Jump to content
FiliBlox

Cum sa gasesti un site vulnerabil foarte repede

Recommended Posts

Nustiu in ce masura va fi de folos dar eu ma risc si il postez.

Un mini tutorial despre cum ai putea sa gasesti site-uri vulnerabile foarte usor cu google.ro

Tastati in casuta de cautare google site:.br inurl:".php?id="

.br semnifica tara unde sa fie gasit site-ul, daca doriti din romania puneti .ro

Daca considerati ca acest tutorial este mult prea simplu si nu trebuie pus pe rst, il puteti muta la cos ( nu ma deranjeaza )

Edited by FiliBlox
Link to comment
Share on other sites

Care e problema ? Ca nu i-ti convine la acest tutorial, de i-ti vine scarba daca il recitesti ?

Nu ai vrea sa iti dau tutorial, despre cum faci bani cu fileice ? Pentru asa ceva cred ca zici " recitesc tutorialul cu mare placere "

Nu mai continui, doar administratorii/moderatori au dreptul sa stearga acest topic.

Link to comment
Share on other sites

Puterea lui google e nelimitata.

Hai sa incercam si altceva.

site:.br ext:php upload

(va trebui sa cautati, dar si rezultatul e pe masura)

ext:sql (asta o puteti combina cu ce vreti voi de exemplu intext:"password" ... direct bazele de date)

ext:txt inurl:htaccess site:.cevretivoi

ext:txt intext:visa (asta sa nu faceti.)

I can go on all night

Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu....dork-uri sunt o gramada......dar imaginatia....sa vedeti cate scripturi php cu vulnerabilitate sunt....eu imi compun singur dork-urile, dupa nevoie....si tin sa spun ca cel putin 3 de pe prima pagina a cautarilor au fost vulnerabile. Daca stiti cu ce sa mananca...go ahead..try! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...