Jump to content
cata416

Samsung galaxy S plus ice cream sandwich

Recommended Posts

Salut!

Vreau sa imi updatez androidul si sa imi iau versiunea ice cream sandwich android 4.0.

Am cautat pe net dar nu am gasit un tutorial .

Intrebarea mea este daca ma poate ajuta cineva si daca e o idee buna sa imi updatez versiunea de android.

Mentionez ca versiunea care o am este 2.3.3 .

Link to comment
Share on other sites

Stock ROMs are official ROMs provided by Samsung. Samsung provides I9001 ROMs for three different parts of the world: Europe, Asia and Middle East. All Stock ROMs are Android 2.3 (Gingerbread) based. Samsung has officially confirmed there will not be an Android 4 (Ice Cream Sandwich) ROM. The last and final stock ROM release was the 2.3.6 "Value Pack", which added face unlock, Touchwiz 4 and a couple of other features.

via Samsung Galaxy S Plus/GT-I9001 - XDA-Developers

doar portat

p.s. Poti incerca Cyanogen 9

Link to comment
Share on other sites

Da ..., dar dupa parerea mea nu merita ... am avut 4.0 si 4.0.4 pe Galaxy S si din pacate daca nu e oficial (nu ca alea ar merge mai bine) au o gramada de bug-uri, se blocheaza , pica semnalul si nu au toate functiile (la 4.0.4 nu iti vede cardul cand il conectezi la pc & shit) ... Eu am ramas la 2.3.5 momentan pana se rezolva problemele ...

Link to comment
Share on other sites

Da ..., dar dupa parerea mea nu merita ... am avut 4.0 si 4.0.4 pe Galaxy S si din pacate daca nu e oficial (nu ca alea ar merge mai bine) au o gramada de bug-uri, se blocheaza , pica semnalul si nu au toate functiile (la 4.0.4 nu iti vede cardul cand il conectezi la pc & shit) ... Eu am ramas la 2.3.5 momentan pana se rezolva problemele ...

Eu folosesc Android 4.0.4 de la AOKP si mi se misca chiar bine, nu mi se blocheaza deloc fata de alte romuri pe care le-am incercat si imi vede si cardul cand conectez telefonul la calculator.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut ICS pe Galaxy Nexus. 4.0.2 era plin de bug-uri ! De vreo 2 ori pe saptamana imi ingheta ecranul total si trebuia sa ii scos bateria si multe altele. 4.0.4 a eliminat foarte multe bug-uri si nu am mai avut deloc probleme cu el. La semnal, nu am avut probleme sa imi pice, dar cateodata brusc cobora la 2 linii pentru 2-3 minute. Trebuie sa fie un rom foarte bun. Nu am idee de unde il poti lua, dar daca e bazat pe original iti pot spune ca nu e asa bug-uit cum se auzea/aude.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...