Jump to content
daeniel

Rfid - ratb

Recommended Posts

cu un reader/writer..ai putea..dar vezi sa nu fie modelul care doar cloneaza info si o scrie pe un blank, neputand modifica datele.totusi..de ai un reader ai putea citi unul sa vezi ce info are pe el.asa te poti convinge cel mai bine de ai ce edita sau nu.banuiesc ca acel cod citit o sa fie ceva de genul: 983933022 , unde tu trb sa gasesti semnificatia fiecarei cifre pentru a sti ce modifici.in codul propriu zis trb sa fie inclusa o luna si un an in functie de anumite criterii de scris, posibil si encriptie ..backup cu restore la final nu te ajuta cu nimic, tu doar rescrii aceleasi date ..si ele fiind expirate..logic ar fi sa nu functioneze.cumpara un reader/writer si poti testa sigur de merge.

PS: anunta si pe aici de gasesti ceva:)

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care lucreaza in domeniul asta si la randu-l meu l-am intrebat si eu pe el si mi-a spus ca in momentul cumpararii cardului de (metrou, ski, etc) primesti un cod unic (generat aleatoriu sau dupa anumiti algoritmi) care nu are nici o semnificatie acel cod se inregistreaza in baza lor de date si acolo se asociaza puncte, bani etc codului.

Daca ai noroc poti nimeri codul altcuiva si mergi pe banii lui dar "GOOD LUCK":)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...