Jump to content
Reebock

Recomandari Smartphone

Recommended Posts

Salut, se pare ca a venit timpul sa trec si eu la un smartphone dar nu prea stiu ce sa imi cumpar, am cam 1500 RON, m-am tot uitat pe net la diferite modele, imi place foarte mult Samsung Nexus S, a avut cineva sau are cineva si poate sa-mi spuna cum e, ce nu merge la el, cum, ce face .. etc ? :) Astept recomandari de la cei care stiu, au un smartphone si sunt multumiti de el s.a.m.d.

Eu caut ceva care sa arate bine, finut, nu prea mare :)), sa ma pot uita la filme, seriale pe net (nu stiu daca se poate), sa rulez diferite aplicatii, sa ma joc cateodata :))...etc. Nu prea le am cu astea, de aceea apelez la membrii RST-ului :). Astept pareri, multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Telefon mobil Motorola Motoluxe, Black Motoluxe Black - eMAG.ro mi se pare un telefon destul de bunicel.Am pus ochii pe el de ceva vreme,cand o sa am bani mi-l iau imediat.Asta pentru am un Samsung Galaxy I5500 pe care l-am scapat de la etajul 5 pe ciment.Functioneaza excelent,touch-ul e intreg doar carcasa e ciobita in 2 locuri si cateva exfoliatii pe capacul bateriei.Daca vrei ceva strong ti-l recomand(I5500) cu caldura:)).Pai rezista un Iphone 5 sau un S3 unui asemenea soc?:)
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S2 cu Android 4.1 care apare zilele urmatoare si esti brici scos ;) Singura problema ar fi ca se cam incalzeste in filme sau aplicatii complexe. Dar nu la modul sa iti ia foc in mana. Iar cel mai mic pret pe Romania e undeva la 15 miare. Daca ai putina rabdare iti pot aduce la mana a 2a cu un pret mai mic, dar arata ca si noi telefoanele ;)

Link to comment
Share on other sites

Deci, pentru Iphone nu optez deoarece au mai multi prieteni de-ai mei si ei sunt multumiti de el dar eu unu, nu, deoarece nu stau in oras si aici am un prieten care are Iphone dar semnal pula, nu prea, deci imi trebuie unul cu care sa am si semnal si sa fie foarte bun, sa fiu multumit de el si nu IMENS ca nu sunt nici eu ceva calau inalt in plm nu vreau sa fie telefonul mai mare ca mine :)), S3 ii destul de mare..eu ma astept la ceva smartphone sa fac aproape tot ce fac si pe desktop si laptop, inafara de a ma juca jocuri asa sofisticate cum sunt pe pc .. in rest ma gandesc doar, ca nu am avut un smartphone niciodata, dar ma gandesc ca in rest se poate face cam orice... Astept pareri acum, imi cer scuze trebuia sa fiu mai explicit in primul post, mi de scuze.

P.S. Si in functie de platforma, Android, iOS sau Windows mobile, deoarece am citit aici pe forum ca Android-ul are multe gauri in securitate si plm...deci sunt atata de confuz...:|

Edited by Reebock
Link to comment
Share on other sites

Alegerea ar fi simplu de facut dar cum bugetul tau se incadreaza in 1500 ai putea sa iti iei un telefon din seria Nexus sau sa cauti un galaxy s3 pe okazii sau chiar un galaxy note 2 daca iti plac smartphoneurile cu ecran mare.

Ti-as recomanda sa citesti aici de ce sa alegi nexus Top motive pentru care ar trebui sa alegi Nexus, daca esti fan Android

Link to comment
Share on other sites

Replica? Daca are wifi cred ca merita. Dar testeaza-l si tu sa mearga tot la el inainte. Jizas craist, au ajuns sa faca replica de 4 mil a unui telefon de 25 si sa mai puna si wifi in el :|

Ontopic: eu am s3 si asta recomand. Am avut toata gama de iphone shit pana la 4 si acum nu ma mai mut de pe samsung. mi-e o scarba inimaginabila de iphone din cauza restrictiilor si osului facut pentru retarzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...