Jump to content
Mike1451859567

2Pixeli - Tutoriale

Recommended Posts

Ai inceput foarte rau. Domeniul gratuit inspira ca nu esti sigur pe tine, ca nu esti pregatit sa iti pui limitele la incercare si ca nu doresti sa investezi minim 10RON pe luna in acel site.

Cu designul ai picat iar, cum sa oferi tutoriale despre design cand tu nu ai un design creeat de tine(si desigur sa fie unul exemplar). Sunt la moda siteurile simple dar cu mult ajax si flash pe ele, daca vrei sa rezolvi ceva trebuie sa impui standarde puternice. Un design atragator da nota de originalitate si pe langa asta este si "placut la ochi" .

Uite un ScreenShot despre cum imi arata mie siteul tau: http://i.imgur.com/hqNu6.jpg

Daca esti minor, fa niste proiecte mici pentru una sau mai multe persoane, si in 2/3 zile o sa ai domeniu + host. Si inca ceva, esti sigur ca la asta te pricepi?(la tutoriale)

Link to comment
Share on other sites

Template-ul e temporar.

Link-urile nu merge decat (HTML) pentru ca nu am labes pentru restu : adica inca nu am postat nimic din celelalte sectiuni.

Cat despre continut nu e problema .. am cu ce.

Domeniu se poate rezolva.

Blogul are 2 zile.. inca e doar un gand. Stiu ca pot face ceva frumos dar inca nu sunt sigur daca va iesi ceva din el intr-o buna zi.. si nu vreau sa-mi irosesc nici timpul degeaba.

Din cate am vazut sunt foarte multe site-uri/forumuri cu tutoriale.

Ma gandeam si la tutoriale video .. dar ma intreb daca se merita.

Si multumesc frumos pentru reply-uri.

Link to comment
Share on other sites

Template-ul e temporar.

Link-urile nu merge decat (HTML) pentru ca nu am labes pentru restu : adica inca nu am postat nimic din celelalte sectiuni.

Cat despre continut nu e problema .. am cu ce.

Domeniu se poate rezolva.

Blogul are 2 zile.. inca e doar un gand. Stiu ca pot face ceva frumos dar inca nu sunt sigur daca va iesi ceva din el intr-o buna zi.. si nu vreau sa-mi irosesc nici timpul degeaba.

Din cate am vazut sunt foarte multe site-uri/forumuri cu tutoriale.

Ma gandeam si la tutoriale video .. dar ma intreb daca se merita.

Si multumesc frumos pentru reply-uri.

Daca faci din pasiune, inseamna ca esti pregatit sa iti dai mult din timpul tau pentru el (ceea ce nu observ la tine) si ca esti pregatit sa investeti in el cel putin 10 lei.

Pai la continut, cum adica ai cu ce? Doar nu te astepti sa copiezi de la alte siteuri si sa ai vizitatori. Esti sigur ca esti destul de competent pentru atatea categorii de tutoriale? Esti constient ca la inceput(1-2 luni) vor fi zile in care va trebuii sa stai si cate 8 ore doar ca sa ai o baza solida de tutoriale ca sa poti sa te apuci de promovare?(siteul nu se promoveaza singur, nu trebuie sa pui doar tutoriale, trebuie sa ai si vizitatori care se rezolva cu timp si/sau bani)

Esti sigur ca esti atat de profesionist incat sa iti imparti cu altii cunostintele(nimeni nu vrea tutoriale despre folosirea notepad-ului si paint-ului). Si esti sigur ca ai resursele necesare(bani si programe) pentru a putea tine siteul online si cu tutoriale noi fata de alte siteuri dupa aceeasi nisa? Si in utlimul rand dar nu cel din urma esti sigur ca ai unde pune videocilipurile, deoarece daca le pui pe youtube cu o melodie piratata pe fundal te poti alege cu continutul pierdut asta din cauza unei persoane care iti vrea raul?

Edited by eusimplu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...