Jump to content
skipper

Demararea procesului de "de punere a industriei pe stop" a unei companii frauduloase.

Recommended Posts

Salut baieti...

Nu cred ca este forumul potrivit, dar dat fiind faptul ca voi trata si anumite aspecte care tin de securitate & other shit m-am gandit ca la off-topic e cel mai potrivit...

Vreau sa va cer parerea in cazul demascarii unei fraude la nivel major.

O companie de publicitate care vezi doamne sta in spatele unui targ de carte, isi bate joc efectiv de toti angajatii.Banii cu greu munciti si ore nedormite pentru intocmirea rapoartelor si plm, ii primesc dupa luni de zile, in transe.Pe langa asta cei care sunt "promoteri" adica sclavii ei care aduc vanzari pentru targul lor de cacat, muncesc pe 33 de lei/zi si pe langa asta li se cauta nod in papura in asa masura incat sa nu isi mai primeasca banii.Ca vezi doamne a disparut nu stiu ce si trebuie platit...

Nu o luati ca pe o razbunare pentru ca nu am fost prejudiciat direct.Nu intelegeti gresit.

Intrebarea mea ar fi urmatoarea:

Prin ce metode ortodoxe/neortodoxe/catolice/budhiste etc trebuie operat astfel incat totul sa iasa la iveala si alti oameni nevinovati sa nu si-o ia in gura?

Va cer parerea pentru ca aici in comunitatea RST exista tot felul de oameni care nu se ocupa numai cu spartul si cacaturi de genu.Sunt o gramada de oameni cu coloana vertebrala care pot da sfaturi utile.Aviz carnatilor care se vor baga in seama cu japca.

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

O cale legala ar fi o reclamatie la ITM.

Dar cum demersurile in cazurile astea se produc (daca se produc) foarte greu, ei vor primi o amenda destul de mare sau chiar posibil sa le fie retras dreptul de a mai rula acea firma.

Cel mai bun lucru ar fi sa iei contact cu un jurnalist/televiziune si sa se faca un articol/reportaj despre subiectul asta.

Mass media este cea mai puternica arma.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns, Redcoder.Vorbim de contracte...

Aaaa da acele contracte pe care ei le modifica de la ora la ora si in care precizeaza ca daca nu stai 2 sapt cu ei si te razgandesti nu iti mai primesti banii.

Vorbim de clauze in care esti efectiv, sclav pentru 200lei /6zile/12ore/zi.

Evaziune fiscala dusa pe cele mai inalte culmi pentru ce?pentru 500 de lei maxim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...