Jump to content
adigzu

Salutare tuturor !

Recommended Posts

Salutare!!! Ma numesc Adrian(Adi,cum zic prietenii) am 18 ani, sunt din Craiova.

In primul si primul rand sunt aici pentru a invata de la voi si de la acest forum multe lucruri drespre hacking si cracking,cunostintele mele in domenile acestea sunt cat de cat limitate.(dar ma descurc binisor)

Dorinta mea de baza pentru inceput este ca vreau sa invata sa "sparg"diferite site-uri(ma refer la site-uri usoare nu va ganditi ca vreau sa va intreb cum sparg NASA),daca se poate sa ma ajutati voi personal sau daca nu sa ma indrumati spre posturi care contin ce imi trebuie pentru a invata si a pune in practica. Ce stiu eu sigur este ca la voi gasesc raspunsul si ajutorul de care am mare nevoie.

Daca nu doriti sa ma ajutati si aveti chef de caterinca,mici si bere,atunci nu este necesar a va obositi sa ma injurati pentru ca creati o atmosferade de "rahat" pe care nu cred ca o doreste nimeni.

Intrebarea mea ramane: Poate sa ma ajute si pe mine cineva ?

Multumesc!!!

O zi buna tuturor !!!

Edited by adigzu
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Sa "spargi" site-uri.. nu este cel mai indicat lucru pe care ar trebui sa il inveti.

Ai face bine sa inveti ceva mai util.

Iar pentru a "sparge" site-uri trebuie sa cunosti cum sa exploatezi anumite vulnerabilitati.

Link to comment
Share on other sites

Nu merita sa ajuti lumea asta sau mai ales romanul nu merit,peste tot unde am fost toti imi ziceau sa ajuti omul...era o vroba „Drumul spre iad e pavat cu inten?ii bune” nu mai merge cu binele in lumea asta "PACAT".

Am venit aici pentru a invata si a pune in practica pentru ca m-am saturat sa stau ca pul...sa vad cu alti isi bat joc de mine sau de alti oamnei .

Multumesc mult de ajutor !! O comunitate super ! (nu ma astp 88 de Views si 5 Replies ) WOW!

Nu stiu daca am voie sa fac aici double-post.

Link to comment
Share on other sites

Sa spargi site-uri? Nu se poate asa ceva. Trebuie invatat modul de functionare a mecanismului din spatele paginilor web, pentru ca acolo trebuie tu sa lucrezi, iar pentru a face asta cel mai usor e sa inveti sa creezi ceva pentru a-i afla vulnerabilitatile.

Nu te lasa influentat de prostime; Sunt multe moduri de atac asupra unui site web care nu se rezuma la 'sql injection'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...