Jump to content
Krisler12™

Cum faci bani cu situl tau ?

Recommended Posts

SharkScope - Online and Live Poker Statistics

SharkScope - Online and Live Poker Statistics

- cam astea ar fi castigurile din sng-uri, la care se mai adauga vreo 2-3 mii facute la cash si vreo 5-6 mii facute din rakeback.

in total undeva la 20k.

cat despre cum... jucam cel putin 4-5 ore pe zii, de multe ori si peste 12 ore, si am citit vreo 30 de carti de poker pe putin, plus cont pe husng.com (sau ceva in genu) care aveau filmulete ... tutoriale.

Link to comment
Share on other sites

SharkScope - Online and Live Poker Statistics

SharkScope - Online and Live Poker Statistics

- cam astea ar fi castigurile din sng-uri, la care se mai adauga vreo 2-3 mii facute la cash si vreo 5-6 mii facute din rakeback.

in total undeva la 20k.

cat despre cum... jucam cel putin 4-5 ore pe zii, de multe ori si peste 12 ore, si am citit vreo 30 de carti de poker pe putin, plus cont pe husng.com (sau ceva in genu) care aveau filmulete ... tutoriale.

Felicitarile mele ! Esti tare !

De ce nu mai joci ? De ce te-ai oprit ?

Zi-mi si mie, te rog mult de tot,ce carti ai citit ?

Ce fel de sng ai jucat: doar HU ? La care tip de joc faci cei mai multi bani ? La HU nu e variatie foarte mare ?

PS: Te rog mult sa enumeri cat poti tu de mult ce carti ai citit si cam cat ti-a luat sa le citesti si eventual ce mi-ai recomanda care sa ma ajute ca poate unele sunt de umplutura.

Eu stiu ceva poker, strategie etc. dar niciodata nu am facut bani din asta.

Edited by Krisler12™
Link to comment
Share on other sites

Serios nu mai spune crezi ca ii trebuie un mega joc online pe browser ,daca cauta calumea sigur va gasi ceva bun si sa se incadreze in suma de 2000 de euro.

E clar, esti de pe alta planeta.

Iti trebuie bani pentru:

1. Design.

2. Platforma de joc

3. Implementarea jocului

4. Reclama. Sa stie lumea de joc.

5. Un dedicat pentru hosting, daca tot vrei sa ti in picioare la inceput jocul.

Nici daca pui 500e pt fiecare nu iti ajung banii. Si 500e pentru platforma si implementare e o suma fictiva.

Link to comment
Share on other sites

E clar, esti de pe alta planeta.

Iti trebuie bani pentru:

1. Design.

2. Platforma de joc

3. Implementarea jocului

4. Reclama. Sa stie lumea de joc.

5. Un dedicat pentru hosting, daca tot vrei sa ti in picioare la inceput jocul.

Nici daca pui 500e pt fiecare nu iti ajung banii. Si 500e pentru platforma si implementare e o suma fictiva.

Plus serverele, mentenanta, updatarea jocului, tehnicieni, programatori, toti si toate trebuie platite de la inceput, nu poti sa spui angajatilor ca o sa-i platesti atunci cand scoti profit, ca iti baga covrigelul in cur si pleaca.

Link to comment
Share on other sites

Cica te costa foarte mult un joc de asta. Plus hostul ca trebuie sa ai banda calumea pentru trafic etc. dar cel mai mult costa jocul. Preturile ar fi undeva de la zeci de mii de euro in sus. Cica un joc gen Counter Strike sau Modern Warfare te ajunge la aproape un milion de euro si chiar poate sa si depaseasca. Este o intreaga echipa angajata la crearea unui astfel de joc: graficieni etc. Unde nu mai pui ca salariul unui singur grafician te poate ajunge la 2000e dar iti mai trebuie si programatori, testeri etc. Asta la un joc instalabil pe PC. La un joc in browser e adevarat ca pretul nu ajunge asa de sus dar tot e mult ca ai si acolo graficieni, ai si acolo programatori, ai si acolo testeri ca sa nu ti-l hackuiasca astia si sa iti fure si banii de pe conturile premium s.a.m.d.

De unde le scoti frate ti-am dat o idee pt un proiect la inceput nu sa faci ceva gen inno-games faci un joculet mai micut gasesti de cumparat tot complet fara bugs si pe la 1000-1300 de euro ceva frumos si atractiv restul ii investesti in hosting nu ceva super tare ca e la inceput,publicitate si optimizare.

Link to comment
Share on other sites

Felicitarile mele ! Esti tare !

De ce nu mai joci ? De ce te-ai oprit ?

Zi-mi si mie, te rog mult de tot,ce carti ai citit ?

Ce fel de sng ai jucat: doar HU ? La care tip de joc faci cei mai multi bani ? La HU nu e variatie foarte mare ?

PS: Te rog mult sa enumeri cat poti tu de mult ce carti ai citit si cam cat ti-a luat sa le citesti si eventual ce mi-ai recomanda care sa ma ajute ca poate unele sunt de umplutura.

Eu stiu ceva poker, strategie etc. dar niciodata nu am facut bani din asta.

m'am oprit ca ma jucam cel putin 4-5 ore pe zii si e foarte obositor din punct de vedere intelescual. dupa ce veneam de la scoala ma jucam, si pe urma nu mai aveam chef de nimic restu zilei si am decis ca nu se merita.

cat despre ce carti am citit, nu mai tin minte cum se numeau mare parte din ele. Recomand 'the poker mindset' si seria 'super system' a lui doyle brunson. eu cu astea am inceput. am mai citit si harrinton on holdem cele 3 volume, carlos book of poker tells desi e despre limbaj non verbal o sa poti sa aplici anumite idei si pe net. si la o adica cand ai de gand sa treci la high limits si sa fii serios citeste 'the mathematics of poker'. altele nu imi mai vin in minte pe moment.

ca sng'uri am jucat in mare parte HU. e variatia destul de mare intradevar, mai ales ca jucam turbo. bani se fac la toate formele de la sngurile de 6 sau 9 oameni, odata ce ajungi sa joci pe cateva sute de dolari meciu, joaca toti aproape optim si nu mai face nimeni profit decat in cazurile destul de rare cand intrat un fish la masa.

oricum se zice ca nu e bine sa incepi cu HU, dai cu 6 max pana reusesti sa castigi cateva sute de dolari pe luna si pe urma poti sa faci tranzitia. sau joaca cash game.

o carte de hu buna apropo: HU no limit hold'em de Collin Moshman.

succes.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Multumesc !

Eu in locul tau nu as fi renuntat. Sincer. Dar poate nu am cum sa inteleg din moment ce nu am ajuns in situatia aia.

Nu vezi ca a jucat cam 6 luni sa ajunga la ~9000 $, vine ~ 1500$ pe luna, sunt bani.

Fiecare e bun la ceva, daca lui ii a reusit, aia nu inseamna ca si tu poti,

Da stiu esti motivat, crezi ca iti place, dar idea asta o sa-ti dispara rapid.

Sfatul meu, decat sa faci ceva ce o sa urasti toata viata ca ai inceput, mai bine incepi sa faci ceva care stii ca ajuta pe cineva ( scrii o carte, despre ce, nu stiu ), sau faci ceva ce conteaza.

Sfatul meu, nu te apuca sa intrebi pe forumuri ce sa faci cu viata si timpul tau, mai bine iti dai seama singur, te lasi dus de val, si oportunitatile vin.

Deobicei lucrurile dupa care alergam, niciodata nu le prindeam, iar lucrurile dupa care nu m-am grabit niciodata, au venit de la sine cand ma asteptam mai putin :).

Link to comment
Share on other sites

Am deschis eu un joc piramidal, gen caritas. Depui azi 2000E si in 3 luni, GARANTAT ai 5000E. Ii investesc in actiuni la bursa si ii triplez cat ai zice peste :)). Eu sunt programator web si iti spun ca nu ai in ce sa investesti 2000E sa scoti si profit bunicel, doar daca esti un programator web si iti faci tu singur siteul. Cum ziceau si colegii, este de investit in design, cod, hosting, reclama ... Nu ai idee cati bani iti mananca asta. Ti-as sugera sa faci un site de vanzari online, vinzi haine de exemplu. Le cumperi din Europa / Dragonul Rosu si le vinzi pe net. Daca mananci 15ron la produs tot e bine :). Scripturi de ecommerce sunt gramada, bagi un template clean la inceput pana si restul ii investesti in reclama. Multa reclama. Uite, eu as investi asa: 500E in haine si hosting pentru siteul de vanzari si 1500E in reclama. Succes!? Garantat :D

Numai bine. Abia astept sa vad ce ai facut cu banii :))

Link to comment
Share on other sites

Se fac si bani usor usor, la inceput trebuie sa ai treafic, eu am un site cu ~50 de vizualizari pe zi. cine este dispus sa faca schimb de link cu mine eu accept, chiar daca ai trafic mai mic.

Bani se fac din reclame, vanzare de articole publicitare, etc. Totul are un pret, daca gasit pretul corect pentru cea ce oferiti nu o sa muriti de foame :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...