Jump to content
Cor3Quad

Find My iPhone

Recommended Posts

@andsuper52 fa un bine si taci drq din gura.

Scuzati limbajul dar cand ii vad pe ofticatii astia cu android-ul lor si nu mai stiu eu ce disper...

Copile, cand folosea iphone(ca sa nu iti zic apple ca te pierzi) gorilla glass alti producatori deabea foloseau butoanele asa ca nu ai cum nici nu poti sa incepi o discutie despre asa ceva.

Android-ul este un sistem nou foarte bine realizat dar ii nou baiete iar os-ul de la iphone are reputatia lui nu poti pur si simplu sa il lasi in spate ..

CE incurajator esti cu gasitul obiectelor pierdute...sa sti ca se mai gasesc multe chestii pierdute ... cu greu dar se gasesc daca vrei.

De ce plm sa-l donez daca eu am dat bani pe el? Zici ca gasesc o cutie cu 20 de iphone-uri pe strada...asa iti permiti sa donezi dar altfel..

Nu stiu cum dar unii scrieti asa fara sa ganditi ...

@Cor3Quad scuze ca m-am bagat peste tine dar nu se putea sa nu comentez... > Spor la localizat telefonul ...daca vrei se poate, nu te lua dupa altii!

Link to comment
Share on other sites

@andsuper52 fa un bine si taci drq din gura.

Scuzati limbajul dar cand ii vad pe ofticatii astia cu android-ul lor si nu mai stiu eu ce disper...

Copile, cand folosea iphone(ca sa nu iti zic apple ca te pierzi) gorilla glass alti producatori deabea foloseau butoanele asa ca nu ai cum nici nu poti sa incepi o discutie despre asa ceva.

Android-ul este un sistem nou foarte bine realizat dar ii nou baiete iar os-ul de la iphone are reputatia lui nu poti pur si simplu sa il lasi in spate ..

CE incurajator esti cu gasitul obiectelor pierdute...sa sti ca se mai gasesc multe chestii pierdute ... cu greu dar se gasesc daca vrei.

De ce plm sa-l donez daca eu am dat bani pe el? Zici ca gasesc o cutie cu 20 de iphone-uri pe strada...asa iti permiti sa donezi dar altfel..

Nu stiu cum dar unii scrieti asa fara sa ganditi ...

@Cor3Quad scuze ca m-am bagat peste tine dar nu se putea sa nu comentez... > Spor la localizat telefonul ...daca vrei se poate, nu te lua dupa altii!

Epic_Facepalm_by_RJTH%252525255B1%252525255D%25255B1%25255D.jpg

Pe bune copile? Te-ai gasit tu sa faci pe desteptul? iOS si Android lupta bara la bara dar sa stii ca atunci cand vine vorba de personalizare Android este cu mult in fata iOS, pe un iPhone poti schimba fundalul, rearanja sau include in foldere iconitele ori creearea unor foldere noi, pe cand la Android, te plictisesti de iconita unei aplicatii o schimbi, te plictisesti de launcher, iti iei altul, Android este 100% personalizabil, poti face tot ce iti trece prin cap, pe cand iOS-ul . . .

Link to comment
Share on other sites

Daca l-ai gasi mai bine-l donezi.. Sa stii si tu ca ai facut un bine.

esti prost gramada...

... > Spor la localizat telefonul ...daca vrei se poate, nu te lua dupa altii!

mersi :)

Epic_Facepalm_by_RJTH%252525255B1%252525255D%25255B1%25255D.jpg

Pe bune copile? Te-ai gasit tu sa faci pe desteptul? iOS si Android lupta bara la bara dar sa stii ca atunci cand vine vorba de personalizare Android este cu mult in fata iOS, pe un iPhone poti schimba fundalul, rearanja sau include in foldere iconitele ori creearea unor foldere noi, pe cand la Android, te plictisesti de iconita unei aplicatii o schimbi, te plictisesti de launcher, iti iei altul, Android este 100% personalizabil, poti face tot ce iti trece prin cap, pe cand iOS-ul . . .

o simpla intrebare , ai(avut) iPhone ? Iti zic eu ca poti personaliza un iPhone cum te taie .... si zic asta din experienta.Nu-mi convenea o iconita?puneam alta sau imi faceam eu una in PS.

In fine , ca ii Android-u mai bun ca iOS-u sau nu , nu ma intere , nu de asta am deschis eu acest topic !

Cine vrea sa ma ajute cu localizarea telefonului , sa ma ajute , restu , gura !

Link to comment
Share on other sites

iOS vs Android e ca si cum ai compara Windows cu Linux, unul open altu nu !

Si parerile sunt impartite, cei de pe windows raman pe windows, cei de pe linux raman pe linux.

Parerea mea personala legata de tot ce ruleaza pe android nu de sistem in sine e una singura: CHINEZARIE!

Tine un iphone 4(s) in mana si dupa un samsung galaxy sau nexus sange sau orice altceva ce ruleaza android, vei stii despre ce vorbesc!

Apple pana acum a oscilat in calitate si detalii.

Primii pe piata care au lansat touchscreen au fost cei de la apple ( toata lumea stie asta ).

Nu as renunta nici o secunda de la iOS la android, iOS il mananc pe paine si pot face absolut orice din el, de la spoof sms, mail bombing, sms bombing pana la schimbarea vocii in real time si alte cacaturi.

Poti instala Android pe un iphone, dar iOS pe un android, nu.

Va intrebati oare de ce toate firmele mari cer in primul rand o aplicatie in appstore si dupa (poate) in android market ?

Cum spuneam, fiecare cu parerea lui si gusturile nu se discuta.

Link to comment
Share on other sites

@SilviuSDS ma pis pe personalitatea ta si pe facepalmul tau ... eu am nevoie de calitate si seriozitate nu niste magarii cu iconite schimbate! Zi si mie te rog ce telefoane ai avut pana acum? Oricum cu voi nu se poate discuta ...sunteti generatia noua si nu va poate contrazice nimeni dar cand vorbiti invatati sa tineti cont de mai multe aspecte!

Eu apreciez androidul pentru libertatea pe care ti-o ofera dar te saturi de ea si cauti fiabilitate si calitate !

@AhEaD ai perfecta dreptate dar numa un cunoscator poate sa faca o astfel de diferenta ...restul raman la conceptia de schimbat iconite!

Oricum un moderator sa stearga postarile pe care le-am facut comentand un subiect dezbatut de sute de ori si sa lase doar postarile care il pot ajuta pe @Cor3Quad sa-si gaseasca telefonul si sa nu fie nevoit sa treaca la un robotel verde!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...