Jump to content
megatyper

Megatypers . Pas cu pas .

Recommended Posts

Aceasta metoda de a obtine un venit suplimentar consta in copierea si scrierea unor cuvinte ce va vor aparea sub forma de imagini, intr-un timp de 15 secunde. Pentru 1000 de cuvinte introduse veti primi cate 1$/0.90 $/0.75 $/ depinde de oferta in fiecare saptamana . Nu trebuie sa platiti nimic si veti lucra oricand doriti dumneavoastra. Totul depinde de rapiditatea cu care tastati cuv. si de cat timp alocati pentru acest job. Se pot face 100$ lejer pe luna !

Pentru inceput va trebui sa va faceti un cont pe acest site: MegaTypers | INDEX , accesand butonul “SIGN UP” si completand formularul de inscriere cu numele, prenumele, o adresa de mail valida, parola si nu in ultimul rand adresa de mail aferenta contului de PayPal (serviciul prin care veti intra in posesia banilor).

La “Invitation code” completati urmatorul cod: 4RKS , si va voi ajuta in legatura cu orice nelamuriri in acest topic .

Puteti incepe sa lucrati dand click pe "Solve Images" (partea stanga-sus).

Va trebui sa scrieti in casuta cuvintele exact asa cum apar in imagine dupa care sa apasati enter. Imaginile urmatoare vor aparea automat:

Daca o imagine este complet ilizibila, va trebui sa apasati butonul: “DON`T KNOW” sau tasta “Esc”:

Veti vedea, de asemenea, deasupra imaginii timpul ramas pentru introducerea textului. Va trebui sa va incadrati in acest timp, altfel va aparea pe ecran un mesaj de eroare:

Cand vreti sa luati o pauza sau sa va opriti, tastati textul in casuta si NU apasati enter ci dati click pe "SUBMIT AND PAUSE". Este singura metoda prin care puteti inceta lucrul:

Nu tasta la nimereala!

Este de inteles faptul ca se mai greseste si putem trece cu vederea daca nu se intampla prea des. Este total interzis a se tasta alt text decat cel din imagine(riscati sa vi se suspende contul definitiv).

Apasati butonul “DON’T KNOW” numai atunci cand imaginea este ilizibila!

Evitati sa apasati acest buton in cazul in care imaginea se incarca prea greu.

De asemenea rapiditatea cu care apar imaginile este direct influentata de conexiunea la net.

Pentru a vedea suma acumulata dati click pe "Profile and Payments”. In aceasta pagina veti gasi informatii precum:

-Suma de bani acumulata.

-Pragul minim la care veti obtine o plata(min. 3$).

Platile se vor face in fiecare zi de luni prin serviciile:

-Paypal;

-Liberty Reserve;

-Webmoney.

Obs! Plata prin alte servicii ca: Western Union, Mail Order Checks and Debit cards, se va face odata pe luna.

Eu deocamdata nu am scos nici o plata azi am auzit si eu de site ...

Acu ramane la alegerea voastra daca la Invitation code vreti sa puneti codu meu sau nu ...

Eu v-am prezentat siteul in mare parte

Daca aveti nelamuriri le astept aici sa va raspund .

Plati am vazut o groaza pe net nu are rost sa pun ... sunt

Link to comment
Share on other sites

mai multi $ aduni daca strangi carucioarele cu 50 de bani la supermarket

nu mai zic ca apar codurile alea cu delay...stai sa te holbezi vreo 13 refresh`uri pana apare alt cod...sa zici ca tu tastezi repede captcha...dar ei ti le dau la 20 de secunde...bagi pla in inima lor...am incercat si eu...le dadeau unu dupa altu si dupa s-au futut in cur...dadeau 1 ..dupa referesh...refresh...refresh....refresh si stateai ca ursu asteptai sa apara un captcha....

iti prajesti ochii de pomana

Link to comment
Share on other sites

Fail :))

Trash.

"Pentru 1000 de cuvinte introduse veti primi cate 1$/0.90 $/0.75 $/ depinde de oferta in fiecare saptamana"

1000 de cuvinte * 10 secunde/cuvant = 10000 de secunde.

10000 de secunde / 3600 = 2.5 ORE

Cu alte cuvinte castigi 3 dolari / ZI lucrand 8 ore / ZI. Adica 100 de dolari pe luna.

Castig mai mult daca stau sa caut monede pe jos.

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

eu personal as prefera sa mor de foame decat sa bag captcha-uri ... dar stiu ca exista oameni care scriu articole de 1000 de cuvinte in mai putin de 30 de minute deci la captcha ar trebui sa fie floare la ureche ... daca ar reusi sa mentina ritmul timp de 8 ore ar face vreo 15$ pe zi... (45RON) adica peste salariul minim pe economie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...