Jump to content
soimuletzu1

Aplicatii Samsung Galaxy S3

Recommended Posts

Salutare , am descarcat cateva aplicatii mai mari pentru telefon dar ma incurc cand trebuie sa le instalez , nu am gasit nici un tutorial explicit incat sa pot sa inteleg cum se instaleaza. Rog cei care stiu sa imi explice si mie cum se face exact. Deci eu am 2 fisiere in jolderul jocului un fisier .apk si inca unu cu numelejocului-cache.rar. Cum trebuie sa le copii in telefon ? dupa cum accesez raru ? Trebuie dezarhivat sau ... ? Astept raspuns. Ms

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Nu prea stiu despre ce aplicatie este vorba, si de ce ai si acel .rar...probabil o fi vreun update sau ceva. In fine, ca sa instalezi aplicatii "piratate", instaleaza din playstore Astro. Copiaza fisierele aplicatiei pe telefon, prin cablul de date, iar apoi din astro du-te in folderul unde e aplicatia respectiva, intra pe .apk, si da-i install.

Sper ca am explicat destul de simplu. Daca mai ai nelamuriri cumva, posteaza aici, sau trimite-mi un mesaj privat.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Rulezi din telefon fisierul .apk si o sa se instaleze ca orice alta aplicatie din market. Apoi ar trebui ca in .rar sa ai restul fisierelor ce trebuiesc duse (de obicei) in folderul android -> obb. Daca nu chiar acea arhiva ar trebui plasata acolo. Nu e mare inginerie sa instalezi niste aplicatii pe Android.

Inca ceva, telefonul e codat/decodat sau are root ?

Link to comment
Share on other sites

descarca APPINSTALER de pe telefon acel program scaneaza apk-urile de unde alegi tu ,,local-disk, sau card, asa il poti instala .. acum na depinde ce fisiere are jocul de obicei intri de pe calculator in telefon la ANDROID/DATA si acolo sunt multe foldere cu jocurile instalate de pe google play daca ai>> de ex daca ai un joc nfs fisierele pe care leai dowloadat le pui in android/data in folderul respectiv.ATENTIE DACA CE AI DESCARCAT ESTE UN FOLDER TU NU PUI FOLDERUL ACOLO CI CE ESTE IN EL

sper ca team ajutat:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...