Jump to content
dragosh1904

Ce telefon ai alege?

Ce telefon ai alege?[argumenteaza]  

37 members have voted

  1. 1. Ce telefon ai alege?[argumenteaza]

    • Samsung S2
      20
    • Xperia S
      10
    • Htc One S
      0
    • Altul mai ieftin
      7


Recommended Posts

Salutare la toti!

Stiu s-a mai intrebat acest lucru dar ce telefon imi recomandati pentru un buget de maxim 1700 ron in cazul in care:

* imi place android os

*vreau ceva ce este performant dar in acelasi timp sa tina si bateria

*un telefon rezistent cat de cat

*nu prea ma incanta ideea Second Hand

preferintele mea ar fi samsung s2 Telefon mobil Samsung I9100 Galaxy S2, 16GB, Black I9100 Galaxy S II - eMAG.ro

sau

http://www.emag.ro/telefon-mobil-htc-one-s-black-53845/pd/EMGCTBBBM/

insa stiu ca e un pic cam vechi si cam mare si am inteles ca are si cateva probleme cu semnalul.

ar mai fi:

xperia s

Telefon Mobil Sony XPERIA S, White 52555 - eMAG.ro

sau sa imi iau unul mai ieftin care nu are performante voi ce imi recomandati?

Numai bine!

Edited by dragosh1904
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Chiar ieri discutam cu un prieten legat de s2-ul de pe emag. Sincer, mie mi se pare cam scump. Nu-l vad sa isi merite banii... Daca chiar vrei s2, intra pe price.ro, si vezi unde-l gasesti mai ieftin :).

Parere personala: as mai pune vreo 300 lei, si mi-as lua un s3. Care crede-ma pe cuvant ca merita. Asta in cazul in care nu te deranjeaza marimea (telefonului, bineinteles).

Telefoanele din gama Sony Xperia sunt foarte bune. Ti le recomand cu caldura.

Daca totusi vrei ceva mai ieftin, ti-l recomand pe asta. Multa lume mi-a spus ca e un telefon foarte bun, si comentariile de pe emag vad ca sustin acelasi lucru.

Gandeste-te in primul rand la ce vrei sa folosesti telefonul, si daca crezi ca merita investitia. Ti-o zic din perspectiva mea, care imi schimb telefonul de cel putin 2-3 ori pe an, din plictiseala (daca crezi sau nu...). De multe ori am ajuns la concluzia urmatoare "Proasta afacere am facut...". Cumpar un telefon cu 10-15 milioane, am grija de el ca de ochii din cap, il tin in husa, nu ii dau nici macar folia originala jos de pe ecran, si ajung sa il vand dupa cateva luni la nici juma' de pret...

Edited by Play4Fun01
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Chiar ieri discutam cu un prieten legat de s2-ul de pe emag. Sincer, mie mi se pare cam scump. Nu-l vad sa isi merite banii... Daca chiar vrei s2, intra pe price.ro, si vezi unde-l gasesti mai ieftin :).

Parere personala: as mai pune vreo 300 lei, si mi-as lua un s3. Care crede-ma pe cuvant ca merita. Asta in cazul in care nu te deranjeaza marimea (telefonului, bineinteles).

Telefoanele din gama Sony Xperia sunt foarte bune. Ti le recomand cu caldura.

Daca totusi vrei ceva mai ieftin, ti-l recomand pe asta. Multa lume mi-a spus ca e un telefon foarte bun, si comentariile de pe emag vad ca sustin acelasi lucru.

Multzam pt raspuns.

hmm da dar nu stiu ce sa zic telefon facut de romani tare frica imi e la cum o sa se comporte touchul si camera la allview

@ Config. Mi as lua de pe okazii dar imi e sa nu iau teapa!

Link to comment
Share on other sites

Da, recunosc, si eu sunt putin cam sceptic, pentru ca e facut de romani. Oricum touch-ul p5-ului da clasa multor telefoane, iti spun eu. Daca chiar vrei sa vezi un touch "ca fanul", iti recomand cam orice telefon LG. Touch-screen de calitate mai proasta ca la lg-uri, eu n-am avut ocazia sa vad. Bine, nici nu am incercat cine stie ce telefoane chinezesti (copii dupa iphone si alte rahaturi)

Pe okazii e cam riscant, daca nu e vanzator cu multe calificative primite la licitatii mari. (nu la creioane, agrafe, pixuri, etc)

Si eu am cumparat 2 telefoane de pe okazii (unul nou, altul folosit vreo luna), si crede-ma ca de fiecare data cand am deschis pachetul am avut emotii. Noroc ca am dat peste oameni cumsecade.

Link to comment
Share on other sites

Eu personal nu as cumpara un telefon atat de scump. Pur si simplu pe mine nu ma ajuta mai mult un telefon de 2000 lei decat unu de 500 - 600 lei. Parerea mea.

Daca totusi vrei tu sa iti iei un telefon de asta si crezi ca merita iti recomand cu caldura Samsung Galaxy S II negru sau alb. Iti ofera o gama super larga de aplicatii, usurinta in utilizare, autonomia bateriei destul de buna si posibilitate de personalizare. Chiar daca nu pare, cand il tii in mana si il manevrezi se simte diferenta care face 1000 de lei in plus. E usurel, are ecran mare, dar nu exagerat, e subtire si se misca bine. Ii fac reclama deoarece l-am folosit si stiu ce poate face :).

Daca ar fi sa ma iau dupa raportul calitate - pret, nu si dupa experienta pe care o am cu telefoanele de genul asta ai putea sa mergi lejer pe HTC One S. Din detaliile tehnice si prezentari pare un telefon bun si mai performant ca un S II. Dar pur si simplu nu am atins unul niciodata si nu stiu ce poate. Deci nu pot sa te sfatuiesc.

P.S: Iti recomand PCgarage cand mai vrei sa faci cumparaturi de electronice online. Preturile sunt cele mai mici, baietii sunt seriosi + ca ai un forum specializat. Si daca esti pe faza prinzi reduceri mai mereu :). De ex. acum, daca cumperi telefonul si esti norocos castigi si un laptop :>. + ca mereu ai promotia "Da pe goarna si iesi pe plus". Folosesti codul celui care te-a sfatuit sa iti iei ceva de pe site si primesti o reducere de 1%, iar el primeste 2% din valoarea comenzii tale.

Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru raspunsuri! E super ok Sony insa ce nu mi place mie e ca nu ii poti pune card bateria care tine putin si ca are cacaturile alea la incarcator.

inca la S2 nu gasesc dezavntaje asa mari:).

Sa vedem ce ofer BF :).

Ps am gasit pe price.ro S2 la 1400 ron nush cat de adevarata o fi oferta aia!

Mai astept si opinile altora!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...