Jump to content
Nytro

Defcamp 2012

Recommended Posts

@Andrei: Bitcell =>(acum ceva timp) WorldIT reader => DefCamp Blog => Bilet gratis + am dat de RST.

A trecut o zi, hai cu noua provocare :P daca se va schimba si va mai fi valabila oferta.

Apropo de "Capture the Flag", etapa de calificari se face "de acasa" ?

Gen se face o echipa de maxim 5 si rezolvam de acasa probleme(daca suntem capabili :)))

Daca e asa pot fi virtual 5, se poate trisa cred :P

Oricum lasand asta, eu ca simplu doritor de participare, singurel, pot sa ma insciu "la misto" ? :P, Gen sa vad problemele, sa ma distrez putin....(oricum nu as avea sansa de altceva).

Chiar, cata lume a reusit sa rezolve pana acum challenge-ul?

Apropo salutare lume, ne vedem la eveniment ;;)

Link to comment
Share on other sites

@new_luca Interesant de stiut modul in care ai ajuns sa citesti despre defcamp. :-)

Intr-o alta ordine de idei, ne miscam putin mai greu. Pana nu apare noul challenge, celalalt e valabil.

Calificarile la CTF se fac de acasa si e de maxim 5, minim 1. Nu e o problema trisatul. Din partea mea, poate fi o echipa de o persoana cu 100 de insi in spate care gandesc totul. Nu asta e relevant.

Da, poti sa te inscrii singurel.

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

@Andrei: ok, reformulez. Ma intrebam daca dupa inscriere prin formular, primim un E-Mail gen "Thank you for registering" sa stim daca s-a facut inregistrarea echipei sau nu. :-/

Nu, dar iti pot confirma daca vrei prin pm daca imi dai detalii.

LE:

@new_luca Esti tu paranoic. Am si numarul celor care l-au rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca a trecut unul din evenimentele importante exact in perioada cat a stat RST jos, voi incerca sa povestesc cam ce a fost :

1. Prezentarile de dupa eveniment (mai lipsesc foarte putine)

http://www.slideshare.net/DefCamp

2. Fotografii de la eveniment

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.347794515318337.73587.116250668472724&type=3

Pe langa asta, petreceri in fiecare seara, blackout-uri pentru unii dintre noi, flirt pentru unii, poker, nebunii, am pus tara la cale, hacking la DCTF, ne-am simtit bine si am discutat chestii. :-)

We will be back. :-)

Link to comment
Share on other sites

Genial evenimentul, foarte bine organizat si din cate observ, pe an ce trece are o anvergura din ce in ce mai mare. Sa fie si la anu, si mai mare, si mai bun si sa pot veni si eu la petrecerile de dupa, eventual ^_^

Si cine stie, poate o sa fie si regionalizat, un lucru din ce in ce mai probabil in viitor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...