Jump to content
evidef

defcamp.ro hacked, invitatie gratuita leeched

Recommended Posts

tare se mai lauda astia pe defcamp ca fac si dreg si sunt mari smecheri

pana una alta i-a uitati ce am gasit :

http://defcamp.ro/wp-content/uploads/Cupon%20defcamp.docx

mam jucat putin cu fisierul ala si are un cupon care iti da intrare moca. Aparent, is prea prosti, nu monitorizeaza inscrierile. mam inscris si merge.

cum am ajuns la asta? 0day intrun plugin de wp. have fun.

Link to comment
Share on other sites

cu mult(deloc) respect, e?ti un IDIOT din 2 posibile motive:

1. fi?ierul a fost l?sat acolo înainte ?i ce zici tu e fals, în cazul ?sta muie.

2. dac? ce zici tu e "oarecum" adev?rat, aveai undeva în footer :

Contacteaz?-ne la contact@defcamp.ro / +40746649998

unde puteai s? le descrii frumos problema, nu s? te por?i ca un nesim?it pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Cei de la Defcamp s-au apucat de dat cupoane unor persoane. Cred c? acum au vrut s? fac? un concurs sau ceva ?i s? dea cupoane ca premii. Încerc s? dau de Andrei ?i s? îi ar?t acest topic, s? vedem ce zice ?i el.

@evidef urât oricum, era mai frumos dac? le-ai fi raportat lor problema.

Link to comment
Share on other sites

Ma, conferinta nu este gratuita iar omul asta a gasit o vulnerabilitate intr-un site care trebuia sa fie super clean si secure. Din cate am citit mai sus, nu este vorba de inginerie in materie de securitate, acolo se putea preveni problema doar prin chestii basice cum ar fi permisiunile. Nu cumva vreti sa va dea omul numele lui complet, adresa, telefon si eventual sa va spuna ce a mancat astazi? Cati de aici nu va ascundeti in spatele unui nickname si a unui proxy ?

Asta e, a gasit vulnerabilitatea si a exploatat-o, nu a pus pe site ceva cu 'hacked by lascarica cel faimos'. Deci nu a facut stricaciuni.

Link to comment
Share on other sites

Eu abia acum am observat ca intrarea la conferinta e pe bani. Totusi nu inteleg rostul acestei alegeri, ori e loc de toata lumea interesata, ori e afacere?

Nu zic ca pretul cerut ar fi mult. E chiar accesibil, dar nu-i vad rostul.

Adica, eu daca vin cheltui peste 150E (motorina, mancare, alte alea) si mai dau inca 20-30$ ca sa intru la conferinta. Foarte tare!

Link to comment
Share on other sites

Eu abia acum am observat ca intrarea la conferinta e pe bani. Totusi nu inteleg rostul acestei alegeri, ori e loc de toata lumea interesata, ori e afacere?

Nu zic ca pretul cerut ar fi mult. E chiar accesibil, dar nu-i vad rostul.

Adica, eu daca vin cheltui peste 150E (motorina, mancare, alte alea) si mai dau inca 20-30$ ca sa intru la conferinta. Foarte tare!

Nu cred ca o sa se imbogateasca nimeni pe baza acelei taxe de intrare, dar orice eveniment de acest gen are si anumite cheltuieli care pe care organizatorii trebuie sa le amortizeze cumva.

Link to comment
Share on other sites

nu vi se pare totusi ca discutia devine din ce in ce mai penibila? Eu as recicla topicul asta. Sau e mai important de discutat despre valoarea defcamp contra valoarea biletelor de intrare si obtinerea lor moca (frauda bre!) Sugestii ca nu ma bag peste alti moderatori/admini.

Da nu de alta da abia am plasat un troian in Cinema City si cred ca o sa imi printez cate 3 bilete la 3D in fiecare weekend.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...