Jump to content
Nytro

Modificari forum

Recommended Posts

Nu e nevoie de sau altceva. Daca postezi direct link-ul catre imagine sau iei Copy/Paste un text care are si imagini, vor fi puse automat.

Da, evident ca apar probleme la formatare si se poate ca uneori sa nu ia imaginile, IPBoard foloseste CKEditor si nu e 100% stabil sa mearga in toate cazurile, dar e imbunatatit constant.

Link to comment
Share on other sites

Spre exemplu la sectiunea "Discutii generale" 

- sa se scoata "discutii incepatori" sau integrat in sectiunea "ajutor" 

- "stiri securitate" - integrat in alta parte

- "cereri" integrat in sectiunea "ajutor" 

- "sugestii" - sters

- "linkuri" - integrat in aceeasi sectiunea unde vor si "stiri securitate" 

- "discutii non-it" sa fie topicurile direct in "off-topic"

 

Astea ar fi cateva din parerile mele, revin cu alt post si pentru alte sectiuni.

Edited by AndrusKanu
Link to comment
Share on other sites

FYI In ultima jumătate de oră forumul funcționează cu intermitențe(verificat și pe siteuri de genul isitdown). Nu știu dacă aveți implementat un sistem de monitorizare pentru a putea confirma. Poate vreun admin face modificări la server sau poate "somebody might be doing something nasty" . Indiferent, mă gândeam că e bine să fiți informați.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum probabil se poate vedea, am facut cateva modificari la structura forumului.

1. Sugestii este subcategorie la Anunturi, nu era necesara categorie dedicata

2. Bloguri si bloggeri de la Link-uri nu mai exista, link-urile au fost mutate in categoria "Link-uri" (doh)

3. Categoria Fake News a fost momentan ascunsa

4. A aparut o noua categorie - "Securitate web" unde se poate discuta orice legat de web security si se pot posta tutoriale din aceasta categorie. Am mutat ce am gasit pe la Tutoriale engleza pana in 2015, cand am timp mai mut acolo, dar ar trebui sa fie relativ OK

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nytro said:

Dupa cum probabil se poate vedea, am facut cateva modificari la structura forumului.

1. Sugestii este subcategorie la Anunturi, nu era necesara categorie dedicata

2. Bloguri si bloggeri de la Link-uri nu mai exista, link-urile au fost mutate in categoria "Link-uri" (doh)

3. Categoria Fake News a fost momentan ascunsa

4. A aparut o noua categorie - "Securitate web" unde se poate discuta orice legat de web security si se pot posta tutoriale din aceasta categorie. Am mutat ce am gasit pe la Tutoriale engleza pana in 2015, cand am timp mai mut acolo, dar ar trebui sa fie relativ OK

Categoria Web Development? 

 

Aveam un bulk de articole

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Dat fiind faptul ca a fost un val recent de oameni noi care si-au facut cont doar a cere o invitatie de Filelist, am adaugat un motiv nou in regulament pentru care se poate primi avertisment.

  

On 2/5/2016 at 4:32 PM, Nytro said:

Actiuni pentru care veti primi un avertisment (warn):
- Off-topic - Daca va abateti de la tema de discutie a unui subiect
- Post dublu - Nu faceti mai multe posturi consecutive
- Post inutil - Nu potati doar de dragul de a posta ci doar daca aveti ceva util de spus
- Redeschidere topic - Verificati daca ultimului post intr-un topic, daca nu s-a mai postat de cativa ani nu postati nici voi
- Insultare membru - Fara atacuri la persoana sau injuraturi
- Nume inadecvat - Pentru un topic, alegeti un titlu care sa rezume postul
- Limbaj inadecvat - Respectati regulile gramaticale, fara sh, tz sau altceva, nu sunteti pe IRC
- Link-uri cu referral - Fara adf.ly sau alte mizerii

- Crearea unui cont pe forum doar pentru a cere invitatii pe trackere, alte forumuri, etc.

- Altul: orice abatere care nu se incadreaza in aceste categorii


De asemenea, daca aveti nevoie de vreo invitatie pe vreun site sau daca puteti da, postati aici. Topicul e sticky in sectiunea Off-topic >> Discutii non-IT.

Orice alt topic facut pentru a cere invitatie pe vreun site va fi ori mutat sub topic-ul de invitatii, ori sters.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...