Jump to content
Orlandino

Intrebare RDS

Recommended Posts

Depinde si pe ce porturi ai facut forward.Daca nu ai facut pe portul 80 atunci cand le dai ip-ul ar trebui sa fie sub forma adresa ip:numarul portului de conectare la server.

O sa-ti mai trebuiasca si un provider ddns deoarece la rds ai ip dinamic care se schimba la fiecare conectare/deconectare a serviciului.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa deschid un "server". Am internet de la RDS si este o problema, nu se poate nimeni conecta la IP, cel care il primesc pe "www.showip.com". Am incercat sa deschid porturile, port forward dar nimic. Ceva sfaturi?

Rezolvi simplu:

Pune in router ip-ul tau la DMZ si foloseste un dynamic DNS.Astfel playerii se vor conecta mereu la un dns (numeserver.homeip.com de ex) indiferent de ce ip ai tu.

Link to comment
Share on other sites

Mda , plm .. am avut si eu problema asta dar am rezolvat :) , uite cum am facut eu : intri in router , cauti setari avansate si cauti Virtual Server si setezi ceva gen

Enabled ------ Description -------Inbound Port---------Type------Private IP------Private Port

Yes -----------CS1--------------- 27020 - 27039------TCP-------53--------------27020 - 27039

Enabled ------ Description -------Inbound Port---------Type------Private IP------Private Port

Yes -----------CS2----------------1200 - 1200---------UDP------53---------------1200 - 1200

Enabled ------ Description -------Inbound Port---------Type------Private IP------Private Port

Yes -----------CS3----------------27000 - 27015------UDP------53---------------27000 - 27015

Acum intri pe un site care sa iti arate ip-ul tau si il faci ceva gen asa

32.321.54.56:27015

iei ip-ul tau de pe acel site si pui la sfarsit :27015

caci sigur daca te uiti la server-u tau iti va arata ip-ul 192.168.0.100:27015 cea ce este impoisibil sa deschizi un sv cs1.6 cu acest ip :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...