Jump to content
dsl400

Caut trainer/i asm, reverse engineering, decompiling, debugging

Recommended Posts

in principal caut sa ma perfectionez in reverse engineering si decompiling

utilizare ida pro, ollyDbg la nivelele superioare.

la momentul asta o colaborare m-ar ajuta enorm ... sunt cu ochii pe functia aia de 7 zile ... si n-am reusit sa inteleg ce mama masii face

Link to comment
Share on other sites

Tre sa inveti sa te descurci singur, in domeniul asta extrem de rar iti gasesti partener de 'distractii' , mai ales pe lucruri complicate precum programare / reverse engineering.

Asa ca invata bazele C-ului si dupa aia uita-te la seria aia de tutoriale si rezolva-ti singur problemele.

Nu o sa vina nimeni mai tare ca tine sa te ia sub aripa lui sa te invete ce vrei tu.

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru incurajare

eu unul visam la zeci de oameni dornici sa imparta cunostinte :(

ce te-ar motiva sa arunci o mana de ajutor unui muritor de rand ??

Ti-am impartit cunostinte, ti-am dat ce sa inveti. Daca ar sta fiecare programator sa tina de mana un incepator pana ajunge ca el apoi.. nu mai facea nimeni nimic, doar se invata si se preda.

Te ajuta em acum, la urmatoru dar n-o sa stea el 24/7 sa-ti crackuiasca tie cand te-apuca ca are lucruri mai bune de facut decat fapte bune non stop si lucrul asta e valabil despre toata lumea din domeniu.

Vrei sa-ti rezolve altu problemele tie? Sper sa ai bani..

Link to comment
Share on other sites

deci ... suntem la sectiunea "RST Market" ...

eu cautam un trainer ... care sa ma ghideze in a face ceva ...

ori nu citesti tu atent .... ori postezi doar ca sa-ti ridici rangul ... ori esti prea plin de cunostinte pe care nu vrei sa le imparti

imi pare rau ca nu ma las intimidat de " prea prea maria ta " dar nu-mi interpreta gresit intentiile :P

si te mai rog ... daca nu esti interesat in a-mi face o oferta .... nu mai posta aici replici inutile

ca incarcam thread-ul degeaba

rog un admin sa faca ceva in privinta asta .... daca nu e prea mare deranjul

( ideea unui forum este de a lasa scris generatiilor urmatoare informatie utila, nu vad nimic util in nici un post de-al tau )

Edited by dsl400
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate, n-am vazut ca-i la market.. nici nu stiam ca s-a redeschis marketul.

Oricum, daca te-ai uitat 2 minute la clipul ala si ai ajuns la concluzia ca 'eu nu sunt la nivelul asta' apoi dai bani dampulea pe 'traineri' ca tu nu stii nimic de baza.

Nu ti-am zis ce ti-am zis ca sa te intimidez, daca ramai in domeniul asta o sa vezi ca am dreptate si defapt incercam sa te aduc la realitate devreme.

Link to comment
Share on other sites

tot nu m-ai ajutat cu nimic ....

am nevoie de la tine de o lectie de OllyDbg nu de o lectie de viata

te simti in stare ?

am sa ma uit si la video-ul ala

deocamdata ma uit la

cand termin promit ca ma uit si acolo .... il am deschis in tabul alaturat

Edited by dsl400
Link to comment
Share on other sites

Mor,

Nu gasesc un dezasamblor de 16biti bun. Tie cu Ollydbg ti-a mers?

P.S.: Am Windows pe 64 de bi?i, am gasit unele dar nu imi merg.

cu Ida Pro il desface ca fiind NE si la exports gasesti CHECKPASSWORD

am mai incercat ceva cu rec22, imi arata o chestie mai frumoasa acolo .... dar tot nu reusesc sa-mi dau seama ce face

rec22.jpg

Edited by dsl400
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...