Jump to content
hirosima

care sunt dezavantajele unui gevey sim

Recommended Posts

Am avut eu cateva luni cu gevey pana l-am decodat neverlocked. cel mai mare dezavantaj este ca nu iti merg notificarile push. iar al doilea dezavantaj este ca din cand in cand telefonul pierde semnalul si trebuie restartat (cam o data la 1-2 saptamani, dar poate deveni frustrant daca pica exact cand astepti un telefon important)

Link to comment
Share on other sites

Ca sa-l activezi trebuie sa initiezi un apel catre 112 . Deblocheaza numai anumite "baseband" (cum plm se zice "banda" la plural cand e vb de cea a telefonului , benzi sau bande :)) ) , deci nu poti sa-i faci actualizari oficiale telefonului , trebuie sa faci actualizari doar instaland "custom firmware" . E putina bataie de cap .... in rest e ok ca il iei la un pret mai mic decat cele factory unlocked.

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Am avut eu cateva luni cu gevey pana l-am decodat neverlocked. cel mai mare dezavantaj este ca nu iti merg notificarile push. iar al doilea dezavantaj este ca din cand in cand telefonul pierde semnalul si trebuie restartat (cam o data la 1-2 saptamani, dar poate deveni frustrant daca pica exact cand astepti un telefon important)

Notificarile nu merg din cauza certificatelor push care sunt generate/salvate pe telefon cand telefonul este activat in iTunes. Merge pacalit chiar daca are gevey sim + hacktivare sa mearga push notifications. :)

Cat despre gevey sim, nu le halesc, simt ca nu am libertate cu telefonul meu sa fac ce vrea pula mea cu el. Prefer neverlocked, daca aveti posibilitatea, cumparati neverlocked, gevey are probleme de semnal, conexiune proasta 3g, mananca bateria, incinge terminalul + ca se vede urat sim-tray-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...