Jump to content
io.kent

parerea mea!

Recommended Posts

as sigur ca multi dintre voi o sa ziceti ca nu e bine, si ca e o porcarie, sau asa mai departe,

propunerea mea este asa, orice membru din RsT, azi primeste BAN, dupa o jumate de ora, face cont nou, cutarescu, intra cum nu sar fi intamplat nimic, si poate sa descarce orice program vrea, sau are nevoie, evident daca e fara parola si mai usor,

parerea mea e asa, sa avem o optiune cand postam, de ex, programul cutare, poti sa vezi pozele, poti sa vezi detaliile, dar ca sa al descarci trebuie sa ai 20 sau 50 de posturi, ca altfel nu poti vedea continutul URL,

evident ca trebuie sa fie si o limita de posturi de adaugare, 100 sau 200, maxim,dar cei care intr-un adevar au nevoie de program no sa se comporte aiurea, si o sa aibe grija de comportament, orice stire orice program, sa se ascunda linkul de descarcare,,

e o parere!

Link to comment
Share on other sites

eu sunt de parere ca are dreptate baiatul ,

1. se poate face restrictii pe ip (daca ai intrat o singura daca cu un ip care este asociat cu un cont banat sa se baneze si contul actual) - regula asta nu trebuie publicata

2. restrictii pe posturi cum este si pe cel mai mare forum de black seo din sud-estul google-ului!!!

//edit : daca nu ai 100 posturi DE CALITATE (exceptand 100 posturi cu bravo , bun program , felicitari)

3. la inregistrare sa se foloseasca un set de intrebari (cunostinte minime) - asa s-ar ridica forumul !!!

eu sunt de parere ca punctele 1 si 2 ar trebui revizuite

eu personal m-am saturat de useri cu 2 posturi sa umple forumul cu prostii!! (dai ban ? nu-i problema , avem cum)

si vorba aia nu e greu sa faci un program de black seo cu deathbycaptha support sa termini un forum (daca nu folosesti xrumer-ul ) :)) (glumesc ca sunt beat)

//edit mi-as da like singur la post la cat de beat sunt =))))))))

Edited by MrEnrich
Link to comment
Share on other sites

Cine mai e de acord ca trebuie dat test la inregistrare?

Ironia este ca: momentan nu am multe reply-uri/thread-uri dar sunt de acord sa se introduca acel test.Dar sa nu fie vorba de testul in sine,sa fie vorba de raspunsul corect,mai exact cautarea raspunsului corect (prin alta logica decat prin incercarea de a gandi raspunsul).

Link to comment
Share on other sites

Ironia este ca: momentan nu am multe reply-uri/thread-uri dar sunt de acord sa se introduca acel test.Dar sa nu fie vorba de testul in sine,sa fie vorba de raspunsul corect,mai exact cautarea raspunsului corect (prin alta logica decat prin incercarea de a gandi raspunsul).

Putem pune un hash generat la intamplare care trebuie postat in plain-text. Si algoritmul de criptare se poate lua tot random.

Link to comment
Share on other sites

test la inregistrare... ar fi misto ceva care ii obliga sa caute ceva pe google de vreo 8-10 ori... si search pe rst de vreo 8-10 ori... si la sfarsit: Felicitari, ai invatat sa cauti daca o sa contiuni asa si nu vei pune intrebari cretine inainte sa cauti atunci ai un loc la noi in celula..., daca nu... mars la costinesti :))))

Link to comment
Share on other sites

Si eu propun macar un test banal la inregistrare ca orice IQ sub 100 sau negativ sa nu ne polueze degeaba.

Ceva gen valoare lu' pi cu 3 decimale sau valoarea lui i sau ceva ce trebuie sa stie orice Gheorghe pune mana pe o tastangura.

Orice e mai bun decat ce e acum. Ieri era dracu stie ce strainez cu nume de roman si cerea parola pentru un scanner or something. Plm, da-i in cacao, nici macar nu s-a obosit s-o caute, nici chiar asa :|

Link to comment
Share on other sites

acu parca 2 ani era testu cu broastele de 1 aprilie. Era bun ala?

Faci test hack: lumea intra sa ceara, sa invete, sa se laude. In primele 2 cazuri ii banezi ca nu stiu hacking si il pastrezi pe al treilea care se lauda ca stie hacking pana iti bagi pula in el de laudaros si ii dai ban. Cu ce ramai?

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Ce test la inregistrare ma?... Ia schimba-titu parola la cont si fa-te ca o uiti, apoi creeaza-ti un cont nou sa vedem daca treci testul. Tie iti este usor deoarece ai cont... de ce sa nu aiba si altii ocazia de a-si face cont si s ainvete si ei lucruri noi.

registration closed/se pare ca s-a hotarat:D

Du-te tare cu registration closed!... Acelasi sfat ti-l dau si tie cu schimbatul parolei... Apoi dupa ce se inchid inregistrarile sa trimiti mail la admin[at]rstcenter.com ca vrei sa iti faci cont.

Link to comment
Share on other sites

ok. Test simplu. Sa fie pe forum numai cei care au avut vreodata acces la programare.

intrebare: cat fac 2^2. Avand in vedere ca simbolul ^ ca putere nu e cunoscut decat in breasla.

ca sa fie si un pic cunoscator in puterile lui 2 baga un 2^16=? Ca un cunoscator ti-o zice pe de rost.

Pentru a departaja si anumite varste folosim in loc de captcha intrebarea SQRT(4)=? Da nu mai stiu in ce clasa se invata radicalul.

Multumiti?

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Reopened

Este totusi o sugestie, nu spune nimeni ca trebuie implementata, dar sunt ideile userilor.

Lasa-i sa-si spuna parerile, iar in final vedem ce si cum.

Deci r?spunsul este Nu! Closed.

Decizia asta nu iti apartine tie.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...