Jump to content
phynx

Atestat

Recommended Posts

Buna RST. M-am apucat de atestatul meu. Dupa un thread anterior unde am discutat tema lui m-am gandit sa fac o interfata web unde poti interoga diferite tabele dintr-o baza de date specific pentru o scoala(ex: biblioteca < sa cauti cartea pe care o vrei sa iti afiseze locul unde este plasata, autorul, starea ei> elevi<adresa nr de telefon numele, prenumele>) etc.

Sunt foarte slab la grafica.. Cel putin pentru logo m-am chinuit o ora--o ora si un sfert.

Va rog, imi spuneti si mie o parere despre cum arata designul si daca ma puteti ajuta cumva sa il "rotunjesc la colturi"?

Atestat

ADMIN PANEL: user: black parola: angel

Multumesc si imi cer scuze pentru eventuale greseli gramaticale.

Edited by phynx
Link to comment
Share on other sites

Meniul nu arata rau la prima vedere , dar la logo (banner) trebuie sa mai lucrezi , sau in cel mai rau caz angajeaza pe cineva sau cerei ajutorul unui grafician cat de cat priceput,

Si pentru a rotunji colturile sunt doua modalitati :

1. Ori rotunjesti din photoshop , salvezi cele 4 colturi ca png cu bg transparent ( sau salvezi singura poza direct cu cele 4 colturi deja rotunzite ) si le adaugi ( trebuie sa tai si din poza originala in cazu in care folosesti imagini diferite pt fiecare colt )

2. Sau adaugi un nou div si in css adaugi comanda box-round.

Bafta cu proiectul , osa ai multa nevoie .

Link to comment
Share on other sites

Nu ma gandeam literalmente sa il rotunjesc la colturi. Era o expresie. Multumesc insa pentru sfaturi!

Meniul nu arata rau la prima vedere , dar la logo (banner) trebuie sa mai lucrezi , sau in cel mai rau caz angajeaza pe cineva sau cerei ajutorul unui grafician cat de cat priceput,

Si pentru a rotunji colturile sunt doua modalitati :

1. Ori rotunjesti din photoshop , salvezi cele 4 colturi ca png cu bg transparent ( sau salvezi singura poza direct cu cele 4 colturi deja rotunzite ) si le adaugi ( trebuie sa tai si din poza originala in cazu in care folosesti imagini diferite pt fiecare colt )

2. Sau adaugi un nou div si in css adaugi comanda box-round.

Bafta cu proiectul , osa ai multa nevoie .

Link to comment
Share on other sites

Nu este mai bine asa?

2mpkkf8.jpg

Mie sincer imi place mai mult cum l-am facut eu. O poza pot gasi si eu, DAR, ar fi o idee sa fac ceva folosind o poza ca a ta pe background. Mersi

Este un design simpatic pentru un atestat. Ce te sfatuiesc eu este sa pui o inaltime minima la body, astfel incat "Copyright @..." sa vina in subsolul paginii.

Si arunca un ochi pe jqueryui.com, poate te ajuta. Bafta!

Multumesc, am bagat margin-bottom si un margin-top si acum se vede mai bine. Te poti uita daca doresti.

Mersi mult de site, e foarte bun, chiar o sa-mi foloseasca daca nu la astetatul asta in viitor sigur.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu la atestat este o proba "scrisa" care conta in rezolvare unei sau mai multe probleme de programare si baze de date, iar pe langa asta e proba in care trebuie sa prezinti proiectul.

Si eu fac tot ceva cu biblioteca, dar putin diferit : http://dimitriepirghie.byethost18.com la design inca nu am facut nimic, si cat e online e ceva mai de la inceput.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...