Jump to content
begood

begood's "link feast blog"

Recommended Posts

Am facut un "blog", daca se poate numi asa, in care voi posta link-uri catre articole din urmatoarele domenii :

  • securitatea informatiei
  • stiinta - fizica / chimie / biochimie
  • tehnologie

  • psihologie
  • medicina
  • umor

Multi amici m-au rugat sa le dau articole interesante stiindu-ma ca citesc (filtrez) peste 600 bloguri / site-uri via RSS ( google reader ). Asa ca s-a concretizat acest blog.

Sugestii ?

Am o mare problema : nu stiu cum ar fi mai bine sa denumesc posturile, ce titluri sa aleg.

personal

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu folosesc pocket de ceva vreme (former known as ReadItLater).

Ti-as recomanda sa incerci ceva semi-automatizat, gen Pinterest. Adica, la feedurile care le consideri bune, apesi un buton si sunt publicate. Cred ca ar fi mult mai usor pentru tine. Oricum, spor la lucru si multumim pentru efort!

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Idei:

*) specializarea linkurilor / zi a s?pt?mânii. Luni pui linkuri de fizic?. Mar?i de psihologie. Miercuri etc.

*) script care î?i genereaz? post?rile cu linkuri mai mult sau mai pu?in aleatoare. E vorba de linkuri, de ce s? nu automatizezi totul? ;- )

*) link de download cu articolele în format [insereaz? format dorit aici]. ?i aici este valabil? automatizarea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...