Jump to content
v3ctor

Caini vagabonzi agresivi

Recommended Posts

De ei cine ar trebui sa se ocupe ? Primaria , politia , alte autoritati ?

Exista o haita foarte mare , peste 30 caini care stau intr-un depozit parasit , din pacate ajung in locul unde parchez masina cand merg acasa , vin aici pentru ca exista niste pensionari de la niste blocuri care le dau mancare mereu .

Caini sunt extrem de agresivi , nu numai ca te-ar musca , dar cred ca te-ar si manca dupa daca is mai multi si mereu sunt cate 7-8 . Mereu trebuie sa car cu mine un par sanatos ca sa pot trece de ei . Azi au muscat un tip destul de rau chiar inainte sa ajung eu , noroc ca au auzit altii si l-au salvat . Cand am ajuns au zis aia ca si pe medicul de pe smurd era sa il muste .

Pana acum am sunat peste tot unde se putea , am facut nenumarate plangeri , am vorbit cu persoanele care ii hranesc (dobitoci peste masura de altfel , imi spun ca respectivi caini nu is agresivi ca lor nu le face nimic ) .

Link to comment
Share on other sites

otrava sau daca depozitul e parasit dupa cum spui, o pusca cu aer comprimat ( cal 5.5 sau 6.35 daca te poti apropia de ei ) si iti faci de lucru.

cu hingherii nu rezolvi nimic, ei ii aduna ( intr-un final ) de pe strazi si le dau drumul la marginea orasului/padurii ( ce e mai la indemana ).

Link to comment
Share on other sites

Cum zic si baietii de sus , lasa hingherii ca aia scapa de problema doar temporar

Omoara-i,asta este mie imi palc animlalele in special cainii ,dar pe unii chair nu poti sa ii placi ,si decat sa moara un vecin sau chiar tu pentru ca ai fost muscat si aveau cine stie ce boala , mai bine mor ei

Cumpara si tu un sac de mancare de caini , toarna ceva otrava in el si dal la vecinii care ii hranesc , sa nu risti nimic :))

Link to comment
Share on other sites

otrava sau daca depozitul e parasit dupa cum spui, o pusca cu aer comprimat ( cal 5.5 sau 6.35 daca te poti apropia de ei ) si iti faci de lucru.

cu hingherii nu rezolvi nimic, ei ii aduna ( intr-un final ) de pe strazi si le dau drumul la marginea orasului/padurii ( ce e mai la indemana ).

Ai de plm ...bine ca nu-i zici sa ia tancul ...

prea multe filme

Link to comment
Share on other sites

Si la mine sunt foarte multi caini, la fiecare colt de bloc cate 6-7 cainii si tot asa traiesc ca sunt cateva javre de femei (sunt spurcate, vorbesc ca si tiganii, au 2 clase) care ii hraneste si ii apara (dar-ar masina peste ea) si tot ea face scandal cand sunt oamenii muscatii... Nu mai zic, ca a dat un om cu piciorul intr-un caine care latra la el, si in 5 minute a venit politia si l-a dus la sectie... Daca era un om atacat de jegosii aia puturosi numiti si tiganii veneau in cateva ore...

Link to comment
Share on other sites

De ce sa-i omori ma ? daca nu sunt oameni competenti sa-i ia de pe strazi asta nu inseamna ca ar trebui omorati.

Nu, mai bine iti musca copilul de coaie, de cap, il sfasie si il omoara in drum ce vine de la scoala, mai ales ca sunt in haita. Sau de ce nu , te musca de cur, oute si nu mai poti sa faci copii / sex samd. Ti-ar conveni? Ai fost vreodata in situatii de astea?

Sau daca nu va cumparati un "Cane corso" il atrenati sa fie agresiv, il hraniti corespunzator, si o sa aiba el grija de javre cand cobori din masina, doar ca trebuie sa-l ti in masina... si il cam chinui. La mine in oras ii executa peste noapte, cu tranchilizante, usor, nu stie nimeni, nu aude nimeni nimic. Fain nu?

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Si la mine sunt foarte multi caini, la fiecare colt de bloc cate 6-7 cainii si tot asa traiesc ca sunt cateva javre de femei (sunt spurcate, vorbesc ca si tiganii, au 2 clase) care ii hraneste si ii apara (dar-ar masina peste ea) si tot ea face scandal cand sunt oamenii muscatii... Nu mai zic, ca a dat un om cu piciorul intr-un caine care latra la el, si in 5 minute a venit politia si l-a dus la sectie... Daca era un om atacat de jegosii aia puturosi numiti si tiganii veneau in cateva ore...

Ba, eu zic sa iesiti in strada la omorat tigani, nu caini ... selectati in plm ordinea prioritatilor

Cainii e oameni si ei...taganii nu

Link to comment
Share on other sites

Ba, eu zic sa iesiti in strada la omorat tigani, nu caini ... selectati in plm ordinea prioritatilor

Cainii e oameni si ei...taganii nu

Asa zic si eu :)). Nu imi plac cainii astia de strada, dar majoritatea ii latra si incearca sa ii sfasie pe tiganii... Oricum trebuie starpitii si tiganii si cainii vagabonzi. Dar nu ca trebuie sa existe si ei...

Link to comment
Share on other sites

Nu, mai bine iti musca copilul de coaie, de cap, il sfasie si il omoara in drum ce vine de la scoala, mai ales ca sunt in haita. Sau de ce nu , te musca de cur, oute si nu mai poti sa faci copii / sex samd. Ti-ar conveni? Ai fost vreodata in situatii de astea?

Sau daca nu va cumparati un "Cane corso" il atrenati sa fie agresiv, il hraniti corespunzator, si o sa aiba el grija de javre cand cobori din masina, doar ca trebuie sa-l ti in masina... si il cam chinui. La mine in oras ii executa peste noapte, cu tranchilizante, usor, nu stie nimeni, nu aude nimeni nimic. Fain nu?

In ce oras stai tu de ii executa peste noapte si nu au probleme cu protectia animalelor ?

Link to comment
Share on other sites

In ce oras stai tu de ii executa peste noapte si nu au probleme cu protectia animalelor ?

Conteaza? Important e ca scap de ei. Ti-am zis actiunea e facuta "silent".

Oras mic, 100 de caini se lichideaza repede. 1000 mai greu si e posibil sa te vada/filmeze cati mosnegi nebuni de pe balcon noaptea cum le omori companionii blanosi si agresivi.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Ce treaba are castratu' cu cumintitul ? Ala vrea sa te muste nu sa te futa .

ii castreaza in speranta ca vor disparea dar uita ca de aici si jignirea de ,,catea,, :))

Conteaza? Important e ca scap de ei. Ti-am zis actiunea e facuta "silent".

Pai zile sa vina si pe la mine prin oras ,,vanatorilor,, .

Edited by Blackvein
Link to comment
Share on other sites

Cumpara-ti un dispozitiv dala gen lanterna are 3 optiuni 1= ( o lumina flash cu un sunet la frecventa inalta ) 2= ( doar sunetul) 3= ( doar lumina ) e foarte folositor este 30 de lei unul,incape si in buzunar. Am si eu unul,sperii toate potaile cu el :))

In sfarsit unul civilizat care nu vrea sa vina cu armata ...

Link to comment
Share on other sites

sterilizarea /castrarea ar fi buna ideea ...dar pana ce mor dureaza si mai vezi la stirile de la ora 5 inca un copil , etc mort /ranit o solutie ar fi sa-i ocolesti si sa traiesti cu speranta ca poate intr-o zi primaria isi va face treaba . dar pana atunci recomand Aparat cu ultrasunete impotriva cainilor agresivi - Magazin autoaparare , cadouri , ceasuri

Link to comment
Share on other sites

sterilizarea /castrarea ar fi buna ideea ...dar pana ce mor dureaza si mai vezi la stirile de la ora 5 inca un copil , etc mort /ranit o solutie ar fi sa-i ocolesti si sa traiesti cu speranta ca poate intr-o zi primaria isi va face treaba . dar pana atunci recomand Aparat cu ultrasunete impotriva cainilor agresivi - Magazin autoaparare , cadouri , ceasuri

Bai dar pentru tiganii boratii si urati nu e vreun aparat sa fuga de langa noi cand il aprindem ?

P.S. : In afara de rularea melodiilor de genul nu cred ca ii vom alunga:

Pai asta nu rezolva problema ei tot se vor inmultii si o sa se ajunga omul si cainele... Tot prima varianta ramane cea mai buna, mancare + otrava data javrelor (cainii strazii & / tiganii) = a happy childhood

Edited by Blackvein
Link to comment
Share on other sites

Electrosoc. Fug ca dracu de tamaie de la sunetul ala! Garantat.

Asta daca apuca sa iti vada si sa iti auda shocker ul.

Daca sunt 30 de caini asa cum spune initiatorul topic ului solutia este putin complicata si anume trebuiesc terminati cei agresivi respectiv cei care ataca primii pentru ca aceia tin isonul haitei.

Solutii:

1 spray de silicon cumparat de la benzinarie cu care impreuna cu o bricheta faci o flacara de 30-40 cm.

2 un spray luat de la raionut de surprize respectiv cel cu aer comprimat si trompeta, face un zgomot teribil.

3 un sifon de 2,5 Litrii cu care ii stropesti si ii potolesti.

Sunt mai multe solutii incearca totusi sa nu ii omori ca iti faci pacate. Sunt prea multi pui de RAMBO pe acest forum nu te lua dupa ei de cele mai multe ori solutiile bune sunt cele simple.

Numai bine si sper sa o rezolvi "amiabil" :)

Link to comment
Share on other sites

Bai dar pentru tiganii boratii si urati nu e vreun aparat sa fuga de langa noi cand il aprindem ?

P.S. : In afara de rularea melodiilor de genul nu cred ca ii vom alunga:

Pai asta nu rezolva problema ei tot se vor inmultii si o sa se ajunga omul si cainele... Tot prima varianta ramane cea mai buna, mancare + otrava data javrelor (cainii strazii & / tiganii) = a happy childhood

Senzational cati coiosi si curajosi in spatele unei tastaturi ... cu cati tigani te-ai batut tu ma ? In alta ordine de idei daca omori unu ampulea ca esti tu jmeker iei parnaie, odata ajuns in parnaie devii o curva mica.

Cati caini ai otravit tu ma sa dai sfaturi altora sa omoare prin otravire alte fiinte ?

Cu un topic de acest fel ies toti idiotii de pe forumul asta in fata cu solutii care de care mai radicale.

Hai sictir imi faci scarba !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...