Jump to content
kw3rln

Ranguri RST?

Recommended Posts

nush cum sa va zic dar lammer (care se scrie lamer ) e o jignire , nu un rang .. geeez. iar proffesional, hacker etc ... nu sunt nume care sa fie puse dupa numar de post-uri. astea se dobandesc prin cunostinte. ar fi lame sa scrie la unu sub nume "hacker" pt ca are multe post-uri ... mai ales la cei care habar n-au si fac post-urile salutand pe fiecare om nou de pe forum la sectiunea de introducere, sau comentarii la chestii funny sau faze de astea. sunt rau?

Link to comment
Share on other sites

...am si eu o idee daca nu va suparati..astfel la fiecare post(tut, link, prog, etc) sa dea fiecare cate 1 vot (cei carora le place ceea ce a fost postat) si astefel la x voturi respectivu creste..acuma sa votze numa cei care au cel putin xx post... ca altfel ma apuc sa dau replay-uri asa de aiurea..si o sa ajung...mega hacker in cateva luni..chiar daca sunt cel mai n00b dintre toti si nu postez nimica...

P.S: daca stau mai bn si ma gandesc cred ca mai bn s-ar da pcte(pt. topicuri utile) si la un nr de xx pct. respectivu "evolueaza"...creste in grad...

Link to comment
Share on other sites

...ambele variante (cu numarul de posturi sau cu votarea) sunt bune ...DAR controlate de cineva(admini, moderatori);...in asa fel incat unde se depaseste masura sa fie depunctat...etc...

...oricum nu are mare importanta rangul ala...

...si la numaratoare si la vot sun dezavantaje...

...la numaratoare o sa vaneze cate unul posturi...

...la vot o sa se intample ca la Eurovision :D (se voteaza camarazii, vecinii, colegii intre ei)...

...deci ambele variante sunt bune atata timp cat sunt sub control (de admin, moderator...)

Link to comment
Share on other sites

E buna ideea cu voturi ,dar sa voteze doar adminii si moderatorii care pot decide intradevar daca un post e de calitate sau nu . adica sa nu fie date "puncte" pentru orice tutorial , articol ,exploit copiat de pe alte site-uri .

Cateva sugestii : - la cereri sa se acorde ajutor doar la un anumit numar de voturi ,nu dupa numaru de posturi ,deoarece dupa cum vedeti toti se grabesc sa faca 10 posturi aiurea care nu aduc nimic nou ,doar pentru a cere scannere , scam-uri si astea .

- Cererile de genu vreau program de spart root-uri sau id-uri sa fie banate direct

- deasemea userii sa fie avertizati mai des , nu doar atunci cand se isca un

"scandal" ,eu de ex as da avertisement si pentru posturile de genu :"Mi-am luat casti,.ce muzica sa ascult ? astept pareri ..dupa care toti se grabesc sa raspunda unu manele altu rock ,iese o mica cearta si in final "lasa-ti ca am vazut altele mai tari , ms oricum :)) " , chiar daca e sectiunea Offtopic.

- mai mult team work, adica nu prea am vazut proiecte 'publice' RST . ca face unu un program si scrie Rst aia nu e team work .

-la sectiunea Programe H4ck sa nu se mai dea link-uri pentru download ,doar in cazu in care e creatie proprie , adica sa fie ceva de genu :

RupeTot Trojan v1 ,se prezinta ce face ,ce facilitati are ,cum se poate scapa in caz ca te-ai infectat , si in rest google it.

-Expresiile de genu "ba io sunt mai vechi ca tine pe forum "

sau io sunt pe forum de cand s-o infiintat " n-au ce cauta ,demonstreaza ca stii ceva daca tot esti vechi .

-Varsta conteaza ! poate stii un limbaj de programare la 13 -14 ani si ii in stare sa faca ceva la "comanda" , dar 100 % nu se poate abtine sa nu se dea mare pe la prieteni de proiectele lui etc "Ba io lucrez acuma pentru Rst vrem sa "rupem " pe aia , da sa nu mai zici la nimeni ...etc

Si incercati sa va mai ganditi la ideea "vrem sa ajutam si pe altii chiar daca is noobi " - exista incepatori care ii vezi ca muncesc se documenteaza si care, daca iti vine pe privat iti spun "uite vreau sa fac programul asta ,am facut pana aici ,dar am niste erori ce n-am facut bine .etc "

si exista categoria "mura-n gura" care numa sa cerseaca stie , ii e sila sa dea un search pe google , "cum comand o bluza de pe site-ul ala ? ,faceti-mi un tutorial video " X( care nu merita nici o atentie .

cam asta ar fi ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...