Jump to content
Guest Nemessis

Am racit

Recommended Posts

În Costine?ti, turismul a debutat în 1949, o dat? cu inaugurarea primei tabere destinate pionierilor. Zece ani mai târziu a fost deschis? tab?ra interna?ional? a studen?ilor. Printre cei care au t?iat panglica s-a aflat ?i Ion Iliescu, lider al studentilor comuni?ti - care avea s? devin? în 1990 pre?edinte al României. Era vorba de câteva sute de corturi albastre a?ezate de-a lungul falezei. Dup? 1966, la Costine?ti s-a construit masiv, Nicu Ceau?escu având un rol important în dezvoltarea sta?iunii.

In 2012 Costinesti-ul a devenit resedinta pe timp de vara a taranilor si moldovenilor.

cu stima, bombi nucliari.

Link to comment
Share on other sites

Si eu ma cam astept...am probleme cu amigdalele si de vreo cativa ani..numa in perioada august-septembrie se inflameaza..

Instructoru' de la scoala de soferi, imi zicea anu' trecut: "Oamenii sanatosi racesc doar vara" sau ceva de genu :D

So.."don't worry, be happy"

Pastilele-s bullshit...injectiile la fel -> vara trecuta : 30 penicilina/ampicilina..nu stiu care..aia mai smechera , in 2 saptamani ....nicio schimbare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...