curios(i) daca mai e cineva de aici sau care intentioneaza sa intre sa ne gasim in toamna ca niste bosi pe la o terasa :).

P.S.: Sa nu fiu prea off-topic, o rezolvare de la ultima problema (ce respecta cu strictete cerintele) [C] fii-12 - Pastebin.com (ignorati main).

Link to comment
Share on other sites

"preafericitul"...fuck..suna ca si cum as fi preot:)) Mi-am adus aminte de faza cu garcea si popa

Popa: [bla bla...bla bla] Preafericitul Parinte [nu stiu care]

Garcea: Preafericit? Pai de ce e asa fericit?

Popa: L-a intalnit pe Dumnezeu...

Garcea: L-a vazut pe Dumnezeu si l-a bufnit rasu'?:))

Link to comment
Share on other sites

Eu si cu preafericitul AlStar :)) (+ un amic) am intrat la info Iasi si eram curios(i) daca mai e cineva de aici sau care intentioneaza sa intre sa ne gasim in toamna ca niste bosi pe la o terasa :).

P.S.: Sa nu fiu prea off-topic, o rezolvare de la ultima problema (ce respecta cu strictete cerintele) [C] fii-12 - Pastebin.com (ignorati main).

Wellcome to the machine :)

Link to comment
Share on other sites

well, dintre toate facultatile presupun ca ai ales-o pe cea mai putin de cacat...

dar ca sa te pregatesc psihic: sa stii ca la facultate in sine nu inveti mare cacat... toate cursurile de programare in sine sunt laba trista, si te trezesti ca pierzi majoritatea timpului incercand sa treci la materii gen: matematica, fundamentele algebrice ale informaticii, limbaje formale automate si compilatoare (suna misto, da e doar teorie bullshit), algoritmica grafurilor...

plus tampenii gen la web o sa faci xml de borasti carabusi(plus ca profesorul le spune la fisierele css "fisiere de stil in cascada").... asta e o facultate doar ca sa iti iei o diploma de licenta si sa iti fie recunoscuta, nu ca sa inveti ceva, mai degraba inveti de pe net (de la un job) decat de la facultate

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca ar fi un prof de tehnologii web, foarte smecher: dr. Sabin Buraga. Smecher omu'..stie ce face. Am vazut o prezentare de a lui..:)

O lectie de anatomie Web. Disectia unui document HTML

Plus ca ..am inteles..de la mai multi..ca dupa fiecare an se lasa multi de facultate. Si in legatura cu ce spui tu ca multe materii is laba trista, gandeste-te ca nu toti vor sa invete high-level programming :P Unora le plac locurile mai putin luminate, precum ASM.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca ar fi un prof de tehnologii web, foarte smecher: dr. Sabin Buraga. Smecher omu'..stie ce face. Am vazut o prezentare de a lui..:)

O lectie de anatomie Web. Disectia unui document HTML

Plus ca ..am inteles..de la mai multi..ca dupa fiecare an se lasa multi de facultate. Si in legatura cu ce spui tu ca multe materii is laba trista, gandeste-te ca nu toti vor sa invete high-level programming :P Unora le plac locurile mai putin luminate, precum ASM.

nu vreau sa cataloghez sau sa dau un reply rautacios dar spune-mi ce te face pe tine sa crezi ca stimabilul domn Buraga este foarte smecher?:).

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai de aceea si vin aici, dintre toate (legate de info) aici ai cel mai mult timp liber, se face matematica doar primul semestru, se construieste Amazon (si altele + un grup pe Android), internshipuri mai accesibile, prind camin misto si bursa, orasul e aproape si mai "natural", iar de picat la ceva nu-mi pun problema. Altii cu mult peste mine se chinuie in Bucuresti, iar ceva mai stralucit ar fi in afara, dar acolo ori esti zeu ori ai bani.

Nu m-am gandit si nici nu ma voi astepta vreodata sa ma scoata facultatea "om mare" :) tot eu singur am sa invat/muncesc in paralel (cum am facut si pana acum) si voi avea ceva in plus fata de restul ce-mi va oferi anumite beneficii, iar diploma doar sa fie (carte de munca).

Edited by cmiN
Link to comment
Share on other sites

Unora le plac locurile mai putin luminate, precum ASM.

lol you did not bring this up :)), man lasa ASM, si ASM-ul de la facultate e laba trista daca vrei sa faci reverse calumea... tot ce te ajuta ASM-ul din facultate(daca ai cap) e sa intelegi ce sa intampla in spatele codului tau de C/C++(gen pointeri, clase, mostenire, metode, metode statice etc...).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...